Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

  2. #2
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Hm, ktoś właśnie odkrył amerykę
    Istotniejsze modele są tu: http://www.mir.com.my/rb/photography...odak/index.htm
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  3. #3

    Domyślnie

    Kurdę, chyba ominąłem tą lekcję w historii Nikona bo pierwsze widzę...

  4. #4

    Domyślnie

    A ja miałem taki aparat. Jak na swoje czasy genialny, no i nie miał cropa. Ciągle poluję na jakąś sztukę na ebayu, ale nie było nic od paru lat. Szkoda, o bym sobie takie cacko na regale postawił. Żałuję, że sprzedałem, ale byłem głupi i młody.

  5. #5

    Domyślnie

    a to nie są te aparaty z "oszukaną" pełną klatką ? w sensie że matryca jest mała ale w innej odległości i z czymś pomiędzy, tak że w efekcie kąt widzenia jest taki sam.
    bo kiedyś o czymś takim w Nikonie czytałem i to chyba to.

    edit : doczytałem cały artykuł i wydaje mi się, że to właśnie to - w starym fotokurierze gdzieś tam widziałem
    Ostatnio edytowane przez mibartek ; 24-01-2011 o 02:07
    D200, T12-24/4, N35,50,85/1.8, N60/2.8D, SY85/1.4, S70-210/2.8, TC16A, SB-800
    Soligor 28/2.8, MIR 35/2, Helios 50/2, Jupiter 135/3.5

  6. #6
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mibartek Zobacz posta
    a to nie są te aparaty z "oszukaną" pełną klatką ? w sensie że matryca jest mała ale w innej odległości i z czymś pomiędzy, tak że w efekcie kąt widzenia jest taki sam.
    bo kiedyś o czymś takim w Nikonie czytałem i to chyba to.

    edit : doczytałem cały artykuł i wydaje mi się, że to właśnie to - w starym fotokurierze gdzieś tam widziałem
    kodaki miały normalny FF, żadnych takich wynalazków o jakich piszesz.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    kodaki miały normalny FF, żadnych takich wynalazków o jakich piszesz.
    mi chodziło o te aparaty z tytułu wątku - nie sprecyzowałem

    edit :znalazłem tego fotokuriera :
    System optyczny Nikona (Reductiion Optical System - ROS) zapewnia otrzymywanie praktycznie tego samego kąta widzenia gdy ten sam obiektyw jest zamontowany na cyfrowych aparatach serii E i na tradycyjnych lustrzankach małoobrazkowych Nikona.
    i przy tym jest ten schemat :
    Ostatnio edytowane przez mibartek ; 24-01-2011 o 02:46
    D200, T12-24/4, N35,50,85/1.8, N60/2.8D, SY85/1.4, S70-210/2.8, TC16A, SB-800
    Soligor 28/2.8, MIR 35/2, Helios 50/2, Jupiter 135/3.5

  8. #8

    Domyślnie

    A można je gdzieś jeszcze w ogóle kupić? Przeglądałem kiedyś ebay-a i ani śladu o serii E. Wie ktoś ile to może kosztować?

    edit:
    nalazłem (kenrockwell.com):

    "The similar E3 and E3S came out, still based on a big klunky Fuji body. They were still only 1.3 MP (1,280 x 1,000 pixels). SCSI interface. Still about $20,000.

    These relics are worth about $300 in 2006. Don't bother using them for serious photography. "
    Ostatnio edytowane przez slawczyk ; 24-01-2011 o 02:45

  9. #9

    Domyślnie

    Ja kupiłem kiedyś za chyba 3000zł (rok 99 chyba) a potem sprzedałem za niecałe 2000zł z głupoty. Prawdopodobnie był to jedyny egzemplarz w PL, bo potem już nigdy nie znalazłem, a wierciłem temat, bo chciałem takie coś ciężkiego do przytrzymywania książek na półce

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •