Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie quantuum pt-300 vs quantuum R+300

    witam,
    chcialbym sie od was drodzy uzytkowanicy forum dowiedziec czym sie roznia obie lampy od siebie w praktyce ? czy warto dokladac do wersji R a moze do R digital?

    Jakie jeszcze inne lampy przychodza wam do glowy w tej klasie jakosciowo/cenowej?

  2. #2

    Domyślnie

    PT to takie maleństwa, jakościowo też nie najlepsze
    żarówka modelująco to taki mały halogenik, lampa szybko się nagrzewa a z wentylacją nie jest w niej najlepiej
    dlatego warto dołożyć te 100 zł do R+/digital
    NinoVeron |==========[> | IG | Flickr | BLOG | MM | FB
    "na co sprzętu qpa gdy fotograf d..."

  3. #3

    Domyślnie

    Zdecydowanie warto jest dołożyć trochę gotówki i kupić bardziej zaawansowaną wersję lamp Quantuum.
    Ta jest baaardzo dobra.
    Wiele razy się z nią pracowało. Nie przegrzewa się, szybko się ładuje, idealna w plener za te pieniadze. POmyśl.

  4. #4
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2008
    Miasto
    Lublin/Kraków
    Posty
    184

    Domyślnie

    Na początek wystarczy Ci seria PT, ja tez od nich zaczynałem i dawało radę. Fakt ma swoje wady, ale to przecież najniższa i najtańsza seria Quantuum. Do pierwszych kroków w portrecie idealna.
    Nikon D300 / D90/ D70 | T 12-24 |S 24-70 f/2.8 | N 70-200 VR | 35 f/1.8 | N 50 f/1.8 D| 85 f/1.8 | SB-600 | SB-900 | Lee Filters ND |

  5. #5
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    11 2008
    Miasto
    Zielona Góra
    Posty
    173

    Domyślnie

    Ja posiadam PT-200 i używam ich bardzo sporadycznie na własne domowe potrzeby - niestety już zaczęły mi się problemy z wiatrakiem chodzącym lampę (na szczęście jest na gwarancji). Piszę to tylko po to aby potwierdzić opinie o nie najlepszej konstrukcji tych lamp. Więc jeśli myślisz o częstym użytkowaniu lamp to zdecydowanie lepiej dopłacić do wyższego modelu
    JumboX
    D750, D90, N18-35G, N28-105D IF, N35 1.8G, N50 1.8G N851.8D, S150 2.8, T150-600, SB-900

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •