Close

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 49
  1. #21

    Domyślnie

    Używam tylko opcji "RAW". W max rozdzielczości na karcie 8GB mieści się ich około tysiąca.
    D2H,D700, SB800, Jupiter 37A 135, PCS ARSAT H 35 F2,8, Nikkor AiS 28 F2,8, Nikkor 80-200 F2,8, Nikkor 24-70 F2,8, Nikkor 55 F1,2, Nikkor 105 2 DC, Sigma 50 F1,4.

  2. #22

    Domyślnie

    u mnie na ekraniku pokazuje tez 1k przy karcie 8gb, bufor w d2hs jest jeszcze wiekszy

    natomiast moim zdaniem AWB przy stucznym swietle jest kiepski, przy zarowkach wszystko wychodzi zolte, trzeba recznie robic korekty - d50 nie mial az takich problemow
    ale sa kelviny i mozna sobie poradzic

    moj egzemplarz jest tez wolny od tego "typowego" bledu, moze poprawili to w d2hs

    jak bede w domu to wrzuce sampelki na "wysokim" iso

  3. #23

  4. #24

    Domyślnie

    i co mi panie z testu? Ja pytałem realnych użytkowników realnego sprzętu, a nie testerów z Bóg wie czym w głowie...

    Po testach S5 dałem sobie siana z patrzeniem na testy bo piszą brednie w wielkiej części...

  5. #25

    Domyślnie

    Wątków o D2H było już sporo - poszukaj w archiwum, chociaż sporo z tych w których się udzielałem - poznikało.

    Od siebie dodam jeszcze, że D2H daje dość specyficzną kolorystykę, która nie każdemu odpowiada i wymaga czasem korekty, jednak NEFy są malutkie i grzebanie w nich to sama przyjemność

    W porównaniu z dzisiejszymi Nikonami nie ma żadnej przewagi, istotne zalety to może wytrzymałość korpusu, wydajność baterii i akceptowalna cena, a dużą wada są bardzo słabe światła i ogólnie niewielka dynamika.

    Szum jest taki, jaki był w tamtych czasach, ale do zastosowań reporterskich i niedużych powiększeń się nada - poniżej sampel na ISO1250, lekko korygowany LR



    crop 100%


    Mam D2H i trochę NEFów, w razie pytań
    "Kiedy wszystkie sposoby zawiodą, należy przeczytać instrukcję obsługi" - Murphy

  6. #26

    Domyślnie

    Własnie tylko do zastosowań repo mi potrzebny aparat bo S5 radzi sobie z resztą znakomicie

  7. #27

    Domyślnie

    a to jeszcze a propos tej strasznie małej rozdzielczości, co to się do niczego nie nadaje

    http://www.grafphoto.com/articles/printdogma.html

    D2h to jednak nie komórka, jest niezły materiał do obróbki


    myślę że kwestia ceny - lepszy byłby D300, ale droższy
    "Kiedy wszystkie sposoby zawiodą, należy przeczytać instrukcję obsługi" - Murphy

  8. #28

    Domyślnie

    Posiadam d2h jest to niezawodny sprzęt prawdziwy profesional w obsłudze. jedyne co mnie drazni to jpegi które mi sie kolorystycznie nie podobaja, z racji małej rozpietosci tonalnej, ale zdjecia wyciągniete z rawów juz sa spoko. Do reporterki wymarzony sprzet szybki i niezawodny, uszczelniony, mozna dokupic wt-1. i co nawazniejsze teraz tani. Tylko trzeba znalezc z małym przebiegiem bo pare lat juz ta konstrukcja ma i wiekszosc juz ma ładnie nastukane. Mój miał najechane tylko 17000
    Ostatnio edytowane przez ekonet ; 24-12-2010 o 10:28 Powód: orto. ("wymazony")
    D800E ,D7000, D300S, SIGMA SD14.

  9. #29

    Domyślnie

    cóz, wynika z tego że jak kazdy aparat trzeba nauczyć się kiełznać jego wady i zalety tak zęby działały na korzyść fotografa

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Sapphiron Zobacz posta
    Własnie tylko do zastosowań repo mi potrzebny aparat bo S5 radzi sobie z resztą znakomicie
    A czemu boskopodniebiosachwalone S5 nie daje rady w "repo"?
    Niestety już nie fotografuję, gdyż każdy jest lepszy ode mnie, ale miło mi pozostać w sympatycznym gronie

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •