Close

Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 74

Wątek: Moduł GPS

  1. #11

    Domyślnie

    Sprawdzał moze ktoś to yongnuo n 918

    cena jest ciekawa
    D300s/A MB-D10/T17-50 2.8/N35 1.8/S50 2.8 MACRO/N80-200 2.8/SB 28/S 530ST i to musi wystarczyć

  2. #12

    Domyślnie

    Co polecacie do D7k?

  3. #13

    Domyślnie

    Korzystam z GP-1 i polecam Fix-a lapie dosc szybko, raz nawet w zadaszonym pomieszczeniu zlapal, geotagging jest super (w podrozy niezastapiony, dokladnie wiadomo gdzie zdjecie zrobilismy ). Na poczatku nie chcial mi dzialac (zalozylem nawet watek) ale okazalo sie , ze kabel trzeba doscisnac, a ja na poczatku do polowy go wlozylem... Wedlug mnie oryginal jest tylko jeden.

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mehmet efendi Zobacz posta
    Co polecacie do D7k?
    Od dwóch tygodni korzystam z JYC N-769/N3.
    Dobrze spełnia swoje zadanie.
    To co mi się nie podoba, to sposób podłączenia urządzenia do puszki. Z boku body wystaje na kilka centymetrów wtyczka, którą z tego powodu łatwo wyłamać. Czemu ktoś nie pomyślał o wtyczce kątowej?

  5. #15

  6. #16

    Domyślnie

    Ja o jakis zamiennkiach nie pisze Ja mowie o tym: http://imaging.nikon.com/lineup/acce.../gp-1/spec.htm

  7. #17

    Domyślnie

    Z ceną to lekka przeginka.
    Prawie 800 zł

  8. #18

    Domyślnie

    Często kiedy widzę jakieś moje zdjęcie i nie pamiętam gdzie było zrobione myślałem o tym module GPS. Prawdę powiedziawszy jak zobaczyłem cenę to nie miałem wątpliwości - to chybiony pomysł.
    Jako, że zdarza mi się tez jeździć na rowerze, to przypadkiem trafiłem na urządzenie o nazwie HOLUX GPSPORT - to nic innego jak licznik rowerowy czy też sportowy (bo nie tylko do roweru), poza wieloma sprytnymi bajerami przydającymi się w turystyce i jeździe ma coś takiego jak zapisywanie śladu GPS.
    Obudowa bardzo poręczna, chyba nawet wodoszczelna. Dostępne różne modele - w zależności od stopnia "wypasienia' - od 200 z groszami do 400 z groszami - jeśli się nie mylę.
    I pomysł wygląda tak:

    Synchronizujesz zegar w aparacie z zegarem w Holuxie. Pakujesz holuxa do plecaka (ma wielkość telefonu kom.) Jedziesz w podróż...
    Po powrocie ściągasz przez kabel usb ściezkę z Holuxa, po zgraniu zdjęć do komputera oprogramowanie nanosi Ci geotagi na zdjęcia i już w google maps czy innym oprogramowaniu możesz dokładnie lokalizować każde zdjęcie.
    Jak dla mnie pomysł idealny - kosztuje połowę tego co "oryginalny" gps nikona, a może się przydać na rowerze, na grzybach, na desce, w górach - gdziekolwiek.

    Co o tym myślicie?
    Tomek
    Nieliczne: Flickr Znacznie więcej: Google+ Profil: FaceBook

  9. #19

    Domyślnie

    Wymyśliłem rozwiązanie prostsze.
    Robie pierwszą fotę ajfonem w danym miejscu.
    Reszte nikonem i daję radę.

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mehmet efendi Zobacz posta
    Wymyśliłem rozwiązanie prostsze.
    Robie pierwszą fotę ajfonem w danym miejscu.
    Reszte nikonem i daję radę.
    Nie mam ajfona, ale jak sądzę, nie zapisuje on ścieżki GPS (niektóre zwykłe aparaty z GPS mają taką funkcję).
    Chodzi o to, żeby co rusz nie bujać się z ajfonem Chyba...
    Tomek
    Nieliczne: Flickr Znacznie więcej: Google+ Profil: FaceBook

Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •