Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 27
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Sapphiron Zobacz posta
    Chociaż Mamka ZD jest sporo droższa niż d3x no ale Chyba nie zamieniłbym jej na N. Iso50 Rulez
    A jak byś miał dużo szkieł Nikona ?
    D700 + N24-70 + N80-200D ED + N70-300VR, SB-900

  2. #12

    Domyślnie

    I po co mi tak dużo szkieł do Nikosia skoro używam trzech i to pokrywa moje zapotrzebowanie?

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Sapphiron Zobacz posta
    I po co mi tak dużo szkieł do Nikosia skoro używam trzech i to pokrywa moje zapotrzebowanie?
    No, bo Twój Nikon ma tylko ograniczone zadania, bo masz inne systemy. Ale ktoś może używac tylko jednego systemu...

    Pzdr.
    D700 + N24-70 + N80-200D ED + N70-300VR, SB-900

  4. #14

    Domyślnie

    dla mnie jest to najbardziej uniwersalna puszka na tą chwilę w stajni N. Wcale mi nie przeszkadza niskie ISO bo ja na świeżym tym samoloty fotografuję, a to że ma ISO 100 często przy śmiglakach się przydaje; do tego właśnie możliwość szybkiego cropa też ma swoją zaletę. W studio to ISO jest też zaletą.
    No ale to nie jest mój jedyny korpus

  5. #15

    Domyślnie

    Sorki źle zrozumiałem pytanie...

    Wybacz ale nie wiem co byłoby jakbym miał wiele szkieł do N. Nigdy nie zastanawiałem się nad tym bo nie było takiej potrzeby
    Każdy obiektyw był kupowany po dłuższym namyśle i ze specjalnym zamysłem do czego on ma mi się przydać...

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stig Zobacz posta
    W dobie coraz tanszych cyfrowych "srednioformatowcow" kupowanie D3Xa do studia wymaga powaznego przemyslenia. Najwazniejsza kwestia to co tak naprawde w studio jest do zrobienia i gdzie (w jakim formacie) pozniej te zdjecia maja ladowac. Pomijajac kwestie braku ISO100 w D3/D3s, D3X tak naprawde niewiele w tym studio daje. Tylko i wylacznie nieco wiekszy obrazek, co w wiekszosci koncowych reprodukcji nie przeklada sie na zadna przepasc jakosciowa.
    te najtańsze srednioformatowe to zaczynaja sie od 14k euro w przypadku hasela, a jak chcesz miec 60MP to ok 30k euro, plus kilka szkiel po 10k zl za sztuke (usredniajac), to robi sie calkiem konkretna kwota, fakt bedziesz mial sprzet wypas do studia, ale nie każdy "studiem żyje" jak chcesz miec sprzet do reporterki i do studia (przy znacznie nizszych kosztach) to propozycja Nikona robi się calkiem ciekawa (D3s + D3x ). Wiekszy obrazek z D3x = wiecej szczegolow, co w fotografii studyjnej, reklamowej akurat ma znaczenie, fakt moze nie jest to przepasc jakosciowa w stylu maly obrazek vs sredni ale roznica napewno.
    F80, D200, N24-70, sb 900

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lupus771 Zobacz posta
    Wątek można pociągnąć dalej, ciekawi mnie opinia innych użytkowników. Sam się zastanawiałem nad D3x do przyrody.
    Przyciągała mnie możliwość efektywnej pracy zarówno w FX jak i DX (10MPx). Myślałem nad tym długo ale jednak wysokie iso w D3s i kl/s zaważyły o decyzji. Znam fotoprzyrodnika, który sprzedał D3s i zostawił D3x, ciekawe czy jest więcej "niestudyjnych" użytkowników D3x.
    hehe... tego samo pewnie którego na początku roku namówiłem na d3x zamiast d300 i d700, jak przechodził z canona
    Ja gdybym teraz miał wydawać kasę na d300+d700+mb-d10, to pewnie tak jak mu poradziłem kupiłbym D3x
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Macho Zobacz posta
    ale nie każdy "studiem żyje"
    A o czym ja niby napisalem?


    Cytat Zamieszczone przez Macho Zobacz posta
    Wiekszy obrazek z D3x = wiecej szczegolow, co w fotografii studyjnej, reklamowej akurat ma znaczenie, fakt moze nie jest to przepasc jakosciowa w stylu maly obrazek vs sredni ale roznica napewno.
    Zeby powiedziec na pewno, to jeszcze trzeba okreslic target i cel koncowej reprodukcji. O ile D3jka oblecisz wszystko co studyjne do formatu A4 (a nawet A3), o tyle nawet D3Xem nie zrobisz dobrych zdjec przedmiotow, bez odpowiedniego obiektywu. A kupowania D3Xa i zbrojenie go w szkla tilt/shift, to juz tez niezla kasa sie z tego robi. Efekt koncowy przy faktycznie duzych powiekszeniach (lub trudnych ujeciach) miedzy obrazkiem z D3Xa a srednim formatem, nadal bedzie bardziej widoczny niz pomiedzy D3 a D3Xem.
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pawel Pawlak Zobacz posta
    hehe... tego samo pewnie którego na początku roku namówiłem na d3x zamiast d300 i d700, jak przechodził z canona
    Ja gdybym teraz miał wydawać kasę na d300+d700+mb-d10, to pewnie tak jak mu poradziłem kupiłbym D3x
    A pewnie o niego chodzi, od niego kupiłem D3s.... żal mu było jak pakowałem do plecaka bo wyrwałem mu puche w czasie rykowiska
    Gdyby D3x był trochę tańszy to można by się zastanowić ale D3s+D300 jednak daje duże możliwości i pewność dwóch puszek w czasie długich godzin "wysiadywania". Do tego 300/2,8+TC-14+TC-17 to super plastyczny zakres ogniskowych.

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lupus771 Zobacz posta
    A pewnie o niego chodzi, od niego kupiłem D3s.... żal mu było jak pakowałem do plecaka bo wyrwałem mu puche w czasie rykowiska
    Wiem, wiem; bo następnego dnia do niego dojechałem
    Ale tak jak piszesz, D300 + d3s to świetny zestaw, choć sam zadowalnam się D700 zamiast d3s
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •