Close

Strona 2 z 50 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 498
  1. #11

    Domyślnie

    Szukałem kiedyś w sieci, znalazłem jedną odpowiedź, która dała mi coś mniej więcej tego, co oczekiwałem. Niestety nie zapisałem źródła, ale za to skopiowałem treść: "Pastele to :zmniejszony kontrast, brak bieli i czerni , zmniejszone nsycenie kolorów ewentualnie wprowadzenie dominanty barwy ciepłej lub zimnej. Na krzywej podjedź z tonami średnimi w górę wedle uznania, następny krok to zmniejszenie nasycenia kolorów - rusz suwakiem nasycenie też wedle uznania, na koniec powiel warstwę, teraz obraz/barwa nasycenie/koloruj. Wybierasz odpowiadająca Ci tonację i procentowym udziałem kopii w orginale kończysz sprawę. I już. Zdjęcie do pastelowej obróbki powinno być prawidłowo naświetlone, znaczy bez przepałów i niedoświetleń i naczej będzie więcej roboty. Najlepiej zgóry zaplanować temat i przy zdjęciach już na poziomie puszki zjechać z kontrastu 2 - 3 działki, mniej roboty po fakcie
    Pozdro". To był cytat wraz z literówkami...

    Oczywiście to PS a nie Lightroom, więc nie jest to wprost odpowiedź dla autora wątku, ale może innym pomoże...
    Pozdrawiam, Piotr

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    a pewnie... 1200 PLN za Lightrooma, kolejne 1200 PLN za Capture...

    bogata ta Polska musi byc, bo pewnie na drzewach pieniadze rosna, skoro ludzie tak bez zajakniecia
    wydaja kolejny plik banknotow zanim naucza sie korzystac z jednego narzedzia...
    narzędzia pracy. dla jednego auto, dla innego LR i CP. nie widzę związku z tematem.

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Adam Trzcionka Zobacz posta
    narzędzia pracy. dla jednego auto, dla innego LR i CP. nie widzę związku z tematem.
    czy chodzi przypadkiem o temat zdefiniowany w zapytaniu tego watku? bo nie rozumiem...


    Cytat Zamieszczone przez Agraf Zobacz posta
    Wiem, że sprawę można załatwić color efexem. Z przyczyn finansowych nie interesuje mnie to rozwiązanie. Macie jakieś pomysły lub znacie jakieś pomocne linki?

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    czy chodzi przypadkiem o temat zdefiniowany w zapytaniu tego watku? bo nie rozumiem...

    http://www.cyfrowaciemnia.pl/index.p...ct/show/id/839

    http://www.cyfrowaciemnia.pl/index.p...ct/show/id/649


    -----------

    ja nad kolorem z d3 pastwię się niemal 3 lata. próbowałem chyba wszystkiego, co jest dostępne i w moim odczuciu CP1 daje zdecydowanie najlepsze efekty - do finalnych dopieszczeń można używać ników, ale one nie załatwiają sprawy fundamentalnej - dobrze kolorystycznie odczytanego i wywołanego rawa. ściągnij sobie cp1 i zbadaj. cena jest b. przystępna jak na taki kombajn.
    Ostatnio edytowane przez Adam Trzcionka ; 28-12-2010 o 17:52

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    a pewnie... 1200 PLN za Lightrooma, kolejne 1200 PLN za Capture...

    bogata ta Polska musi byc, bo pewnie na drzewach pieniadze rosna, skoro ludzie tak bez zajakniecia
    wydaja kolejny plik banknotow zanim naucza sie korzystac z jednego narzedzia...
    Nie na drzewac, bo trzeba by było kupować drabinę...leżą na ziemi..

  6. #16

    Domyślnie

    akurat mnie osobiscie C1 nie potrzeba, a nawet wrecz byloby to cofanie sie wstecz. kolory LR3 mnie w zupelnosci
    zadawalaja (do kompletu z adobowskimi badz wlasnymi profilami kolorystycznymi), ale to co najwazniejsze w tym
    programie to dla mnie wsparcie workflow i efektywna baza danych.

    jesli o mnie chodzi, to pies z kulawa noga nie zauwazy jakiejs tam drobnej roznicy w odcieniach barw (ktore przy
    offsecie i tak bedzie dalekie od mojego monitora), a dla mnie jest ogromny skok, jesli spedzam tylko 1 godzine na
    wybieraniu najlepszych zdjec do publikacji, zamiast mordowac sie dlugie godziny na wyszukiwania
    kandydatow w calej masie katalogow na dysku...

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    akurat mnie osobiscie C1 nie potrzeba, a nawet wrecz byloby to cofanie sie wstecz. kolory LR3 mnie w zupelnosci
    zadawalaja (do kompletu z adobowskimi badz wlasnymi profilami kolorystycznymi), ale to co najwazniejsze w tym
    programie to dla mnie wsparcie workflow i efektywna baza danych.
    mówisz o pastelach z nikona?

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Adam Trzcionka Zobacz posta
    mówisz o pastelach z nikona?
    nie. a sugestia, zeby sciagac c1 dla poprawy kolorow z d3 byla o tym, czy cos przegapilem?

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    nie. a sugestia, zeby sciagac c1 dla poprawy kolorow z d3 byla o tym, czy cos przegapilem?

    naturalnie.

  10. #20

    Domyślnie

    świetnie pastele produkuje Radek Radziszewski może się troszkę choć wypowie na ten temat
    FiX-owe Nikony
    http://zoltyserwisfotograficzny.info
    niezależne opinie klientów o serwisie "N"

Strona 2 z 50 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •