Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie 85 mm 1.4 AF-S VS 85mm 1.4 AF-D

    http://www.kenrockwell.com/nikon/85mm-f14-afs.htm
    Ten artykul wychwala najnowsza wersje, chcialabym zapytac ogolnie, czy roznica ceny (OK 600 euros - stara wresja 1100, nowa 1700) wnosi naprawde fajne zmiany? Chodzi mi o bookeh, a inne sprawy typu szybszy autofocus raczej mnie bardzo nie obchodza

    Ogolnie mowiac, zainwestowac w 85 ok, ale czy poleciec na najnowsza wersje ma sens?


    Dzieki

    PS: nie testowalam zadnego.

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez aboutalithium Zobacz posta
    http://www.kenrockwell.com/nikon/85mm-f14-afs.htm
    Ten artykul wychwala najnowsza wersje, chcialabym zapytac ogolnie, czy roznica ceny (OK 600 euros - stara wresja 1100, nowa 1700) wnosi naprawde fajne zmiany? Chodzi mi o bookeh, a inne sprawy typu szybszy autofocus raczej mnie bardzo nie obchodza

    Ogolnie mowiac, zainwestowac w 85 ok, ale czy poleciec na najnowsza wersje ma sens?


    Dzieki

    PS: nie testowalam zadnego.
    Ogolnie to rockwella nie czytaj, bo on same glupoty pisze. Jest watek na ten temat gdzie powiedziano calkiem sporo i tam poszukaj informacji a wniosek sam wyciagnij czy warto czy nie.

  3. #3

    Domyślnie

    Przed pisaniem szukalam watku o 85 1.4 ale nie znalazlam

  4. #4

    Domyślnie

    Wiele sklepów (szczególnie w cywilizowanej Francji) może mieć oba szkła na półce. Podzwoń, podjedź z kompem, przestrzel oba szkła tak jak lubisz i zadecyduj. To - przynajmniej dla mnie - dość drogie szkło (nie mam żadnej wersji 85AF) i warto taki zakup osobiście przećwiczyć. Przy okazji być może uda Ci się uniknąć przygód z błędem ogniskowania FF / BF
    Nikoniarz-majsterkowicz

  5. #5
    Nikon Zachodniopomorksa Grupa Fotograficzna GRYF Jestem amatorem piątki...

  6. #6

    Domyślnie

    Dziekuje

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •