Close

Strona 7 z 7 PierwszyPierwszy ... 567
Pokaż wyniki od 61 do 69 z 69
  1. #61

    Domyślnie

    Zapytam o modyfikacje Hartblei, o co chodzi z dwoma złączami do P6? Man nadzieję, że nie przegapiłem czegoś o P6 (paluchami to macałem spoooooro lat temu).
    Kiev 688 P6 (twist-and-lock type)
    Kiev 688 M P6 (twist-and-lock type) 'M' - allows to lock-up the mirror before releasing the shutter by pressing the mirror release lever
    Kiev 88 CM P6 (breech-lock type)
    Kiev 88 CM MLU P6 (breech-lock type) 'M' - allows to lock-up the mirror before releasing the shutter by pressing the mirror release lever
    Ma i ja RB67, F90X, F4S+F4+1/2 F4, Metz ,SB i brzydkie Canony. Na góry m4/3

  2. #62

    Domyślnie

    Ja mysle ze to typowo marketingowe info dla posiadaczy puszek z MLU (mirror lock up) i bez zeby uniknac niekaczacych sie pytan na ten temat. Wg mnie jest jeden typ bagnetow montowany na obiektywach do P-six** - wiec czemu mialy by byc dwa rozne w puszkach ? Wiem tylko, ze niektore puszki Kieva miewaja problemy z Sonnarami (180mm), ale na to tez jest solucja bez oddawania szkla do serwisu

    **Jesli sie myle to niech mnie ktos poprawi.

  3. #63

    Domyślnie

    Panowie i panie analogowcy, czy w Kievach 60, p-sixach jest tak że obraz na matówce widać dopiero po naciągnięciu migawki?

  4. #64
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Generalnie w aparatach MF nie ma samopowrotnego lustra (w odróżnieniu od małego obrazka). W sprzęcie japońskim, niemieckim itd masz to samo.

    Jak chcesz mieć obraz cały czas to kup TLR
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  5. #65

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Generalnie w aparatach MF nie ma samopowrotnego lustra (w odróżnieniu od małego obrazka). W sprzęcie japońskim, niemieckim itd masz to samo.

    Jak chcesz mieć obraz cały czas to kup TLR
    TLR-a mam, chcę kupić jedno obiektywowy właśnie.
    Hm, czyli tak mają wszystkie powiadasz, to nie wiedziałem o tym. W tych nowocześniejszych, w pentaxach niektórych pewnie, gdzie migawka sterowana elektronicznie to nie problem, ale tam gdzie sprężyna to po naciągnięciu za długo nie można zwlekać z wyzwoleniem bo to nie dobre dla niej, można zapomnieć o naciągnięciu bo się chciało kadr na matówce obejrzeć i trochę lipa.

  6. #66
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    W Mamiyi RZ mam migawkę (centralną) sterowaną elektronicznie. I oczywiście lustro tylko opada, podnosi sie po naciagnięciu.
    Cyfrowego Pentaxa 645 nie miałem w ręku. Ale sądzę, że tam lustro tez nie wraca (głowy jednak za to nie dam).
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  7. #67

    Domyślnie

    Pentax 67 ma samopowrotne lustro.
    Snoblesse oblige:
    | buskonostalgicznie.pl | wpkx.pl | psioniczni.pl |

  8. #68
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Ooo. Nie wiedziałem. A to jednak kolos.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  9. #69

    Domyślnie

    Prawda?
    I można się tylko zadziwiać, jak delikatnie klapie.
    Snoblesse oblige:
    | buskonostalgicznie.pl | wpkx.pl | psioniczni.pl |

Strona 7 z 7 PierwszyPierwszy ... 567

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •