Close

Strona 8 z 8 PierwszyPierwszy ... 678
Pokaż wyniki od 71 do 74 z 74

Wątek: Moduł GPS

  1. #71

    Post

    Cytat Zamieszczone przez Borat1979 Zobacz posta
    Szkoda, że Nikon nie zintegrował modułu GPS z body jak Canon w przypadku 6D.
    ......................
    Ostatnio znalazłem coś takiego zawsze to lepsze od dyndającego kabla.
    Można to gdzieś w Polsce kupić?
    http://terrywhite.com/di-gps-eco-pro...gps-for-nikon/

    odgrzewam temat czy kto wie gdzie kupić ?
    Aparat nie kłamie .......... to robi później fotograf na komputerze

  2. #72

    Domyślnie

    Używa ktoś Genesis Gear GPS-N z Fuji S5pro? Szukam odbiornika GPS na wycieczki rowerowe do mojego S5 pro. Jedyne co mnie martwi to bateriożerność. S5 ciągnie baterie jak smok, zastanawiam się o ile GPS skróci czas używania aparatu. Mam dwa aku, ale podczas podróży to kiepsko z ładowaniem. Do nawigacji używam Garmina eTrexa 20, da się go jakoś wykorzystać?

  3. #73

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mikkay Zobacz posta
    Używa ktoś Genesis Gear GPS-N z Fuji S5pro? Szukam odbiornika GPS na wycieczki rowerowe do mojego S5 pro. Jedyne co mnie martwi to bateriożerność. S5 ciągnie baterie jak smok, zastanawiam się o ile GPS skróci czas używania aparatu. Mam dwa aku, ale podczas podróży to kiepsko z ładowaniem. Do nawigacji używam Garmina eTrexa 20, da się go jakoś wykorzystać?
    Chyba jednak najprostszym rozwiązaniem jest zapisywanie tracku w telefonie. Android czy iOS daje sobie z tym pięknie radę. Wystarczy jakakolwiek aplikacja typu Strava, Endomondo czy Navime (pod Androida), potem zgranie pliku gpx do komputera (przez stronę www), wciągnięcie go do Lightrooma i otagowanie zdjęć.

    Smartfona to już chyba każdy z nas ma, dodatkowo mamy nawigację w razie czego, a przynajmniej odpada problem zżerania baterii aparatu no i żadne kabelki się nie urywają.

  4. #74

    Domyślnie

    Bardzo prosty intuicyjny i DARMOWY program do geotagowania zdjęć to GEO Setter.
    Używam od dawna i jestem zadowolony.


    Osobiście używam iGotU GT200

    Tak jak pisali wcześniej forumowicze rejestruje trasę (bateria wytrzymuje około 40 godzin).
    Można skonfigurować częstotliwość zapisywania danych np. co 5, 10 czy 30 sekund...

    Aktualnie testuję Marrex MX-G20M

    Ale pierwsze testy wypadają kiepsko.
    Kompas szaleje, w instrukcji nie ma wzmianki o jego kalibracji.
    Zaletą jeśli uda się go skalibrować jest rejestrowanie nie tylko miejsca wykonania zdjęcia ale również kierunek w którym zostało ono wykonane.

Strona 8 z 8 PierwszyPierwszy ... 678

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •