Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1

    Domyślnie Nikon d90 do fotografii stockowej i przyrodniczej

    Czytam to forum od pewnego czasu i w końcu postanowiłem się zarejestrować. Witam Was Wszystkich serdecznie
    Dotychczas używałem cyfrówek jednak zaraziliście mnie lustrzanką.
    Udało mi się odłożyć 3500zł i chciałbym kupić nikona d90 jestem myśliwym i chcę przesiąść się na bezkrwawe łowy. Myślałem nad Canonem 50d ale każdy gram dla mnie się liczy bo przemierzam sporo km. Na początek pragnę uczyć się fotografii stockowej aby na niej w przyszłości zarobić na sprzęt do fotografii zwierzyny.
    Czy kupno Nikona D90 z ob. Nikkor 18-105mm DX VR jest dobrym pomysłem i czy będzie on dobry do zdjęć przedmiotów w namiocie bezcieniowym? Udaje mi się podejść blisko zwierzynę więc mógłbym też na nim ćwiczyć a inny obiektyw dokupiłbym później.

  2. #2

    Domyślnie

    Nie będę się wypowiadał na temat namiotów i fotografii stockowej, ale do fotografii zwierząt, 18-105 to zakres raczej na baaaardzo szerokie kadry - nie mówię że złe, ale na protrety nie ma co liczyć. przy 105m ładny portret (całej sylwetki) byka zrobisz jak podejdziesz go na 12m, łanię na 10m a sarnę na 7m. O mniejszych ssakach nie będę nawet wspominał

    Edit: W czasie rykowskia, na otwartej, bezwietrznej przestrzeni, łanie reagują na dźwięk migawki d300 i d700 już ze120-150m
    Ostatnio edytowane przez Pawel Pawlak ; 23-12-2010 o 15:42
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  3. #3

    Domyślnie

    do fotografii w namiocie ok, ale do zwierzyny o raczej za krótki, jak blisko mozesz podejsć?
    x-pro2 + xt-10 | 23 2.0 + 35 1.4 + 50 2.0 <3
    www.ma-foto.pl

  4. #4

    Domyślnie

    Jeżeli wiatr wieje w moją stronę to w białym camo udało mi się wczoraj podejść na 15 metrów. Wiem, że cudów nie mogę się spodziewać myślę nad tym obiektywem jako o pierwszym do nauki i do stocków. Do fotografii zwierzyny dokupię coś w późniejszym terminie jak znowu uda mi się coś uzbierać. Możecie podać swoje typy obiektywów abym wiedział ile muszę odłożyć? Nie ukrywam, że zielony w tym temacie jestem. Znajomy nie poleca mi do przyrody d90 twierdzi, że to słabe body i mam kupić d300 ale uparłem się na nówkę i mam tylko taki budżet i myślę nad tym d90.
    Ostatnio edytowane przez under ; 23-12-2010 o 15:47

  5. #5

    Domyślnie

    niestety nie posiadam JESZCZE tego zestawu co niebawem się zmieni ale sporo się naczytałem na ten temat i doszedłem do wniosku ze na początek jest to najlepszy wybór żeby się obeznać ze sprzętem i zobaczyć jak to smakuje, ale tez słyszałem ze można pójść inna drogą mianowicie, d90 18-55 + tamron 70-300 koszta mało się zwiększą a mamy b. szeroki zakres ogniskowych + macro w tamronie. niestety są to tylko rady teoretyczne wyczytane na forum życzę dobrego wyboru

  6. #6

    Domyślnie

    zamierzasz fotografować w trudnych warunkach oświetleniowych?
    jeśli nie to jesnak pomyśl nad używanymi rzeczami i kup:
    d80 - ok 1300
    18-105 - ok 700?
    70-300VR - ok 1200
    do tego moze monopod,sądzę że się przyda, jakies karty itp i będziesz mial super zestawik z dlugim zoomem

    ps. zainwestuj też w książki o fotografii skoro jestes "zielony"
    x-pro2 + xt-10 | 23 2.0 + 35 1.4 + 50 2.0 <3
    www.ma-foto.pl

  7. #7

    Domyślnie

    D300 jest solidniejszy i szybszy, ale nie widzę powodów dlaczeg D90 nie miałby się nadawać przyrody.

    Edit:
    Zestaw z D80 ograniczy Cię zakresem iso, ale będziesz miał zakres ogniskowych do 300mm. Ja bym się chyba zdecydował na taki zestaw zamiast D90 z jednym, krótkim zoomem (ew. d200 zamiast D80)
    Ostatnio edytowane przez Pawel Pawlak ; 23-12-2010 o 16:06
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  8. #8

    Domyślnie

    Chyba jednak zdecyduję się na tego D90 i w czasie gdy będę go poznawał odłożę na obiektyw 70-300VR.

  9. #9

    Domyślnie

    Nie zrozum mnie źle, ale jesłi to Twoje początki, to podstawa to uczyć się fotografii a nie obsługi body. A fotografować się można uczyć na słabszym aparacie, ale zakresie ogniskowych który Cię interesuje, a nie na lepszej puszce z niespecjalnie nadającym się do danej fotografii obiektywem Żeby nauczyć się komponować, wykorzystywać śwaitło, "widzeć analitycznie" - bo tak rejestruje aparat, nie musisz mieć puszki która ma super najwyższe czułości. jeśli Twoje zdjęcia będą jużświetne a jedyne co im będzie doskwierało to niedostatki jakościowe, to zmienisz aparat. A czym innym ten d90 rózni się od d80 jak nie wysokim iso ?
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez under Zobacz posta
    Do fotografii zwierzyny dokupię coś w późniejszym terminie jak znowu uda mi się coś uzbierać. Możecie podać swoje typy obiektywów abym wiedział ile muszę odłożyć?
    Moje typy:
    Sigma 100-300 f4 - używany około 3 tysięcy a nowa około 4500
    Nikkor AF 300 f4 lub AF-S 300 f4 + ewentualnie TC 1,4 jak będzie krótko - wersja AF używana około 2 tysięcy a nowy AFS około 5 tysi
    Nikkor AF 300 f2,8 + TC 1,4 lub TC 2 w zależności od potrzeb - wersja AF od 3500 w górę AF-S nie proponuję bo na bank powaliła by Cię ta cena Co do wersji AF to nie wiem jak poradzi sobie śrubokręt w D90

    Dalej nie wymieniam bo będzie jeszcze drożej

    Ewentualnie możesz starać się upolować Sigmę 400 f5,6 APO MACRO. Ludzie mówią że jest całkiem niezła ale sam nie miałem z nią do czynienia więc to zasłyszane opinie.
    Nikon FX

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •