Close

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 51
  1. #1

    Domyślnie Jakie body do Sigmy 10-20?

    Witam.

    Szukam body Nikona do Sigmy 10-20mm do robienia
    zdjęć krajobrazowych (głównie góry i morze/plaża/wybrzeże).

    Zależy mi głównie na:
    - cenie do 2tyś zł (może być używka) ale im taniej tym lepiej
    - w miarę niskiej wadze, chociaż jak mam mieć lepsze zdjęcia to mogę się zmusić do dźwigania paru gram więcej
    - filmy byłyby miłym dodatkiem, jednak tylko wtedy, kiedy można by jakoś kontrolować ekspozycje (czyli nie same
    full auto i aparat robi co chce)

    Ewentualnie coś z Pentaxa? Canona już nie chcę, czas na coś nowego.

  2. #2

    Domyślnie

    Twoje wymagania spełnia w zasadzie każdy obecnie produkowany nikon, d3100 ma duza matryce (14mp), jest mały i lekki, a do tego nagrywa filmy

    wart rozważenia jest też na pewno d5000 oraz d90

  3. #3

    Domyślnie

    heh różne tematy były ,jaki obiektyw do d3000,d5000,d90 człowiek myślał że już widział wszystko ,a tu znajdzie się ktoś kto wali pod włos

    jedynie d3100 ma w miarę wszystko czego potrzebujesz

  4. #4

    Domyślnie

    Pod włos czy nie... przynajmniej wiem co chce fotografować i jaką ogniskową chcę mieć. Body jest do wyboru sporo, przeważnie
    różnią się funkcjami lub dodatkami a jakość zdjęć czasem nie do rozróżnienia. Dlatego pytam bo nie chce przepłacać,
    za rzeczy jakich nie potrzebuje (fps, milionowe iso, pińcet punktów AF itp).

    Przyjrzę się temu D3100. Dzięki.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez darkmajin Zobacz posta
    heh różne tematy były ,jaki obiektyw do d3000,d5000,d90 człowiek myślał że już widział wszystko ,a tu znajdzie się ktoś kto wali pod włos

    jedynie d3100 ma w miarę wszystko czego potrzebujesz
    Nie....też mnie zdziwił post.....

    Szkoda,że nie znalazłem Nikkora 500.. też bym zapytał...
    Mężczyźni rozwijają się do 5 roku życia, a później TYLKO rosną..

  6. #6

    Domyślnie

    Niektórym to widzę każde pytanie przeszkadza

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krolewicz Zobacz posta
    Twoje wymagania spełnia w zasadzie każdy obecnie produkowany nikon, d3100 ma duza matryce (14mp), jest mały i lekki, a do tego nagrywa filmy

    wart rozważenia jest też na pewno d5000 oraz d90
    D3100 to faktycznie dobry wybor pod s10-20 i krajobrazy. Tutaj szumy nie przeszkadzaja, bo uzywa sie niskich iso i dlugich czasow, a im wiecej pikseli tym lepiej, bo na malym obrazku musisz zarejestrowac duzo szczegolow.
    Po przesiadce z d70 na d90 to bylo cos...
    D3100 zrobil na mnie dobre wrazenie. Jest pymitywny, ale prosty w obsludze i robi dobre foty (na ile pozwala na to 'przypiety' do niego fotograf). Jak znalazl na wypady, bo lekki, ale tu wyskocza zaraz pentaksiarze ze swoimi uszczelkami.

  8. #8
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    D80 bardzo ładnie rejestruje przy dobrym świetle. A kosztuje niewiele (używany).
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  9. #9

    Domyślnie

    Rzeczywiście pytanie zadane przewrotnie - ale konretnie. Ubawiłeś mnie prawie do łez. Szacun.
    Z kryterów, które podałeś max to D90 (używka) jeśli jednak nie chcesz "przepłacać" za funkcjie i ułatwinia to popiram kolegów wyzej - D3100 bedzie optymalny.
    D90 | D300s | AT-X 11-16 | AF-S 35 f1.8 | AF 50 f1.8 | AF-S 80-200 f2.8 | SB-700 |

  10. #10

    Domyślnie

    skoro tak stawiasz sprawę, to ja dodam swoje trzy grosze///

    używane d40/d40x....-kilkaset zł

    a do filmów jakaś małpka z hd,f hd...można coś z sony... z manualem w lustrze podczas filmów, to dopiero d7000

    wydajesz ciut powyżej 1 k pln

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •