Close

Strona 3 z 20 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 193
  1. #21

    Domyślnie

    ja korzystalem tylko z dwóch a więc:

    - Contax 645
    - ..
    - ..
    - ..
    - P-Six

    Völkchlor

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pastwisko Zobacz posta
    oj troche sie zmienił.. :P
    nie zauważyłem, aby seria V, a konkretnie model 500 się zmieniła tak jak to pokazujesz, a pokazujesz serię H


    Cytat Zamieszczone przez tomwidlak Zobacz posta
    W najstarszych szklach typu C Hasselblad zablokowal pierscienie przeslony i czasu razem, i aby je rozdzielic trzeba bylo odciagac je od siebie przy zmianie czasu samego, lub przeslony. Do tego sam pierscien ostrzenia nie byl super przyjaznym w dotyku tez, moim skromnym W nowszych szklach poprawili to
    Litości, przecież to prehistoria, to było ze 40 lat temu, a kolega pyta o model 503CW konkretnie. Taki blisko 40 letni model miał Conik i pamiętamy, jako to się skończyło, a odradzano mu zakup...
    Zachowujmy proporcje, porówujmy 40 mamiyię z 40 letnim hasslem!
    kwadrat i prostokąt, głównie kwadrat

  3. #23
    Zbanowany
    Dołączył
    01 2010
    Miasto
    Piaseczno
    Posty
    904

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez conik Zobacz posta
    Tom....Mam nadzieje ze "potluczenie" odebrales zartobliwie bo taka tez byla intencja....ja akurat kupilem 500cw w bardzo dobrym stanie i niezlej cenie wiec trafil mi sie po prostu fajie zachowany egzeplaz (74 rok) i wlasnie ze szklami o malej uzytkownikoprzyjaznosci i z racji szkiel byc moze sie nie polubilismy....a raczej z racji tej kiepskiej ergonomii... poza ta jedna rzecza zlego slowa na "bladzia" nie powiem
    Hehe, tak - zreszta ja jestem przyzwyczajony jako ze moje opinie wyrazam dosc zdecydowanie, a sa one czesto rozniace sie od popularnych wiec rozne sa reakcje

    Ja absolutnie sie zgadzam ze mozna kupic 500C w dobrym stanie, bywaja takie na rynku z tym ze ryzyko polega na tym ze nie wiesz tego przed zakupem czesto, szczegolnie przez net, a odsetek 500C ktore sa poprostu zuzyte jest dosc spory. Ja sam musialem sie przekonac o tym dosc bolesnie - handluje sprzetem od mysle 7-8 lat, bardziej rekreacyjne/dorywczo niz zawodowo, jako ze zyjac przez bardzo dlugi czas w US mialem dostep do taniego sprzetu, wiec wysylalem tego sporo do PL dla znajomych, znajomych znajomych itd. W tym czasie przeszlo mi przez rece kilkadziesiat Hasselbladow roznej masci, od 500C do 205FCC i mialem chyba wszystkie modele jakie istnieja. Z serii 200 sprzedanych (okolo 15) nigdy nie uskarzal sie nikt na zaden, 501/503 sprzedalem okolo 40, jeden mial problemy z magazynkiem A12 i wymagal naprawy, 500C natomiast sprzedalem okolo 20 jako ze ze wzgledu na cene byl to najbardziej popyularny model na poczatku, i problemy miala ponad polowa jakies. A to szklo nie trzyma czasow na zimnie, a to magazynek naklada klatki, a to korpus sie blokuje i nie mozna zdjac szkla, a to nie naciaga filmu do konca - masa roznych rzeczy sie dziala. Szybko przestalem sprzedawac 500C i od tego czasu stanowczo je odradzam, jak sam zauwazyles To tyle

    Cytat Zamieszczone przez bowie Zobacz posta
    Litości, przecież to prehistoria, to było ze 40 lat temu, a kolega pyta o model 503CW konkretnie. Taki blisko 40 letni model miał Conik i pamiętamy, jako to się skończyło, a odradzano mu zakup...
    Zachowujmy proporcje, porówujmy 40 mamiyię z 40 letnim hasslem!
    Pytales o roznice wiec Ci je wyjawiam, nie zaznaczyles pozadanego przedzialu czasowego, a mowa byla o starych szklach Hassela

    Cytat Zamieszczone przez conik Zobacz posta
    Jak byście koledzy ranking formatów na dziś ustawili?
    pytanie tendencyjne i tez trafiajace w "kto co lubi"
    645 - Bronica etrsi/Mamiya 645 proTL
    66 - Linhof/Graflex - Hassel (optycznie) - Bronica SQ-AI na rowni z TLR
    67 - Linhof/Graflex - Mamiya 67
    69 - Linhof/Graflex - Agfa Clack
    Moje ulubione i z czystym sumieniem warte polecenia:

    645 - Contax 645 all the way, i nic innego sie nie umywa
    66 - Hassel seria 200 na pierwszym miejscu, potem Hassel seria 500, Arax/Hartblei 60/80, Rolleiflex 6000 (nowsze modele, szczegolnie 6008 integral/Integral 2), Rolleiflex TLR
    67 - nic nie znalazlem ciekawego i wartego polecenia w srednim, jesli musial bym miec 6x7 to Pentax 67II, ale tylko jak bym MUSIAL
    68 - uzywalem tylko Fuji 680 i nie przypadla mi do gustu wiec nie mam opinii
    69 - nie uzywalem
    Ostatnio edytowane przez tomwidlak ; 24-01-2011 o 14:15

  4. #24
    conik
    Gość

    Domyślnie

    ps. oczywiscie mialem na mysli 500c/m a nie cw

  5. #25

    Domyślnie

    Moje doswiadczenie:
    - 645 - pentax 645NII, swietny aparat, mial wszystko co potrzeba za wyjatkiem wymiennych dupek
    - 66 - hassel, tak jak opisalem, chyba wolalbym kupic stare 500 i remontowac niz babrac sie w psixie ktory musi sie popsuc
    - 67 - mamiya poza ciezarem jest swietna, ma genialny wspolczynnik jakosc/cena. Mozna latwo kupic dobry i tani egzemplarz. Do studia wezme ja chetniej niz hassela

  6. #26

    Domyślnie

    67 jest zdecydowanie sprzetem studyjnym , ale daje piekny obrazek.
    645tki to raczej sprzet na plener...
    Contax 645, Zeiss 80mm f/2

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sevenoo Zobacz posta
    67 jest zdecydowanie sprzetem studyjnym , ale daje piekny obrazek.
    645tki to raczej sprzet na plener...
    w świetle plenerowych 4x5 (ze nie wspomnę o 8x10), nie wydaje mi się żeby jakikolwiek średniak miał być aparatem studyjnym ze względu na swoje rozmiary
    Völkchlor

  8. #28

    Domyślnie

    Ja wybrałem Rolleia 6008 pro jako alternatywę Hassla. Nie wiem na czym rzecz polega, ale te same szkła do Rolleia są tańsze niż do Hassla. Poza tym jeśli chodzi o 6x6 to TLR (Yashica). Wystarczająco lekkie, wystarczająco dobre, wystarczająco tanie.
    R6008, Y124G, Ye35, ZI; Blog

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez doktor Zobacz posta
    Poza tym jeśli chodzi o 6x6 to TLR (Yashica). Wystarczająco lekkie, wystarczająco dobre, wystarczająco tanie.
    A racja zapomniałem o yasi, gdyby nie brak wymiennych szkieł to była by naprawde bardzo fajna, zwłaszcza wersje ze światłomierzem.
    Völkchlor

  10. #30
    Zbanowany
    Dołączył
    01 2010
    Miasto
    Piaseczno
    Posty
    904

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pastwisko Zobacz posta
    w świetle plenerowych 4x5 (ze nie wspomnę o 8x10), nie wydaje mi się żeby jakikolwiek średniak miał być aparatem studyjnym ze względu na swoje rozmiary
    Pamietaj ze Ty jestes z tych zbokow co uzywaja statywu wiec dla Ciebie wszystko jest wygodne do uzycia i wszedzie

Strona 3 z 20 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •