Close

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 41
  1. #1

    Domyślnie Problem z synchronizacja przy 1/250

    Witam, mam problem z synchronizacja Lastolite lumen8 400w z D300 przy 1/250 zostawia ciemny pasek w gornej czesci fotografi, uzywam transmitera kenro RF125. Problem znika przy 1/200, co ciekawe nie pojawia sie kiedy uzywam kabla, 1/200 na przyklad nie pozwala mi wykonac nieporuszonego zdjecia skaczacemu dziecku, jesli ktos posiada jakas sugestie bede bardzo wdzieczny za pomoc, bo jednak wole uzywac transmitera.

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek80 Zobacz posta
    Witam, mam problem z synchronizacja Lastolite lumen8 400w z D300 przy 1/250 zostawia ciemny pasek w gornej czesci fotografi, uzywam transmitera kenro RF125. Problem znika przy 1/200, co ciekawe nie pojawia sie kiedy uzywam kabla, 1/200 na przyklad nie pozwala mi wykonac nieporuszonego zdjecia skaczacemu dziecku, jesli ktos posiada jakas sugestie bede bardzo wdzieczny za pomoc, bo jednak wole uzywac transmitera.
    Radio z zasady działania MUSI mieć opóźnienie. Pytanie, czy jest akceptowalne i sobie go nie uświadamiamy, czy większe i masz pasek.

    Można uznać, że systemy z "budzeniem" lamp systemowych mają większe szanse na szybkość niż proste wyzwalacze (teoretyczne spojrzenie elektronika).
    Ten twój nie jest chyba zbyt znany, a wydaje się (z sieci) specyficznie studyjny, tam nie mam presji na szybkość.
    TTTM.

    Co właściwie Ci zmienia ten ułamek stopnia migawki?
    Ma i ja RB67, F90X, F4S+F4+1/2 F4, Metz ,SB i brzydkie Canony. Na góry m4/3

  3. #3

    Domyślnie

    Moja sugestia: Fotocela (jak w lampie masz fotocele) synchronizuj przez jakąś sabinkę z opcją FP i w trybie M
    D90|N18-105VR|N50|T55-200|Samyang 8|N70-300VR|SB-900|Elektronika FE-27
    http://spongo.pl

  4. #4
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez spongo Zobacz posta
    Moja sugestia: Fotocela (jak w lampie masz fotocele) synchronizuj przez jakąś sabinkę z opcją FP i w trybie M
    to jedyna sensowna opcja, bo jeśli 1/200 nie starcza, to 1/250 też nie załatwi sprawy.

    Będziesz musiał za to niestety trochę otworzyć przysłonę.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez spongo Zobacz posta
    Moja sugestia: Fotocela (jak w lampie masz fotocele) synchronizuj przez jakąś sabinkę z opcją FP i w trybie M
    to jedyna sensowna opcja, bo jeśli 1/200 nie starcza, to 1/250 też nie załatwi sprawy.
    Fotocela i FP ? Cos mi się nie zgadza, coś za krótko powiedziane, albo czegoś nie wiem ...


    Zresztą nie zgadza się więcej ....
    Jakie poruszenie, jak przy lampie? Za dużo zastanego? A jak tak dużo zastanego, że go widac przy 1/250, dlaczego nie tylko przy nim?
    Ostatnio edytowane przez JacekCz ; 24-01-2011 o 01:38
    Ma i ja RB67, F90X, F4S+F4+1/2 F4, Metz ,SB i brzydkie Canony. Na góry m4/3

  6. #6

    Domyślnie

    Dobrze napisał. Sabina w FP i wyzwalasz lampy za pomocą fotoceli.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez skinny500 Zobacz posta
    Dobrze napisał. Sabina w FP i wyzwalasz lampy za pomocą fotoceli.
    Aaaaaa, fotocela zintegrowana z lampą to tak, ale ... nie przyzwyczaiłem się na to mówić fotocela ... wolę słowa CLS lub AWL.
    Ma i ja RB67, F90X, F4S+F4+1/2 F4, Metz ,SB i brzydkie Canony. Na góry m4/3

  8. #8
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    nie, tu w akurat CLS nie ma mieć zastosowania.
    lampa na body w manualu, czas na body taki krótki jak potrzebujesz (1/500 ?).
    lampa studyjna z fotocelą się odpowiednio sama zgra.
    To działa.

    fotocela to nie jest to samo co CLS czy AWL. To fotokomórka, którą można kupić osobno. Nie musi mieć nic wspólnego z CLS.

    sam napisałeś, że 1/200 nie daje ci zamrożenia ruchu dziecka, więc co się dziwisz? lampa studyjna jaką używasz ma długi czas błysku. 1/250 nie pomoże. Użyj 1/500 albo i 1/1000 jeśli będzie potrzeba. Choć to nieco dziwne. Masz bardzo szybkie dziecko.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  9. #9

    Domyślnie

    było o tym wiele razy na forum...
    tutaj jest film demonstrujący to o czym mówi Jacek_Z i Skinny500
    http://www.fototv.pl/wideo/poradniki/x-sync-1-8000.html
    NinoVeron |==========[> | IG | Flickr | BLOG | MM | FB
    "na co sprzętu qpa gdy fotograf d..."

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    nie, tu w akurat CLS nie ma mieć zastosowania.
    lampa na body w manualu, czas na body taki krótki jak potrzebujesz (1/500 ?).
    lampa studyjna z fotocelą się odpowiednio sama zgra.
    To działa.
    Ok. W porządku, tylko dlaczego tu koledzy jeszcze sabinę wprowadzają? Z lekka zgłupieć można...
    Ma i ja RB67, F90X, F4S+F4+1/2 F4, Metz ,SB i brzydkie Canony. Na góry m4/3

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •