Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 24
  1. #11

    Domyślnie

    Grejt, dzięki za wskazówę.

    Po kupnie jeszcze może Was pomęczę.

    Miłość.
    D750, D700, MB D10, Z 16 2.8, N 35 1.8G, N 50 1.8G, N 85 1.8D, SB-800

  2. #12

    Question

    Dobra, szkło siedzi podpięte do ciała. Masakrator trochę z ostrzeniem póki co. Jutro pewnie się pobawię na dworze, dziś tylko przy zakupie i parę w domu prób. Chciałbym abyście podali mi konkretny model kub namiar do kupna matówki do mojego D5000 żeby ładnie współgrało z body i moim 85 i żeby też potem można było ładnie widzieć modela przy np 18-105 af-s.

    Czy np to byłby dobry zakup: http://allegro.pl/matowka-nikon-d80-...344461019.html ?

    Zresztą na allegro tylko ta chyba jest do nikona jeśli dobrze patrzę. Czy jeśli matówka jest przeznaczona do D80 i D90 to do D5k też?

    Dodatkowo zasłyszałem też coś o jakimś "powiększaczu" który dodatkowo ułatwia ostrzenie- może mi ktoś przybliżyć opcję?
    Ostatnio edytowane przez Michaelg ; 11-12-2010 o 16:43
    D750, D700, MB D10, Z 16 2.8, N 35 1.8G, N 50 1.8G, N 85 1.8D, SB-800

  3. #13

    Domyślnie

    Zapoznaj sie z instrukcja obslugi i uzywaniem trybu LV. Bywa bardzo pomocny, szczegolnie ze masz uchylny ekranik. Bardzo wygodne to jest.
    Powiekszacz - mam, ale nie uzywam odkad zarzucilem makro.
    Na matowkach alternatywnych sie nie znam.

  4. #14

    Domyślnie

    Na LV nie zawsze można jechać zresztą jakbym miał włączony LV przez 2h to mi zaraz baterię zje.
    Co nie znaczy że LV nie można od czasu do czasu wykorzystać.
    D750, D700, MB D10, Z 16 2.8, N 35 1.8G, N 50 1.8G, N 85 1.8D, SB-800

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Michaelg Zobacz posta
    Witam,

    czym dokładnie różnie się S 85 1.4 MC od UMC? Pod moim N D5000 w wersji nieco droższej UMC będę miał możliwość zmiany pomiaru światła + exif z przysłoną, czasem, ogniskową ?
    Dobrze zrozumiałem, że tylko/albo aż tym się różnią? Szykuję się do tego szkła i jeśli wersja UMC jest taka jak myślę to skusze się na nią.
    Czy dobrze odczuwam, z cena elektronicznej wersji obiektywu wyraźnie ponad 1000 zł, jest mocna konkurencja pełnych AF Nikona (1.8 i 1.4), i wielu kolegów ma dylemat 'moralny' co kupić. Rozumiem, na niższych body śrubokrętowy AF nie jest konkurencją.

    Dla mnie, w pierwszym odczuciu, ma to wartość pracy z lampą błyskową, to mi sie wydaje ważniejsze niż pomiar zastanego.

    Nie uważacie, że taki chipowany manual jest nieco za drogi?
    Ostatnio edytowane przez JacekCz ; 11-12-2010 o 19:24
    Ma i ja RB67, F90X, F4S+F4+1/2 F4, Metz ,SB i brzydkie Canony. Na góry m4/3

  6. #16

    Domyślnie

    A widziales ile kosztuje dandelion do nikona? Pewnie tez nie orientujesz sie w klopotliwym jego instalowaniu (trzeba ciac obiekyw).
    Jakosc tej optyki jest naprawde niezla, wiec i cena jest OK. To, ze ludzie kupuja, tez o czym swiadczy. A jeszcze bardziej dosadny jest fakt niewielkiej podazy w dziale gielda.
    Praca z lampa blyskowa to pikus, bo i szkla bez chipa/non-D jakos dzialaja bez wiekszych zgrzytow. Pomiar zastanego to tez duza wygoda, ale pominales rzecz najistotniejsza - wersja UMC ma poprawiona optyke (lepsze powloki), wiec zdecydowanie warto do niej dolozyc.

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pioter m Zobacz posta
    A widziales ile kosztuje dandelion do nikona? Pewnie tez nie orientujesz sie w klopotliwym jego instalowaniu (trzeba ciac obiekyw).
    Zarówno wiem o co chodzi z dandelionami do Nikona.
    Ale też wiem za ile można kupić Nikkory 85mm AF (oba), fakt, z uwzględnieniem rynku wtórnego również

    Cytat Zamieszczone przez pioter m Zobacz posta
    ale pominales rzecz najistotniejsza - wersja UMC ma poprawiona optyke (lepsze powloki), wiec zdecydowanie warto do niej dolozyc.
    A widzisz, o tym nie wiedziałem.

    Swoje lata mam, pozytywną atmosfere koło Samyangów widzę, kultowa atmosfera co do produktu X nie od razu mi się udziela, choć niekiedy można mnie przekonać
    Na pewno fun-club ten skupiony jest w PL i nie bardzo da się go potwierdzić za granicą. W innej branży technicznej jak google wystawia strony polskie, rumuńskie i rosyjskie, utwierdza mnie to w schyłkowości.
    Nie spotkałem się z "twardym" optycznym porównaniem Samyangów UMC i Nikkorów, wręcza zachodnie mówią jak op czymś nieznanym.
    Ma i ja RB67, F90X, F4S+F4+1/2 F4, Metz ,SB i brzydkie Canony. Na góry m4/3

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JacekCz Zobacz posta
    Zarówno wiem o co chodzi z dandelionami do Nikona.
    Ale też wiem za ile można kupić Nikkory 85mm AF (oba), fakt, z uwzględnieniem rynku wtórnego również



    A widzisz, o tym nie wiedziałem.

    Swoje lata mam, pozytywną atmosfere koło Samyangów widzę, kultowa atmosfera co do produktu X nie od razu mi się udziela, choć niekiedy można mnie przekonać
    Na pewno fun-club ten skupiony jest w PL i nie bardzo da się go potwierdzić za granicą. W innej branży technicznej jak google wystawia strony polskie, rumuńskie i rosyjskie, utwierdza mnie to w schyłkowości.
    Nie spotkałem się z "twardym" optycznym porównaniem Samyangów UMC i Nikkorów, wręcza zachodnie mówią jak op czymś nieznanym.
    to zapoznaj się z tym wątkiem.
    jest porównanie między innymi do 85 1.8d. I miej uwagę na to że Admin miał starsza wersje tego szkła a nowa jest jeszcze lepsza.
    Nikon d700+Mb-d10/D800 + MB-d12|Zenitar 16 2.8|N16-35 4 vr|Sigma 70-200 F2.8 II EX DG MACRO HSM|2xSB-800|YN 560|Samyang 85 1.4 AE UMC|Naneu Urban Gear u120

  9. #19

    Question

    Sorewicz, ale trochę poza tematem się tu dzieje.

    Co do linka niżej to pytałem sprzedawcy przez allegro i odpisał:

    Witam.
    Akurat ta matówka nie pasuje do D5000.
    Mogę taką matówkę wykonać, ale czas oczekiwania na dzisiaj to około trzech, czterech tygodni od zamówienia. Koszt 115zł dla matówki z klinem skośnym lub z klinem poziomym.
    Generalnie taka matówka właśnie poprawia sprawność i komfort ostrzenia na obiektywach manualnych jak ten 85/1.4.

    pozdrawiam
    Tylko na allegro jest opcja i tylko u tego jednego sprzedawcy czy znacie jeszcze inne źródła? Szukam nowej żeby nie było wątpliwości .
    D750, D700, MB D10, Z 16 2.8, N 35 1.8G, N 50 1.8G, N 85 1.8D, SB-800

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Michaelg Zobacz posta
    Co do linka niżej to pytałem sprzedawcy przez allegro i odpisał:

    Akurat ta matówka nie pasuje do D5000.
    Z tego co wiem, problem w tej linii polega raz na matówce (można mieć nadzieję) ale i na 'ekonomicznym' zamienniku pryzmatu w postaci konstrukcji z lusterek (przy okazji lżejsze, co jest cenione przez amatorów), i tego nie zmienisz.
    Ma i ja RB67, F90X, F4S+F4+1/2 F4, Metz ,SB i brzydkie Canony. Na góry m4/3

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •