Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 27 z 27
  1. #21

    Domyślnie

    Spróbuję i ja zabawy w studio.Mam raczej zerowe doświadczenie studyjne,ale przejrzałem wszystkie strony tego działu + linki do przykładów na you-tube .Pokój 4x7m,fotografia amatorska od portretu do całej postaci,budżet około 1500pln.Wstępnie wybrałem taki zestaw,co zmienić,czego może brakować?
    Quantuum R+300
    Softbox 60x90cm + grid.
    Statyw zwykły czy z boomem jak ten,wygląda solidnie http://allegro.pl/statyw-boom-zuraw-...393174529.html
    SB900+parasolka którą już mam jako drugie światło.
    Żarówka błyskowa 45Ws do oświetlenia tła i tu nie wiem czy to może zdać egzamin http://allegro.pl/zar-blyskowa-z-kab...379434022.html
    Tło białe podwieszę pod sufitem 2,7m
    Blendy z płyty się znajdą.
    Zestaw będę wyzwalał przez fotocele.
    D300

  2. #22

    Domyślnie

    Kupiłem w końcu Powerlux VE200, oktę 95cm, parasolkę białą i srebrną z podwójną warstwą, no i statyw W806. Odpalam na fotocelę lampą z aparatu. Na razie się uczę, ale wstępnie jestem baaardzo zadowolony, mega duży przeskok jakościowy z błyskadełka osadzonego na puszce, zwłaszcza w sferze kreacyjnej. Zastanawiam się tylko, czy nie mogłem kupić jednak okty 120 cm, ale na razie jest ok. Dzięki jeszcze raz forumowiczom za doradztwo!
    SLT-A57 | Σ 8-16mm F4,5-5,6 DC HSM | S DT 18-135mm F3,5-5,6 SAM | T 200-400 F5,6 LD IF
    Pentacon 29mm F2,8 Electric MC | Pallas 135mm F2,8 Magenta AM
    YN-460-II | ThinkTank Speed Demon

  3. #23

    Domyślnie

    dlaczego jednak powerlux ? co cie ostatecznie przekonalo ? na przekor innym ? i jak wrazenia ?

  4. #24

    Domyślnie

    Proza życia - zabrakło quantuumów w dystrybucji. A poza tym wyczytałem na stronach dystrybutora, że quantuum ma lampę modelującą 50W i bez regulacji, natomiast powerlux 150W z regulacją. Natomiast co do opadania powerluxów - z dość ciężką oktą 95 cm nawet nie trzeba dokręcać do samego końca, i tak trzyma się w pozycji, więc nie wiem, może wyrobi się to po czasie, a może nie wygląda to tak źle jak niektórzy malują. Możliwe, że to jednak dlatego, że lampa nie stoi u mnie cały czas, nie przechowuję jej z softboxem skierowanym do sufitu, tylko zawsze składam i rozkładam, może więc się po prostu u mnie zacisk tak nie zużywa.

    Co do wrażeń - u mnie do pokoju z takim oktoboxem wystarcza w zupełności, na przysłonach f8 ISO 200 można śmigać; a tak z ok. 3 metrów spokojnie na f5,6. 100Ws mogłoby do takiej konfiguracji być nieco za mało aby móc umieścić lampę w dowolnym miejscu w pokoju, natomiast z tą nie ma problemu. Statyw zaś wygląda naprawdę solidnie i nawet wyciągnięty blisko krańcowych wartości zachowuje pełną stabilność. Ewentualnie, mogłem sobie podarować parasolki, bo wolę oktę, majątku nie kosztowały, więc może jednak warto mieć; no i nie pochłaniają tyle światła co okta, więc pewnie czasem się przydadzą. Ogólnie, bardzo fajna sprawa i na pewno nie żałuję, warto sobie coś takiego sprawić, jak chce się fotografować w domu, czy to przedmioty, czy osoby.
    SLT-A57 | Σ 8-16mm F4,5-5,6 DC HSM | S DT 18-135mm F3,5-5,6 SAM | T 200-400 F5,6 LD IF
    Pentacon 29mm F2,8 Electric MC | Pallas 135mm F2,8 Magenta AM
    YN-460-II | ThinkTank Speed Demon

  5. #25

    Domyślnie

    a octe masz quantuuma ?

  6. #26

    Domyślnie

    Nie, kupiłem tańszą, no name, chociaż... ma oznaczenie "jinbei", ale za dużo o tej marce nie wiem, poza tym, że dostępne są u nas lampy "delicacy", które są wytworem tej właśnie firmy. Kosztowała jakieś 120 zł, wydaje się ok i sprawuje się bdb; w środku ma po prostu sreberko, ma drugi dyfuzor (na rzepy), mocowanie bowens, tylną część można "oderwać", bo też jest na rzepy, co przydaje się przy zamocowywaniu, acz nauczyłem się już robić to bez. Także możliwe, że różni się jedynie trwałością, ale jeśli tak, to wyjdzie dopiero w praniu.
    SLT-A57 | Σ 8-16mm F4,5-5,6 DC HSM | S DT 18-135mm F3,5-5,6 SAM | T 200-400 F5,6 LD IF
    Pentacon 29mm F2,8 Electric MC | Pallas 135mm F2,8 Magenta AM
    YN-460-II | ThinkTank Speed Demon

  7. #27

    Domyślnie

    ja jeszcze sie zastanowie bo quantuum pt-300 i CY300 i twoja funsport maja podobne ceny to nie jest argument sam juz nie wiem quantuum na pewno trzyma temperature z kolei CY300 ma w specyfikacji okolo 5500 w funsporcie jest napisana 5600 czyli bedzie idealnie wspolgrala z lampami sytemowymi nikona

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •