Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 26
  1. #11

    Domyślnie

    Zdecydowanie Nikkor 18-200 VR - podzielam zdanie poprzednika - VR działa znakomicie, a zazwyczaj jak można zrobić fajne fotki, to nie masz ze sobą statywu i wtedy VR ma pole do popisu.
    Nikon D80 + N70-200VR z TC-1.7EII, N18-200VR, N105 micro VR, S10-20, N R1C1

  2. #12
    Oszczędny w słowach Awatar michtet
    Dołączył
    07 2006
    Miasto
    Nowy Dwór Maz.
    Posty
    120

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krakowiak79 Zobacz posta

    Jak widać:
    - różnica w jakości wykonania... "porządna Sigma, plastikowy Nikon"
    ej, nie przesadzaj, jak na spacerzooma jest solidnie wykonany, ostatnio się bawiłem, bez luzów, przy zmianie ogniskowej wyczuwalny odpowiedni opór etc.
    podobnie do poprzedników: vr - bez zarzutu, jak masz robić zdjęcia głównie ludziom to vr za wiele ci nie pomoże
    sam swojego czasu miałem na niego chrapkę... przeszło
    d50 | sigma 10-20/4-5,6 | tamron 17-50/2,8 | nikkor 50/1,8 | sb-600

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez michtet Zobacz posta
    ej, nie przesadzaj, jak na spacerzooma jest solidnie wykonany, ostatnio się bawiłem, bez luzów, przy zmianie ogniskowej wyczuwalny odpowiedni opór etc.
    podobnie do poprzedników: vr - bez zarzutu, jak masz robić zdjęcia głównie ludziom to vr za wiele ci nie pomoże
    sam swojego czasu miałem na niego chrapkę... przeszło
    Wybacz laickie pytanie ale czemu przy "foceniu" ludzi vr nie pomoże? Obiekt chyba nie ma znaczenia?
    Będę wdzięczny za lekcję...
    Mirek (emq)
    moje pstryki

  4. #14

    Domyślnie

    Chyba chodziło o to, że jak człowiek (obiekt) się rusza, to i VR nie pomoże.
    Nikon D80 + N70-200VR z TC-1.7EII, N18-200VR, N105 micro VR, S10-20, N R1C1

  5. #15

    Domyślnie

    Stabilizacja pozwala Ci na strzaly z reki przy stosunkowo dlugi czasach np. 1/30s. Przy takich czasach poruszajacy czlowiek moze byc zbyt szybkim obiektem aby zamrozic jego ruch i wyjdzie rozmazany na focie. Ot co!
    D700 + N24-70/2.8 + MB-D10 + SB-900 + Slik 700DX Pro + URBAN GEAR U120 Naneu Pro + Canon IXUS 850IS + PQI mPack P800 40GB + Epson R2880 i inne duperele

  6. #16

    Domyślnie

    Cześć, wie ktoś może jak się rozkłada światło przy poszczególnych ogniskowych w tym NIkonie i Sigmie? Grzebię grzebię i dogrzebać się nie mogę...
    Już prawie zdecydowałem się na NIkona 18-200 VR, oreinutjecie się gdzie go można kupić najtaniej?

  7. #17

    Domyślnie

    No tak... jeszcze w sprawie "ludzie vis VR". Dziękuję za odpowiedź - to oczywiste. Myślałem, że o czymś nie wiem a byłem akurat na fali myślowej: VR -> nieruchome obiekty -> słabe światło -> duża ogniskowa.

    Pytałem jednego z kolegów na PV o zwiększone zużycie prądu przy używaniu VR? Nie udało mi się znaleźć nic na ten temat na forum.
    Czy ktoś może coś na ten temat napisać? To w końcu dodatkowe silniki napędzane z tego samego aku. Czy jest zauważalna różnica?
    Mirek (emq)
    moje pstryki

  8. #18

    Domyślnie

    To bardzo ciekawe pytanie.. Przyłaczam się do pytania kolegi powyzej (swoją drogą kolega popełnia bardzo ładne obrazki.

    W sumie VR działa przez jakieś 2-3 sekundy, to nawet krócej niż silnik AF.
    Ostatnio edytowane przez antonio ; 18-01-2007 o 13:38
    Nikon, Nikkor, Sigma, Zenit, Helios, Elfo, Manftorro, Eizo i inne

  9. #19

    Domyślnie

    VR dziala caly czas, az do momentu zwolnienia spustu... i tak, zwieksza zuzycie pradu... wg mnie nawet o polowe w skrajnych przypadkach... przynajmniej tak u mnie bylo z D70
    D80 + MB-D80 | T [17-50, 28-75] F2.8 | N 70-200 F2.8 | SB-600i800 | DigiMate III... i inne pierdółki

  10. #20

    Domyślnie

    Nie wiem jak w Nikonach ale przykladowo w Canonie 70-300 USM IS zuzycie akumulatora jest wieksze niz przy zwyklym szkle bez IS. Zauwazalnie. Zyroskopy niestety swoje ciagna, takze warto zaopatrzyc sie w zapasowy akumulator.
    D700 + N24-70/2.8 + MB-D10 + SB-900 + Slik 700DX Pro + URBAN GEAR U120 Naneu Pro + Canon IXUS 850IS + PQI mPack P800 40GB + Epson R2880 i inne duperele

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •