Close

Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345
Pokaż wyniki od 41 do 49 z 49
  1. #41

    Domyślnie

    dodam ze moj d2h przeszedł pracę w wodzie, na kamieniach, w piasku, błocie, śniegu, deszczu, mrozy itp itd.
    jak znajdziesz naprawde dobry egzemplarz, bierz a na pewno bedziesz zadowolony

  2. #42

    Domyślnie

    Nie wiem czy jeszcze Ci coś podpowiem.
    Kupiłem jako drugą puszkę D2H tu na forum kilka miesięcy temu. Przez ostatnie 1,5 miesiąca nie używałem D300 (serwis) i D2h przejął wszystko na siebie.
    1. ISO jak wszyscy piszą - kiepskie od 800w górę. ALE 1000 i 1250 jeszcze daje radę. Zdjęcia na iso 800 (dzień pochmurny, ulica, dosyć ciemno) poszły w kolorówce i było widać na wyciętym powiększeniu spore szumy.
    Z drugiej jednak strony zamknięte pomieszczenia + SB800 + iso1000 są nawet bardzo znośne...
    Koncerty i sztuczne światło - przykład: iso1600 z D50 było jednak lepsze niż z D2H.
    2. AWB przy sztucznych światłach jest kiepski no ale można zapanować zmieniając temperaturę. W świetle dziennym bardzo naturalne kolory.
    3. matryca 4mln - mimo wszystko jest to mało, ale na www na bank wystarczy bo jakośc tych 4mln jest naprawdę dobra. Druk A4 - no problem.
    4. predkość, bufor - MIÓD, rewelacja
    5. ergonomia bomba chociaż wolę d300 a w pionowym uchwycie przez półtora miesiąca nie mogłem się przyzwyczaić do przycisku wybierania pół ostrości (mocno oddalony a w gripie do d300 jest dodatkowe i notorycznie palec szukał nie tam gdzie trzeba)
    6. wyświetlacz lcd kiepski jeśli go porównywać do np d300, trzeba się przyzwyczaić
    7. mój egzemplarz delikatnie niedoświetla ale to też kwestia przyzwyczajenie
    8. pokrętło przesłony działa ciężko (podobno często spotykane) ale wystarczy delikatnie podciąć gumę pod nim skalpelem lub żyletką - nie widać różnicy a czuć od razu
    9. Współpraca ze szkłami - tutaj ciekawostka. Tokina 12-24 która naprawdę daje z d300 ostre zdjęcia to na f4 z d2h nie rzadko mija się z ostrością co przy tych ogniskowych jest wkurzające. Natomiast 80-200 af-s działa z d2h lepiej niż z d300.
    10. Autofocus - mam mieszane uczucia przy AF-C, często gubił ostrość ale może tutaj był winą także czynnik ludzki
    11. Zakres tonalny - tutaj moim zdaniem aparat sobie nie radzi, szczególnie z prześwietleniami, z których bardzo często kompletnie nic nie da się wyciągnąć nawet z nefów.

    Polecam puszkę jeśli cena i stan są bardzo dobre. Ja trafiłem w obu przypadkach i gdyby nie ten aparat to naprawdę leżałbym i kwiczał przez ostatni miesiąc

    Aaaa i jeszcze jedno - dźwięk migawki przy 8kl/sek powoduje, że wszyscy patrzą na Ciebie jak na profesjonalistę i nikt nie będzie podejrzewał, że to tylko 4mln px
    Avatar nie jest aktualny - już nie palę.

  3. #43
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2007
    Miasto
    Dolny Śląsk
    Posty
    218

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JohnnyB Zobacz posta

    Aaaa i jeszcze jedno - dźwięk migawki przy 8kl/sek powoduje, że wszyscy patrzą na Ciebie jak na profesjonalistę i nikt nie będzie podejrzewał, że to tylko 4mln px
    Tym ostatnim zdaniem, spowodowałeś zwiększony popyt na D2h )))
    Canon & Nikon

  4. #44

    Domyślnie

    Jako że miałem ostatnio D2h w łapkach dodam, że Przegląd Sportowy nadal publikuje zdjęcia z tej starej jak świat puszki
    dwie puszki, kilka słoików, świeczka i... scyzoryk

  5. #45

    Domyślnie

    Ja mam ale nie dam, za fajny jest
    "Kiedy wszystkie sposoby zawiodą, należy przeczytać instrukcję obsługi" - Murphy

  6. #46

    Domyślnie

    Tym ostatnim zdaniem, spowodowałeś zwiększony popyt na D2h )))
    Ja też chce takie coś...
    Ha! Wiedziałem co tygryski lubią najbardziej!
    Faktem jednak jest, że brzmi bosko - zero wazeliny
    Avatar nie jest aktualny - już nie palę.

  7. #47
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2007
    Miasto
    Dolny Śląsk
    Posty
    218

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JohnnyB Zobacz posta
    Faktem jednak jest, że brzmi bosko - zero wazeliny

    http://www.youtube.com/watch?v=O11vY...eature=related ))
    Canon & Nikon

  8. #48

    Domyślnie

    heh, ja tam wolę trzask migawki w S5. Jakoś sie przyzwyczaiłem. Nawet Mamiya nie daje takich wrażeń słuchowych.

    a co do kałasznikowego d2h/x to widziałem jak kiedyś koleś został wywalony ze ślubu bo strzelał seriami. Ksiądz się wkurzły i go grzecznie przez mikrofon wyprosił z kościoła bo mu przeszkadza w czytaniu formułek...

  9. #49

    Domyślnie

    Używam D2h już jakiś czas i w pełni zgadzam się z postem JohnnyB. Jak dla mnie największa zaleta to szybkość działania i ergonomia - świetnie rozmieszczone przyciski, prawie od razu można się ich na pamięć nauczyć. Rozdzielczość na potrzeby www czy nawet wydruki A3 w zupełności starcza. Największa wada to wspomniany mały zakres tonalny, trzeba uważać na światła. Wysokie czułości to też jego słaba strona, chociaż robiłem czasami nawet na 3200 i wolę takie zaszumione ale ostre zdjęcie, niż poruszone
    Gdyby ktoś chciał, nefy mam do dyspozycji
    Aaa i ten dźwięk migawki... jest tragiczny
    N

Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •