Close

Strona 14 z 14 PierwszyPierwszy ... 4121314
Pokaż wyniki od 131 do 136 z 136

Wątek: Jaki statyw?

  1. #131

    Domyślnie

    Rozkręcane nogi nie są szczytem wygody

  2. #132

    Domyślnie

    Witajcie

    Przymierzam się do zakupu statywu i głowicy. Proszę o poradę bo w temacie jestem zielony - zwykle chodzę z zestawem na monopodzie albo w ręku.

    Co do głowicy to skłaniam się ku benro s6 - wygląda porządnie a i filmowanie mam w planach w przyszłości więc wybór chyba w miarę optymalny?
    Większy problem mam z nogami i tu liczę na Was.

    Ma to dźwigać d7200 + 200-500 (lżejszych szkieł nie liczę). Zależy mi aby nogi rozkładały się na zatrzaski ( czy jak to tam określić ). Nie musi być jakoś mega wysoki, bo będzie głównie służył do zasiadek. Focenie z szerokim kątem oczywiście tez biorę pod uwagę, ale zawsze można się schylić.

    No i oczywiście ważna rzecz - nie chciałbym zbankrutować - głowica to już spora kasa więc na resztę chciałbym wydać powiedzmy do 350 zł - oczywiście o ile tak się da, żeby to miało sens.

    Dzięki i pozdrawiam,
    Wojtek

  3. #133

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kolorowooka Zobacz posta
    Właśnie doszedł do mnie statyw QZSD Q999C. Jeszcze nie miałam okazji go użyć w terenie.
    Mocowanie płytki faktycznie trochę denerwujące, ale będę musiała się przyzwyczaić. Rozkręcane nogi nie są szczytem wygody - już zdążyłam przyciąć sobie skórę dłoni przy składaniu poza tym dość ciężko odwraca się nogi z pozycji złożonej.
    Jedno, co mi się spodobało, to funkcja monopodu - głowica odkręca się.
    Nie miałam okazji posługiwać się innymi markowymi statywami, ale ten w stosunku do mego staruszka, którego kupiliśmy ponad 10 lat temu do kamerki hdd, wydaje się być solidny i stabilny.
    @kolorowooka, odgrzewam temat.
    Czy masz już jakąś opinię na temat tego statywu? Głównie chodzi mi o jego stabilność i głowicę. Głowica trzyma dobrze, regulacje w porządku? Kula się nie rysuje, nie zacina się?
    Pytam bo poważnie się przymierzam do zamówienia u chinoli. tyle że w wersji alu. Na carbon mnie nie stać, a zysk w wadze niewielki.
    Dobrze by było poznać opinię po jakimś czasie użytkowania.
    D7000+S17-50/2.8+S70-200/2.8+S30/1.4
    było: D90, N18-105, N50/1,8D, N70-210D

  4. #134

    Domyślnie

    Miał ktoś styczność ze statywem Benro Aero2? Ktoś coś więc na ten temat? Bo chętnie się dowiem...
    Można go nabyć już w granicach 600zł, długość po złożeniu 465mm (więc stosunkowo kompaktowy) dodatkowo wyposażony w fluidową głowice.
    Pytam ponieważ poszukuje czegoś do maksymalnie 50cm, z głowicą pod filmowanie. Nie poszukuje bóg wie czego, aczkolwiek wydać pieniądze to nie problem... ale zrobić to z głową to już inna kwestia
    Ewentualnie może jakiś statyw + głowica będzie lepszym wyjściem niż zakup takiego kompleciku?

  5. #135
    Rycerz
    Gość

    Domyślnie

    dziwię się że tak rzadko pada słowo Vanguard VEO. A wyglądają na całkiem fajne

  6. #136

    Domyślnie

    A ja się dziwię, że wogóle nikt nie wspomina o firmie Leica.
    Słynna niemiecka solidność przy statywach jak najbardziej pożądana.
    No i oni ciąglę robią drewniane statywy.


Strona 14 z 14 PierwszyPierwszy ... 4121314

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •