Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 26
  1. #11
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    09 2008
    Miasto
    Wielkopolska
    Posty
    51

    Domyślnie

    Jak zaczynać z taką kwotą to kup używkę puszkę, na której poćwiczysz i sprzedasz bez większej straty do tego dobry obiektyw najlepiej uniwersalny DX/FX. Przy takich możliwościach finansowych tak pewnie skończysz na pełnej klatce.

  2. #12

    Domyślnie

    kolega zaraz nas posądzi o zazdrość..
    masz już jakieś doświadczenie z fotografią? jakie?
    znasz jakieś podstawy, wiesz co oznaczają cyferki na obiektywach?

    jeśli na te pytania odpowiesz nie, radzę kupić d90 i 18-105, mniej wydasz zobaczysz czego Ci brakuje wtedy dokupisz, a d90 to bardzo dobra puszka i na pewno Cię nie ograniczy (no chyba ze chcesz mieć iso 102 400.. to kup d3s )
    x-pro2 + xt-10 | 23 2.0 + 35 1.4 + 50 2.0 <3
    www.ma-foto.pl

  3. #13

    Domyślnie

    Tańsza pucha + kilogramy makulatury do czytania i uczenia się...

  4. #14

    Domyślnie

    Witam. Gdybym to Ja miał dokonać zakupu to byłby to Nikon D300 ewentualnie D300s i na początek kit Nikkor 18-70, żeby zobaczyć który zakres ogniskowych mi odpowiada. Jak masz kasę to możesz od razu kupić Nikkora 24-70/2,8, ale jednak zaczął bym od tego 18-70.
    Nikon D70s, Nikon D200, Nikkor AF-S 18-70, Nikkor 50 1,8/D, SB-400.

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Fear Zobacz posta
    To musisz być bardzo rozrzutny jeśli zaczynasz przygodę z fotografią i chcesz wydać 9000zł Nie wiem też jaki sens jest kupować d7000 skoro za tą kasę dostaniesz używanego w bardzo dobrym stanie d300 który zapewne posłuży ci dłużej. Jak masz zamiar zająć się fotografią w jakkolwiek zarobkowy sposób to zainteresuj się nikkorem 17-55 f2.8 Ja nim spokojnie bym zrobił i krajobraz i architekturę o reportażu nie mówiąc. Wystarczy jeszcze na stałki typu sigma 30 1.4 i nikkor 85 1.8 (Mowa o sprzęcie używanym) jak nówki to d300 17-55 i 85 1.8 Sam jednak fotografuję jako amator i opieram się na własnych doświadczeniach. Posiadam d300, 17-55, nikon 35 1.8 i nikon 105 f2 DC i sprzęt mnie nie ogranicza (może troszeczkę szybkość 105 DC). Jeśli jednak bawisz się fotografią jako amator i tak ma pozostać to polecam d90 do tego np 10-20, 18-105 lub 18-70, nikona 35 1.8 lub sigmę 30 1.4 i coś węższego do portretu typu 85 1.8
    Tak naprawdę sam musisz jednak wiedzieć czego chcesz, w jakich warunkach fotografujesz, jakie ogniskowe lubisz, jaką plastykę szkieł akceptujesz itd W tym nikt ci nie pomorze i nikt za ciebie nie wybierze.
    Witam
    bardzo ładnie napisane....
    chyba wszystkie opcje wymienione, a przynajmniej te podstawowe.
    D90 i kitowy 18-105 daje opcje testowania. Może nie jest to szczyt jakości ale cena tym bardziej z używanych jest super do jakości jaką daje. Nauczyć potrafi wiele, zawsze możesz dopytać i za jakiś czas wystawić swój zestaw na sprzedaż i poszukać tego o co pytasz a my nie wiemy jak Ci pomóc.
    Jeśli uprzesz się na droższe pudło to też najlepszym rozwiązaniem bedzie kitowy 18-200 lub 105, albo po bandzie czyli 35ka lub 50 w stałkach . Opanujesz klawiszologię pudełka, zaczniesz mieć odciski na dłoniach to wtedy pojawią się śliczne zdjęcia i będziesz wiedział co potrzebujesz na dokładkę
    Mam nadzieję, że pomogłem
    Pozdrawiam

  6. #16

    Domyślnie

    Co wy tu tak S30 1.4 lansujecie? Mialem to cus, znajomi mieli i zgodnie stwierdzilismy ze to sie byc moze nadaje do czegos zwiazanego z fotografia.... moze jako podporka pod ramke ze zdjeciem..... ale na pewno nie do robienia sensownej jakosci zdjec. Choc moze i sa gdzies jakies udane egzemplarze. Jak w kazdym razie takiego nie widzialem.

    A co do tematu to majac 9.000zl i (jak mniemam) nikle pojecie o fotografowaniu mierzylbym zapewne w jakies D200 (okolo 2.000), sb-900 (okolo 1.400 nowa) , N18-105 (okolo 800zl nowy), N85 1.8 (okolo 1500 nowy ), sigma 10-20 (okolo 2.000 nowa lub od 1300 uzywana). Na tym sprzecie bylbys spokojnie w stanie okreslic wlasne potrzeby co do ogniskowych, zakresu ISO, szybkosci, jasnosci itp.
    Dlaczego tak a nie inaczej ? D200 to jedna z lepszych puszek ze stajni N. Jak bedziesz mial kolejny budzet i bedziesz potrzebowal lepszej puszki to zapewne i tak pojdziesz w FF a wtedy D200 bedzie swietna puszka na backup. sb-900 bo lampe warto kupic od razu dobrze. Tego elementu z reguly nie wymienia sie tak czesto. 18-105 bo dobre szklo za nieduze pieniadze a pozwala juz zorientowac sie czy bedzie nam brakowalo ogniskowej. N85 1.8 (czyli szkolo do ktorego sam jestem okrutnie zrazony i niegdy wiecej ) Bo da Ci pojecie o tym co mozna zrobic z jasnym szklem i jednoczesnie odpowie na nie zadane jeszcze pytanie, o przydatnosci takiej a nie innej ogniskowej do portretow, ktore i tak predzej czy pozniej bedziesz strzelal 10-20 bo da posmakowac bardzo szerokiega kata z dosc dobra jakoscia i przystepna cena w przypadku uzywanej. I tutaj optuje za ciemniejsza wersja bo to f3.5 przy tak szerokim kacie jest potrzebne przy odolnych zastosowaniach jak dziura w moscie.

  7. #17
    Photoartbox
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Strus Zobacz posta
    Co wy tu tak S30 1.4 lansujecie? Choc moze i sa gdzies jakies udane egzemplarze. Jak w kazdym razie takiego nie widzialem.
    Sa i to duzo, sam mialem dwa, jeden do Pentaxa a drugi do Nikona Byly ostre od F1.4, AF dzialal bez zastrzezen, na Pentaku mial male problemy na zewnetrznych polach AF a na D300 byl super, zdecydowanie szybszy i pewniejszy niz Nikkor 35/1.8. O wspolpracy z lampa nie wspominam, byla o niebo lepsza niz w Nikkorze.

  8. #18

    Domyślnie

    budzet 9000 czy 900?

  9. #19

    Domyślnie

    Wracając do tematu: jeżeli interesuje Cię krajobraz i architektura, to raczej polecałbym zakup Nikkora 10-24 lub czegoś podobnego ze stajni Signy, Tokiny lub Tamrona. Oprócz tego, jak już poprzednicy radzili, N 18-105 "do wszystkiego". Ja osobiście kupiłbym również lampę systemową.
    Jak trochę podziałasz będziesz wiedzieć czego Ci brakuje: dłuższych ogniskowych, jaśniejszych szkieł, etc.
    Pozdrawiam
    Z6II|FTZII|N10-24|N14-24|N35|N24-70|N105VR|N70-200VRII|TC-14EIII|TC-17EII|SB800|YN-685|YN-460II|YN-622N-TX|YN-622N|YN RF-602|YN RF-603
    Było: D700+MB-D10|D200+MB-D200|

  10. #20

    Domyślnie

    jak do architektury to moze lepiej jakis tilt shift

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •