Close

Strona 3 z 20 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 199
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Marcin Borkowski Zobacz posta
    w zasadzie nic, lamy mają fotocelę
    Wczoraj kuzynce robiłem zdjęcia do wizy, chciałem ja oświetlić 2 lampami.
    Z prawej SB800 przez parasolkę, z lewej YN-460 II w trybie S1 (czasami na próbę S2).
    W aparacie manualnie sterowałem mocą zdalnej SB800.

    Jeśli miała błyskać sama SB800 wszystko działało super. Jeśli chciałem dodatkowo YN-460 II w S1 to ona wyrywała się przed orkiestrę jako pierwsza (wyzwolona chyba przedbłyskami lampy aparatu) i w dziwny sposób nie wywoływała błysku (zakłócała SB800). Jak przysłoniłem ręką lampkę aparatu żeby nie widziała jej lewa strona pokoju czasami udało się wyzwolić błysk obu.

    YN-460 II w S2 to chyba tylko wyzwoliła się gdy body z SB800 działa w TTL, ale za parasolką jakoś tak średnio mi to się spisywało.

    Co robię źle ta fotocela to takie kiepskie rozwiązanie zamówić radio dla obu lamp ?

  2. #22

    Domyślnie

    Jeśli chcesz użyć wbudowanej lampy do wyzwolenia fotoceli, to ustaw ją w tryb manualny i najlepiej na minimalną wartość błysku. Wystarczy on do wyzwolenia lamp, a nie będzie brał zbyt dużego udziału w ekspozycji.
    Jesli wbudowaną masz ustawioną na ttl lub tryb commander -- przedbłyski wyzwolą fotocelę i cała ekspozycja będzie bez światła.
    24355050508080135105200...
    www.jswierad.pl

  3. #23

    Domyślnie

    Chciałem/myślałem, że błysk SB800 wyzwoli fotocelę ale działa to jak mówisz ... zamówię radia w chinach i wrócę do zabawy.

  4. #24
    Oszczędny w słowach Awatar Hargin
    Dołączył
    12 2010
    Miasto
    Katowice tymaczsowo
    Posty
    58

    Domyślnie

    Jeśli sabina ma zostać na sankach to wyzwalacz musi być z tzw. przelotką (np.Phottix Strato, albo zapowiadana nowa wersja Youngnuo). Nie wiem, czy zostaje opcja z kabelkiem synchro do wyzwalacza RF602 (czy gniazdo synchro działa z podpiętą na sankach lampą).

    Alternatywnie można 3 lampy po prostu posadzić na 3 odbiornikach. Koszt Phottixa Strato z dwoma odbiornikami jest identytczny jak RF602 w opcji z 3.
    D90 | T17-50 2.8 | N 50 1.8 | N 70-300 VR | SB-700 | Metz 50 AF-1 | Metz 48 Af-1 | M Maxxum 4000 | radyjka

  5. #25

    Domyślnie

    Ja nie chcę mieć lampy na sankach, wszystkie lampy poza body.

  6. #26
    Oszczędny w słowach Awatar Hargin
    Dołączył
    12 2010
    Miasto
    Katowice tymaczsowo
    Posty
    58

    Domyślnie

    to tyle musi być odbiorników ile jest lamp, a nadajnik na sankach
    D90 | T17-50 2.8 | N 50 1.8 | N 70-300 VR | SB-700 | Metz 50 AF-1 | Metz 48 Af-1 | M Maxxum 4000 | radyjka

  7. #27

    Domyślnie

    Dziękuję za pomoc.

  8. #28
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Hargin Zobacz posta
    Jeśli sabina ma zostać na sankach to wyzwalacz musi być z tzw. przelotką (np.Phottix Strato, albo zapowiadana nowa wersja Youngnuo). Nie wiem, czy zostaje opcja z kabelkiem synchro do wyzwalacza RF602 (czy gniazdo synchro działa z podpiętą na sankach lampą).
    Działa, wystarczy zakupić kabelek PC-PC i podłączyć nadajnik z body a lampę zostawić na sankcja.

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez witus Zobacz posta
    Wczoraj kuzynce robiłem zdjęcia do wizy, chciałem ja oświetlić 2 lampami.
    Z prawej SB800 przez parasolkę, z lewej YN-460 II w trybie S1 (czasami na próbę S2).
    W aparacie manualnie sterowałem mocą zdalnej SB800.

    Jeśli miała błyskać sama SB800 wszystko działało super. Jeśli chciałem dodatkowo YN-460 II w S1 to ona wyrywała się przed orkiestrę jako pierwsza (wyzwolona chyba przedbłyskami lampy aparatu) i w dziwny sposób nie wywoływała błysku (zakłócała SB800). Jak przysłoniłem ręką lampkę aparatu żeby nie widziała jej lewa strona pokoju czasami udało się wyzwolić błysk obu.

    YN-460 II w S2 to chyba tylko wyzwoliła się gdy body z SB800 działa w TTL, ale za parasolką jakoś tak średnio mi to się spisywało.

    Co robię źle ta fotocela to takie kiepskie rozwiązanie zamówić radio dla obu lamp ?
    1. Ustaw w korpusie tryb REAR dla lampy błyskowej. Wówczas YN460 w trybie S2 błyska razem z SB800 w CLS.
    2. Dobrze jest także skierować lampę (nie palnik) w kierunku aparatu.
    3. Fotocela w YN560 jest znacznie czulsza od YN460 II. Jednak w pomieszczeniu nie ma aż takiej różnicy.
    Kiedy wszystkie znane metody zawiodą przeczytaj instrukcję obsługi...
    "I właściwie kto wódki nie pije ten jest wywrotowcem, tak
    Świadomie uszczuplającym dochody państwa - bezideowcem"

  10. #30

    Domyślnie

    Troche z tym wszystkim zachodu nie lepiej kupic dwie nissiny di466 i blyskac bezprzewodowo bez zbednych wyzwalaczy odbiornikow itd cenowo jakby doliczyc do dwoch yongnuo wyzwalacz + 2 odbiorniki to wyjdzie chyba poddobnie.

Strona 3 z 20 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •