Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie D80 przednia rolka zepsuta się ?

    Witam, mam problem, dziś nagle przestała działać mi przednia rolka w aparacie. Ktoś może wie, czy przypadkiem coś się nie zablokowało ? Czy da się w menu jakoś to zablokować ? Po prostu zdziwiło mnie, aparat leżał było ok, nagle dziś przestało działać.

  2. #2
    Oszczędny w słowach Awatar abiele
    Dołączył
    12 2008
    Miasto
    Nowy Dwór Mazowiecki
    Posty
    99

    Domyślnie

    Rolka? Ta na którą jest nawijany film?
    D90, N55-300VR, N18-105VR, N35/1,8, sb-600

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez abiele Zobacz posta
    Rolka? Ta na którą jest nawijany film?
    Koledze chyba o kółko chodzi. A tak w temacie, może wystarczy baterię wyjąć, albo reset od biedy

  4. #4

    Domyślnie

    masz podpiętego gripa? Jeżeli tak, to sprawdź czy czasami pokrętło na gripie nie jest pomiędzy kolejnymi "ząbkami" (nie wiem jak to piosemnie określić ). Kilka razy tak mi się zdażyło, nie działa wtedy pokrętło to które w gripie jest "zawieszone".
    Ostatnio edytowane przez piotr_74 ; 23-12-2010 o 21:31

  5. #5
    Oszczędny w słowach Awatar reggy
    Dołączył
    02 2010
    Miasto
    Olsztyn/Gdańsk
    Posty
    156

    Domyślnie

    Nie chcę straszyć, ale mi na początku grudnia padło przednie pokrętło w F80 (z tego co oglądałem instrukcje serwisowe nie ma za dużej różnicy pomiędzy przednimi kółkami w F80 a D80/D90), nagle - działało, włożyłem do torby, po chwili wyjąłem i już nie działało. Oddałem do serwisu (w Gdańsku), rozebrali, powiedzieli że to elektronika i nie opłaca się naprawiać (w przypadku F80). Mechanicznie chodzi normalnie, ale reakcji w aparacie nie ma żadnej.
    Pozdrawiam, Piotr Reddig!
    Moja galeria: www.picasaweb.google.com/piotrreddig

  6. #6

    Domyślnie

    Jak tam sprawy się mają kółko nastawcze zaczęło działać? czy serwis?
    || D750 + MB-D16 || D300s + MB-D10 || D80 + MB-D80 || F601 || N50mm f1.8 || S85 f1.4 || T12-24 f4 || N17-55 f2.8 || N24-120 f4 || S70-200mm f2.8 || SB910 || SD9 || S PZ42x ||

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •