Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1
    Zbanowany
    Dołączył
    07 2010
    Miasto
    dolnośląskie
    Posty
    171

    Domyślnie portretowka pod fx [uzupełnienie szklarni]

    Cześć!
    Chciałem uzupełnić moją skromną szklarnię [35,70-200vr] o jakiś lekki i jasny obiektyw portretowy.
    Dźwiganie 70-200 nie zawsze jest mi na rękę i szczerze powiedziawszy to myślę od zamianie tegoż szkła na coś lżejszego.

    Sigma 85/1.4, Nikkor 85/1.4, 85/1.8, 105/2.0, 135/2.0, Zeiss 85/1.4, 100/2.0, Samy 85/1.4,

    Od wieków chorowałem na Zeissa 85 i choruję nadal ale boję się, że przy ślubniakach ciężko będzie bez AF.

    Co byście na moim miejscu zrobili?

  2. #2
    Photoartbox
    Gość

    Domyślnie

    Jesli masz 70-200, to zapewne wyrobiles juz sobie zdanie co do ogniskowej tzn. bardziej 85 czy bardziej 135 a moze jeszcze 180 (ten obiektyw mozna tez smialo wciagnac do rozwazan). Jesli wystarczy Ci 85, osobiscie kupilbym Nikkora, nawet starsza wersje. Jesli dazysz bardziej w kierunku portretow samej glowy, zdecydowanie 135. Kompromisem moze byc 105-ka. Manuale tylko wtedy jesli jestes pewien, ze dasz rade a wyglada na to, ze nie jestes . Z manuali wybralbym Samyanga, ze wzgledu na rewelacyjna jakosc obrazka i niska cene.

  3. #3
    Zbanowany
    Dołączył
    07 2010
    Miasto
    dolnośląskie
    Posty
    171

    Domyślnie

    Niby łapanie ostrości na tej referencyjnej matowce D700 i przy uzyciu 70-200 nie jest az tak uciazliwe jak niektorzy pisza, jednak przy tak malej glebi f/1.4 moze juz byc to trudne. W kosciele 85mm to minimum na jakie moge sobie pozwolic wiec Nikkor [starsza wersja] bylby OK.

  4. #4
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    06 2010
    Miasto
    Włocławek/Poznań
    Posty
    151

    Domyślnie

    a może samyang - da się go wyciagnąc za 500-600 zł z allegro czasem - zobaczyłbys jak radzisz sobie z manualem a potem sprzedał bez lub z bardzo niewielka strata ( w razie ewentualnej przesiadki na zeissa )
    A700, Sigma 100-300/4, MTO , troche CZJ
    Jednak (S)tara miłość nie rdzewieje

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez M2SC Zobacz posta
    a może samyang - da się go wyciagnąc za 500-600 zł z allegro czasem - zobaczyłbys jak radzisz sobie z manualem a potem sprzedał bez lub z bardzo niewielka strata ( w razie ewentualnej przesiadki na zeissa )
    pytanie czy samyangiem ostrzy się tak samo łatwo/trudno jak zeissem. to, że oba są szkłami manualnymi jeszcze niczego nie oznacza
    Mamiya + Sony

  6. #6
    Zbanowany
    Dołączył
    07 2010
    Miasto
    dolnośląskie
    Posty
    171

    Domyślnie

    Wracajac do Zeissa to sa chyba 2 wersje tego szkla, jedno z chipem, drugie bez ale znacznie rozniacych sie cena:

    http://fotozakupy.pl/oferta/produkt,10577s,380d
    http://fotozakupy.pl/oferta/produkt,10577s,380d

    Rozumiem, ze zaleznosc jest taka sama jak w przypadku Samyangow, gdzie przy D700 nie bedzie mialo to zadnego znaczenia?

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez co4en Zobacz posta
    Wracajac do Zeissa to sa chyba 2 wersje tego szkla, jedno z chipem, drugie bez ale znacznie rozniacych sie cena:

    http://fotozakupy.pl/oferta/produkt,10577s,380d
    http://fotozakupy.pl/oferta/produkt,10577s,380d

    Rozumiem, ze zaleznosc jest taka sama jak w przypadku Samyangow, gdzie przy D700 nie bedzie mialo to zadnego znaczenia?
    w wersji bez chipa musisz przymykać przysłonę pierścieniem na obiektywie. W wersji ZF.2 możesz z body ustawiać - dla mnie spore udogodnienie.
    ps. masz 2 razy linka tego samego
    D200, T12-24/4, N35,50,85/1.8, N60/2.8D, SY85/1.4, S70-210/2.8, TC16A, SB-800
    Soligor 28/2.8, MIR 35/2, Helios 50/2, Jupiter 135/3.5

  8. #8

  9. #9

    Domyślnie

    A nie ma przypadkiem znaczenia, że w wersji z chipem będzie mógł ustawić np f1.6, f1.8 a w wersji bez tylko co pełną przysłonę.... no chyba, że w Zeissie jest inaczej...

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nickt Zobacz posta
    A nie ma przypadkiem znaczenia, że w wersji z chipem będzie mógł ustawić np f1.6, f1.8 a w wersji bez tylko co pełną przysłonę.... no chyba, że w Zeissie jest inaczej...
    W każdym manualnym szkle można ustawić przysłonę w połowie. Wystarczy tylko pierścień zatrzymać pomiędzy wartościami. Zenitar 16 mm fisz, to nawet ma wyraźny klik w połowie przysłony.

    Za 500-600 PLNów, to ja bym poszukał genialnego Nikkora 105/2.5, najlepiej AiS. Mimo niemal dwóch działek różnicy, to szkło obrazkiem zjada dowolny koreański słoik. Przy tym jest mniejszy, a praca nim, to poezja.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •