Close

Strona 1 z 14 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 140
  1. #1

    Domyślnie Problem "cieknących" obiektywów

    Nie wiem jak Wam, ale mnie włos się na głowie jeży.
    Czy to jakaś szersza choroba, bo według wpisów "cieknących" szkieł jest więcej, np. 50/1.4 G

    http://www.youtube.com/watch?v=dhEZssWmAsM
    Ostatnio edytowane przez prz3mo ; 08-02-2011 o 09:25 Powód: zmiana nazwy tematu

  2. #2

    Domyślnie

    a naprawde robisz zdjecia przy ISO 3200-6400 i czasach rzedu 30-120s? Jesli tak to odpowiedz mi dlaczego? ja bym raczej uzyl czulosci ISO 200 i bym nie zauwazyl tego zjawiska. To tak samo jak mozna bylo naswietlac odbitke na papierze 5 sekund lub 5 minut. W drugim przypadku roznica byla taka, ze zdales sobie sprawe ze 0,1mm szczelina miedzy drzwiami a futryna powoduje zadymienie odbitki. Tylko po co naswietlac 5 minut.
    Ja zrobilem wiele zdjec z filtrem szarym ND4.0 (99.999% fotografow nie mialo nawet w reku tak mocnego filtra) i nie zauwazylem zadnego 'przeciekania' swiatla w Nikkorze 24-70. Tyle w temacie.
    Nikon E600, E800, D810 i dużo obiektywów

  3. #3

    Domyślnie

    Zawsze możesz okienko zakleić.

    Pzdr.
    D700 + N24-70 + N80-200D ED + N70-300VR, SB-900

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez TeXfan Zobacz posta
    Nie wiem jak Wam, ale mnie włos się na głowie jeży.
    Ciekawe czemu? Nie przesadzasz?
    Pozdrawiam
    Jacek
    "Skądkolwiek wieje wiatr, zawsze ma zapach Tatr"

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Meggido Zobacz posta
    Ciekawe czemu? Nie przesadzasz?
    Wiesz, kwestia indywidualna. Jak za coś płacę to oczekuję, że będzie działało mni9ej więcej zgodnie z tym do czego jest przeznaczone. A obiektyw przeznaczony jest do przepuszczania światła - z przodu. Nie oczekuję od obiektywu, że będzie mi parzył kawę a od ekspresu, że będzie nadawał się do robienia zdjęcia. To chyba normalne, że obiektyw nie powinien przepuszczać światła bokami. Co do zaklejania okienka to jasne, że można tylko po co w takim razie ono jest. Samochód też mogę pchać ale ma silnik i wymagam by jeździł. Widzę to jako żenującą wpadkę jakościową. Chyba jednak przeprowadzka z produkcją poza granice Japonii odbija się czkawką.

  6. #6

    Domyślnie

    Napisz oficjalny protest do Nikona.
    Pozdrawiam
    Jacek
    "Skądkolwiek wieje wiatr, zawsze ma zapach Tatr"

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez HYPER Zobacz posta
    a naprawde robisz zdjecia przy ISO 3200-6400 i czasach rzedu 30-120s? Jesli tak to odpowiedz mi dlaczego?
    Nie, ale mialem wiele razy założonego T-Maxa 3200 w sprzęcie, który pracował w słońcu godziny a nie sekundy i wolę mieć pewność, że sprzęt jest szczelny. To, że nie jest to sytuacja typowa w dobie cyfry nie tłumaczy z takich niedoróbek.

  8. #8

    Domyślnie

    całe szczęście nie robię zdjęć dekielkowi, uff

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Meggido Zobacz posta
    Napisz oficjalny protest do Nikona.
    i tak by należało zrobić, mało wymagający klienci to postępujący spadek jakości produktów, nie tylko w foto. Coś co dawniej było standardem teraz uchodzi za luksus a producenci oczekują, że się będzie je chwalić tylko za to, że istnieją.

  10. #10

    Domyślnie

    Oj bez przesady. Sprzęt jest tylko narzędziem a nie fetyszem, bez względu na cenę. Jeśli cieknie przez okienko to zakleić taśmą i dalej robić zdjęcia. Na innym filmie zostało wyjaśnione, że to nie wada fabryczna, lecz wynik uszkodzenia. Już nie pamiętam szczegółów bo oglądałem dość dawno.

    Skoro modelce się przypina ubranie na spinacze biurowe, skoro elementy tła czy oświetlenie się ciągle 'polepsza' szarą taśmą, to dlaczego nie zastosować tego do obiektywu skoro sytuacja wymaga?

Strona 1 z 14 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •