Close

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 41
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek80 Zobacz posta
    1/200 czasem widac poruszenie na dloni dziecka
    Pozwolę sobie na pytanie 'ahtystyczne' a nie techniczne, jakby na boku tego wątku.
    Jakie koledzy macie zdanie o 'sensownych' poruszeniach. Czy dziś obowiązuje zamrożenie "wszystkiego co się rusza"?
    Czasem czuję się dinozaurem, jak widzę, co mi się podoba, ale jak się zaczynało na ISO 50 z aparatem który miał 3, a potem 5 czasów migawki ...

    Gdyby JA zamroził skaczące SWOJE dziecko, wątpię, czy by MI się podobało.

    Jestem niedzisiejszy?
    Ostatnio edytowane przez JacekCz ; 24-01-2011 o 22:02
    Ma i ja RB67, F90X, F4S+F4+1/2 F4, Metz ,SB i brzydkie Canony. Na góry m4/3

  2. #22
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Nie oceniam tego co powinno się robić od strony artystycznej a co nie. Chce zamrozić - mówię jak to się robi. Od strony technicznej.
    Co do rozmycia. Generalnie poruszenie samej ręki lub samej nogi nie jest najciekawsze, wolę zamrozić całe ciało.
    Co innego celowe, znaczne rozmycie, bywa, że ma ono sens.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez campermtb Zobacz posta
    W moim d200 wbudowana synchronizuje z każdym czasem aż do 1/8000, o ile dobrze widze...
    No popatrz, a Nikon cały czas nieświadomy podawał, że najkrótszy czas synchronizacji przy lampie wbudowanej to 1/250s.
    Kiedy wszystkie znane metody zawiodą przeczytaj instrukcję obsługi...
    "I właściwie kto wódki nie pije ten jest wywrotowcem, tak
    Świadomie uszczuplającym dochody państwa - bezideowcem"

  4. #24

    Domyślnie

    Znalazlemcos takiego na ebay.co.uk http://cgi.ebay.co.uk/Wireless-AC-Tr...#ht_2963wt_989 synchronizacja do 1/500 a d300 chyba da rade synchronizowac do 1/320 z lampami? i jeszcze taki http://cgi.ebay.co.uk/Wireless-DC-Tr...#ht_2579wt_989 a faktycznie 1/250 czasem nie zatrzyma wszystkiego bez ruchu.
    Ostatnio edytowane przez Jacek80 ; 25-01-2011 o 01:32

  5. #25
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Wiesz, ja mam Pocket Wizarda PW II synchronizującego wg instrukcji do 1/500 s. I co, myślisz, że synchronzuje? Nie i ... prawidłowo, że nie. Bo ta synchronizacja jest podawana dla migawki centralnej, a nie szczelinowej z D300. Dla szczelinowej powinien wg instrukcji dawać mi 1/250. I co? Nic. Synchronizuje mi do 1/160s. Prawdą jest natomiast to, że to może być sprawką lamp błyskowych, a nie sposobu synchronizacji. Zagadnienie jest zdecydowanie bardziej skomplikowane niż sie wydaje. Więc napisałem prosto - co jest osiagalne do mrożenia ruchu.

    Nie piszcie porad na podstawie przeczytanych w sieci ogólników. Diabeł spi w szczegółach, a praktyka ma się nijak do teorii. Piszcie to co wiecie na pewno.

    Tak naprawde o powinienem poczyścić i zamknąć wątek, bo już wsio napisano. Oprócz tego co dobrze, to napisano rzeczy nieprecyzyjne i obok tematu.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  6. #26

    Domyślnie

    w teorii wszystko wyzwala super szybko...
    sprzedawcy, dystrybutorzy i materiały reklamowe zapewniają nas o tym...
    tak jak mnie zapewniali wszyscy sprzedawcy wyzwalaczy Yongnuo - a praktyka pokazała swoje ...
    http://forum.nikoniarze.pl/showpost....5&postcount=42
    NinoVeron |==========[> | IG | Flickr | BLOG | MM | FB
    "na co sprzętu qpa gdy fotograf d..."

  7. #27

    Domyślnie

    Sprawdziłem właśnie jak to u mnie wygląda z RF602,a le nie na studyjnych tylko na YN-460 II. Na 1/250 się używać nie da, chociaż jest znacznie lepiej niż w Twoich przykładach. Na 1/200 w moim przypadku jest OK. W nadajniku seryjna bateria.
    Ostatnio edytowane przez ThomasVoland ; 25-01-2011 o 08:03

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bartos Zobacz posta
    w teorii wszystko wyzwala super szybko...
    sprzedawcy, dystrybutorzy i materiały reklamowe zapewniają nas o tym...
    tak jak mnie zapewniali wszyscy sprzedawcy wyzwalaczy Yongnuo - a praktyka pokazała swoje ...
    http://forum.nikoniarze.pl/showpost....5&postcount=42
    D80, aparatowy Metz, Pixel Soldier. Do granic "okreslonych ustawą" (migawką) chodzi super (1/200), potem pasek.
    Ma i ja RB67, F90X, F4S+F4+1/2 F4, Metz ,SB i brzydkie Canony. Na góry m4/3

  9. #29
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Czas synchronizacji zalezy także od ... lampy błyskowej. Przeprowadziłem kilka testów i tak w praktyce jest. Mógłbym się rozpisywać podając co testowałem. Uwierzcie na słowo.
    Czyli niestety możemy mieć różne czasy synchro w praktyce, zależne to jest od body (mają 1/200 albo 1/250, pomijając FP), od wyzwalaczy radiowych i od użytych lamp.

    Synchronizacja błyskiem w trybie FP jest za to działająca właściwie zawsze, o ile lampa studyjna ma dostatecznie długi czas świecenia. A większość lamp świeci dostatecznie długo.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Synchronizacja błyskiem w trybie FP jest za to działająca właściwie zawsze, o ile lampa studyjna ma dostatecznie długi czas świecenia. A większość lamp świeci dostatecznie długo.
    Dopytam, bo nie jestem 'studialistą'. Jeśli taka lampa studyjna 'z natury' świeci długo, jednym długim impulsem, jest to jednak coś innego od FP lampy aparatowej (precyzyjnie sterowana seria impulsów). Nie ma potrzeby słownie tego odróżniać?
    Ma i ja RB67, F90X, F4S+F4+1/2 F4, Metz ,SB i brzydkie Canony. Na góry m4/3

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •