Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 187

    Domyślnie Softbox Quantuum

    Kupiłem własnie swoje pierwsze softboxy (Quantuum 2szt 40x80 i oktę 80 ) rozpakowałem i jakoś udało mi się to poskładać w jedną całość
    Pytanie: czasza składa się z dwu części połączonych rzepem: dolna ( ta szersza ) i górna ( ta bliżej pierścienia )... Po co? Dla utrudnienia montażu? Czy tez jest w tym jakiś ukryty cel?

  2. #2

    Domyślnie

    Byś mógł wsadzić łapę by pogmerać przy pierścieniu mocującym, a głównie przy takiej śrubce która tam sobie mieszka.
    To taki pierwszy ukryty cel , tak na szybko

  3. #3
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 187

    Domyślnie

    No tak, do obracania pierścienia. jakimś cudem śrubka jest teraz w środku

  4. #4

    Domyślnie

    śrubka jest po to żebyś mógł obrócić softa do wybranego kąta. A czemu jest w środku? bo raczej na zewnątrz (przy lampie) nie byłoby miejsca...

    Owszem kiepskie rozwiązanie jeśli używa się światła pilotującego bo wtedy się niemiłosiernie cały stelaż nagrzewa... no ale cóż...

  5. #5
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 187

    Domyślnie

    Dzieki. Już wszystko jasne, teraz wiem dlaczego wszyscy klną na składanie/rozkładanie softów

  6. #6

    Domyślnie

    Ja tam nie klnę... no chyba żę chodzi o rynnę to wtedy owszem można puścić wiązankę specjalną na koszt firmy... Ale tak to zero problema no chyba że to dlatego że ja wielki jestem

  7. #7
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 187

    Domyślnie

    Pewnie kwestia wprawy. Miałem to samo z blendą 180cm Teraz to są sekundy

  8. #8

    Domyślnie

    A ja odkad kupilem szybkorozladana okte to zpomnialem jak wyglada klniecie przy rozkladaniu , co przy okcie zdazalo mi sie czesto
    i bede wymienial reszte boxow na takie (oprocz jednego fomei bo ten sie rozklada szybko i bardzo sprawnie, prawie jak szybkorozkladalny)

  9. #9
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 187

    Domyślnie

    Możesz podać producenta? Bo to co kupiłem to takie maleństwa na potrzeby nauki i może do stołu...

  10. #10

    Domyślnie

    Nie wiem czy mge , bo zaraz mnie ktos oskarzy ze szeptany marketing robie
    Ja mam cos takiego z grindem (grind strasznie sie strzepi przez to ze sa niteczki i rzepy, ale olewam. Za to sam soft wykonany calkiem spoko, na razie przezyl nie za duzo, ale nie widac po nim zmeczenia
    popatrz tez na inne "szybki montaz"
    aha i na haslo nikoniarze jest 5% rabatu

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •