Close

Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Smile Potrzebuję pomocy

    Witam
    Zwracam się z prośbą do użytkowników Nicon Coolpix 990 o poradę, jakich kart pamięci używa się do tego aparatu, ponieważ kupiłem kartę 2GB, aparat zapisuje zdjęcia na tej karcie (pokazuje podczas odczytu na wizjerze), natomiast po wyjęciu karty komputer pokazuje, że część pamięci jest zajęta ale nie widzi plików w tej części. Nie wiem czy to jest to wina karty czy aparat tak szyfruje zapis, że komputer nie jest w stanie tych informacji odczytać. Jestem świeżym użytkownikiem tego aparatu i dopiero się uczę jego obsługi. Kupiłem na Allegro kabelek do łączenia z komputerem, ale po podłączeniu aparatu do komputera, nie reaguje on na podłączenie jakby nie widział tego działania ( nie wiem czy należy wgrać do komputera jakiś specjalny program, czy kabelek jest niesprawny, czy niesprawny jest aparat). Jeżeli ktoś mógłby pomóc rozwiązać mi te problemy, będę wdzięczny. Może ktoś ma oryginalną płytkę z odpowiednim programami jakie otrzymuje się przy zakupie aparatu i mógłby przesłać mi pocztą e'mailewą na mój adres lub wskazać gdzie takie programy można uzyskać.
    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Tak looknalem pobieznie po necie.(ciekawa konstrukcja). W specyfikacji pisze ze obsluguje karty CF typ I. Moze sprobuj czy mozesz odczytac zdjecia przez czytnik. Juz nie wglebialem sie dalej w opis techniczny, ale masz chyba mozliwosc zapisu w niekompresowanych TIFFACH. Sprawdz jak masz ustawione i ustaw na JPG jako plik w ktorym ma zapisywac aparat. JPG pokaze ci kazda przegladarka.
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  3. #3

    Domyślnie

    to dość stara konstrukcja , więc sugerowałbym karte o mniejszej pojemnosci . moze 1 GB

  4. #4

    Smile potrzebuję pomocy...

    Dziękuję Wszystkim za porady-macie rację. Wstawiłem kartę 256 MB i od razu mogłem odczytać na komputerze zapisane zdjęcia (zapisał w JPG-u).
    Pozdrawiam

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •