Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Korekcja perspektywy?

    Witam, po poszukiwaniach na forum nie udało mi się znaleźć odpowiedzi na moje pytanie, dlatego pozwoliłem sobie założyć nowy temat.
    A pytanie brzmi: czy jest jakaś wtyczka do Capture NX pozwalająca na korekcję perspektywy?
    Szięki za pomoc
    D600, N50 1.8, T28-75 2.8, N70-300 VR, SB-910 i takie tam

  2. #2

    Domyślnie

    ale to jest normalna opcja w CNXie. nie potrzebna żadna wtyczka
    Mamiya + Sony

  3. #3

    Domyślnie

    Doszukałem się tylko korekcji dystorsji i aberacji. Chodzi o korekcje perspektywy którą fotografując np. architekturę redukuje np. Nikkor 24f/3.5 PC-E. Albo wtyczka zPerspector do Bibble 5.
    Ostatnio edytowane przez Maniaczek ; 24-01-2011 o 01:41
    D600, N50 1.8, T28-75 2.8, N70-300 VR, SB-910 i takie tam

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kh29228 Zobacz posta
    ale to jest normalna opcja w CNXie. nie potrzebna żadna wtyczka
    aha... a możesz napisac coś bliżej o korekcji perspektywy w NX? bo jakoś do tej pory tej funkcji nie znalazłem

    dla Maniaczek - niestety NX/NX2 jest pozbawiony tak użytecznej funkcji, a szkoda
    szkoda, że to już nie to samo forum...

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Erie Zobacz posta
    aha... a możesz napisac coś bliżej o korekcji perspektywy w NX? bo jakoś do tej pory tej funkcji nie znalazłem

    dla Maniaczek - niestety NX/NX2 jest pozbawiony tak użytecznej funkcji, a szkoda
    Dzięki, myślałem że może jakaś wtyczka by coś załatwiła. Ale pewnie się nie da. Objektywu PC-E nie kupię a PS-a czy Bibble-a też nie będę kupował tylko ze względu możliwość korekcji perspektywy. A nie orientujecie się czy istnieje jakiś inny darmowy program mający tę funkcje? Bo dla kilku zdjęć nie opłaca się kupować PS-a czy innych drogich programów.
    Ostatnio edytowane przez Maniaczek ; 24-01-2011 o 02:12
    D600, N50 1.8, T28-75 2.8, N70-300 VR, SB-910 i takie tam

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Maniaczek Zobacz posta
    A nie orientujecie się czy istnieje jakiś inny darmowy program mający tę funkcje?
    ShiftN

  7. #7

    Domyślnie

    Ok, dzięki Pebal o to mi chodziło.
    Pozdrawiam
    D600, N50 1.8, T28-75 2.8, N70-300 VR, SB-910 i takie tam

  8. #8

    Domyślnie

    Tylko że taka automagiczne korekcja niekoniecznie będzie wyglądać dobrze (oceniając choćby po przykładzie z linku Pebala). Po pierwsze nie zawsze idealne dociągnięte w komputerze piony wyglądają miło dla oka (nierzadko warto zostawić mały zbieg, zwłaszcza przy zdjęciach robionych z bliska, jest to bądź co bądź naturalna cecha naszego postrzegania), po drugie po takiej deformacji trzeba jeszcze zdjęcie trochę spłaszczyć. I stety czy nie, idealnie do tego nadaje się Transform z Szopa. Nawet w LR jest raptem żałosna namiastka.
    Sugerowałbym sprawdzić czy przypadkiem w Gimpie nie zerżneli tego sensownie z Adobiego lub zerknąć na Szopa Elements.
    I'm one of those bad things that happen to good people

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Erie Zobacz posta
    aha... a możesz napisac coś bliżej o korekcji perspektywy w NX? bo jakoś do tej pory tej funkcji nie znalazłem

    dla Maniaczek - niestety NX/NX2 jest pozbawiony tak użytecznej funkcji, a szkoda
    shit, a byłem święcie przekonany, że jest coś takiego w zakładce "Camera & Lens Correction". Sam tego nie używam, stąd nieświadome wprowadzenie w błąd. Sorki
    Mamiya + Sony

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •