Close

Strona 14 z 14 PierwszyPierwszy ... 4121314
Pokaż wyniki od 131 do 140 z 140
  1. #131

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez adolfik9501 Zobacz posta
    Brak zaślepki wizjera w pewnych sytuacjach daje zepsute zdjęcie z każdym obiektywem.
    wiem ze wizjer trzeba zamknąć, dlatego obie moje lustrzanki producenci zaopatrzył we wbudowaną ręcznie zamykaną zasłonę wizjera, nie wiem dlaczego zrezygnowano z tego udogodnienia po F90, moze po to zeby dokupić opcjonalną częśc


    Tyle że wizjer daje całkiem inne zaświetlenie co widać na zdjeciu załączonym przez JK - jest całkiem inne i chyba łatwe do odróżnienia. JK wybacz ale jedynym który bije pianę jesteś ty, próbując usilnie wszystkim wmówić ze ta wada jest bez znaczenia. Juz pisałem - skoro dla ciebie nie ma znaczenia fajnie, nic tylko się cieszyć, ale dla innych ma i dajże już spokój. Ludzie mają rózne potrzeby i wymagania wobec sprzętu, nie wymagaj od wszystkich by mieli takie jak ty. Dla mnie np. ilość klatek na sekundę i prędkość jest mało istotna - robię po jednym zdjeciu i na manualu mimo iż mam takie funkcje w aparacie, czy to zanczy ze mam chodzić wszędzie i to wszystkim wmawiać?

  2. #132

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pastwisko Zobacz posta
    wiem ze wizjer trzeba zamknąć, dlatego obie moje lustrzanki producenci zaopatrzył we wbudowaną ręcznie zamykaną zasłonę wizjera, nie wiem dlaczego zrezygnowano z tego udogodnienia po F90, moze po to zeby dokupić opcjonalną częśc
    dlatego jest w zestawie ta opcjonalna część i nie trzeba dokupywać to tak jak z tymi szkłami, jednemu wyjdzie innemu nie ale i tak większość nie zauważy albo będzie mieć 1%o zdjęć z błędem a tu może 3 osoby przez te wszystkie strony mogą cokolwiek powiedzieć o tym słoiku bo go mają
    F50 | D80 | D100
    Krytykując podaj wskazówki żeby inni robili lepsze zdjęcia
    Tesknie za D90/D50 | N 50 1,8 | T 28-75 2.8 | Nissin Di622 | Gripem Nie tesknie za: T 75-300 4-5,6

  3. #133

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JK Zobacz posta
    Tu macie przykład wpływu otwartego wizjera na zdjęcia. Zapewniam was, że wpływ odsłonietego wizjera jest znacznie większy, niż wpływ tego nieszczęsnego okienka 24-70.
    A możesz pokazać jakieś normalne zdjęcie na którym taki wpływ widać? Coś nirmalnego a nie zdjęcie dekielka.

  4. #134

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JK Zobacz posta
    Tu macie przykład wpływu otwartego wizjera na zdjęcia. Zapewniam was, że wpływ odsłonietego wizjera jest znacznie większy, niż wpływ tego nieszczęsnego okienka 24-70.
    Dokładnie, przy długich ekspozycjach wizjer koniecznie musi być zasłonięty!


    Cytat Zamieszczone przez loki_p Zobacz posta
    A możesz pokazać jakieś normalne zdjęcie na którym taki wpływ widać? Coś nirmalnego a nie zdjęcie dekielka.
    Pewnie będe nudny (tak, znów astro) ale parę razy zapomniałem zamknąć i miałem zaświetloną klatkę. Niestety nie mam pod ręką przykładu.

    Cytat Zamieszczone przez mpwt Zobacz posta
    Tylko, że oni mają te Nikony do fotografii życia codziennego aniżeli zjawisk astronomicznych. Bo do tego to Nikony słabą się nadają
    Co by nie być gołosłownym. D3s i N16/2.8

    http://www.oa.uj.edu.pl/apod/apod/im...2_iss_4256.jpg
    Pozdrawiam! Marcin fotoblog fotografia
    F100,D700,D80 | N 35/2D 50/1.4D 105/2.8D 24-85G 35-70/2.8D 75-150/3.5AiS | Σ 12-24 70-300 | Sonnar 300/4 | Soligor 135/2.8 | SW 150/750 | SB-800/400 | LS-2000 | HEQ5

  5. #135

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mpwt Zobacz posta
    Pewnie będe nudny (tak, znów astro) ale parę razy zapomniałem zamknąć i miałem zaświetloną klatkę. Niestety nie mam pod ręką przykładu.
    Jestem trochę zaskoczony bo sam naświetlam dość długie ekspozycje i nigdy nie zauważyłem wpływu nie zasłoniętego wizjera. Najdłuższa ekspozycja jaką zrobiłem to 30 minut i zdjęcie wyglądało całkiem normalnie.
    Nie mniej w przypadku wizjera producent zapewnia odpowiednie narzędzia do jego zasłaniania. Jest o tym w instrukcji itd. Nie jest to żadna wada ukryta którą należałoby naprawiać.

  6. #136

    Domyślnie

    W D700 nie mam problemu. W moim wypadku była to najpewniej jedna z wielu diod, które świecą albo ekran laptopa
    Pozdrawiam! Marcin fotoblog fotografia
    F100,D700,D80 | N 35/2D 50/1.4D 105/2.8D 24-85G 35-70/2.8D 75-150/3.5AiS | Σ 12-24 70-300 | Sonnar 300/4 | Soligor 135/2.8 | SW 150/750 | SB-800/400 | LS-2000 | HEQ5

  7. #137

    Domyślnie

    No bo te wszystkie "przecieki" (otwarty wizjer, okienko, ...) są praktycznie pomijalne wtedy, gdy podczas robienia zdjęć mamy w miarę "równomierne" oświetlenie wokół aparatu i nie stosujemy róznych "ulepszaczy" na obiektywie. Odstęp tych "przecieków" od normalnego rejestrowanego sygnału jest wtedy na tyle duży, że w normalnych warunkach nie powoduje to widocznych problemów i efekty tego czegoś dla zdjęć są pomijalne lub ich nie ma. Problem pojawia się dopiero wtedy, gdy do tego wizjera, czy okienka obiektywu, dociera dużo silniejsze światło, niż to, które normalnie dociera do matrycy przez obiektyw. Właśnie dlatego te wszystkie "eksperymenty z wadami" wymagają założenia dekielka albo bardzo mocnego filtra ND, bo to znacznie zmniejsza (w przypadku dekielka praktycznie do zera) ilość światła docierajacego do matrycy przez obiektyw. Wymagają też mocnego świecenia (np. lusterkiem, latarką, czy inym halogenem) w otwarty wizjer lub w okienko obiektywu. Wtedy te "wady" widać na zdjęciach, choć w normalnych warunkach są całkowicie pomijalne. Kiedy nie są one pomijalne? Na przykład wtedy, gdy ktoś robi zdjęcie wschodu słońca z wykorzystaniem mocnego filtra ND, ale w wizjer lub w okienko obiektywu wpada odbite światło słońca (np. odbite w okularach, odbite od błyszczącego guzika, odbite od jakiegoś lusterka, .....) lub przeszkadza jakieś inne dodatkowe światło, które nie dociera do matrycy przez obiektyw (np. taki laptop, latarka, czy inne diody umieszczone za aparatem). Wtedy proporcje tego co wpada przez obiektyw i tego co wpada przez te nieszczęsne wizjery (czy inne okienka) są mocno zmienione i na zdjęciach można to zauważyć.

    Oczywiście wizjer należy zasłaniać, a przez okienko w obiektywie nie powinno dostawać się światło - teoretycznie tak być powinno. Ale jeśli odstęp tego co wpada przez obiektyw, od tego co jakoś tam "przecieka" jest większy niż 8-10 EV, a tak zazwyczaj jest zarówno w przypadku otwartego wizjera, jak też w przypadku tego nieszczęsnego okienka, to wpływ tego czegoś na zdjęcia jest pomijalny lub nie daje się zarejestrować. Dopiero "pomocna dłoń" fotografa, w niektórych warunkach, może spowodować, że ten wpływ będzie istotny, czy tylko zauważalny. Ale wtedy warto sobie zadać pytanie, czy takie "wady" dyskwalifikują sprzęt? Jeśli odpowiedź jest twierdząca, a dla niektórych może być, to trudno - trzeba zmienić sprzęt i zapomnieć o problemie. Do czasu wykrycia jakiejś innej "bardzo poważnej wady" w tych klockach, które służą fotografowi.
    Ostatnio edytowane przez JK ; 31-01-2011 o 13:24
    Jacek

  8. #138

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mpwt Zobacz posta
    W D700 nie mam problemu. W moim wypadku była to najpewniej jedna z wielu diod, które świecą albo ekran laptopa
    30 minut naświetlałem jak jeszcze miałem d300. D700 robiłem maksymalnie 15 minut ale za to na iso 6400. Zapomniałem zmienić iso na 200 i zrobiłem z automatu 4 klatki z takimi parametrami Zdjęcia wyszły prześwietlone więc ciężko ocenić czy coś tam wpadało przez jakąś lukę.

  9. #139

    Domyślnie

    Konkluzja - w fotografowaniu dekielka przeszkadza otwarty wizjer i okienko w obiektywie.
    D, F, Xmm/xx, Już sam się gubię w tym wszystkim.

  10. #140

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wer Zobacz posta
    Konkluzja - w fotografowaniu dekielka przeszkadza otwarty wizjer i okienko w obiektywie.
    Zwłaszcza czerwonego dekielka zachodzącego nad morzem jak to widać na wczesniejszych zdjeciach. Ale kto by robił zdjęcia zachodzącym dekielkom...

Strona 14 z 14 PierwszyPierwszy ... 4121314

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •