Close

Strona 41 z 42 PierwszyPierwszy ... 3139404142 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 401 do 410 z 418
  1. #401

    Domyślnie

    Pytaj.
    Rules are foolish, arbitrary, mindless things that raise you quickly to a level of acceptable mediocrity, then prevent you from progressing further.
    Michał poleca: D750 / Z5 / 24-70

  2. #402

    Domyślnie

    Witam,
    Zagłębiłem się w temat robienia zdjęć nocnego nieba, jestem amatorem który chciałby złapać doświadczenia w tym kierunku, ale pierwsze co to brak sprzętu. Czy byłby ktoś w stanie polecić godny sprzęt do 800-900zł na początek? Oczywiście chodzi mi głównie o zdjęcia gwiazd.
    Z góry serdecznie dziękuję za pomoc.

  3. #403

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tom6533 Zobacz posta
    Witam,
    Zagłębiłem się w temat robienia zdjęć nocnego nieba, jestem amatorem który chciałby złapać doświadczenia w tym kierunku, ale pierwsze co to brak sprzętu. Czy byłby ktoś w stanie polecić godny sprzęt do 800-900zł na początek? Oczywiście chodzi mi głównie o zdjęcia gwiazd.
    Z góry serdecznie dziękuję za pomoc.
    Ale w jakim sensie gwiazd? Możesz pokazać przykładowe zdjęcie na przykład.
    Jeśli chcesz robić zdjęcia nieba szerokim kątem, to w zasadzie nie ma znaczenia, jaki aparat kupisz, byle dało się ręcznie ustawiać ekspozycję na przynajmniej 30 sekund (najlepiej więcej lub dowolnie długo) i statyw - to tak na początek. Reszta zależy od okoliczności i szczegółów.
    Rules are foolish, arbitrary, mindless things that raise you quickly to a level of acceptable mediocrity, then prevent you from progressing further.
    Michał poleca: D750 / Z5 / 24-70

  4. #404

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez karolt Zobacz posta
    Ale w jakim sensie gwiazd? Możesz pokazać przykładowe zdjęcie na przykład.
    Jeśli chcesz robić zdjęcia nieba szerokim kątem, to w zasadzie nie ma znaczenia, jaki aparat kupisz, byle dało się ręcznie ustawiać ekspozycję na przynajmniej 30 sekund (najlepiej więcej lub dowolnie długo) i statyw - to tak na początek. Reszta zależy od okoliczności i szczegółów.
    Troszkę ciężko określić, ale niech to zdjęcie będzie przykładem: http://fotoblysk.com/wp-content/uplo...6/N74A0458.jpg . Gdyby wydawało mi się to aż tak proste to nie pokusiłbym się by tu napisać jaki sprzęt wybrać, bo gdybym sam w to brnął bez pomocy, prawdopodobnie bym się zawiódł z niewiedzy. Za propozycję sprzętu będę równie wdzięczny jak za ten "już" poświęcony czas.

  5. #405

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tom6533 Zobacz posta
    Troszkę ciężko określić, ale niech to zdjęcie będzie przykładem: http://fotoblysk.com/wp-content/uplo...6/N74A0458.jpg . Gdyby wydawało mi się to aż tak proste to nie pokusiłbym się by tu napisać jaki sprzęt wybrać, bo gdybym sam w to brnął bez pomocy, prawdopodobnie bym się zawiódł z niewiedzy. Za propozycję sprzętu będę równie wdzięczny jak za ten "już" poświęcony czas.
    Do takiego zdjęcia - to tak jak pisałem. Zwykła lustrzanka (albo i kompakt), zwykły obiektyw, zwykły statyw i "zasada/reguła 600". Plus nieco umiejętności podczas edycji zdjęć, żeby wyciągnąć to co trzeba.
    Rules are foolish, arbitrary, mindless things that raise you quickly to a level of acceptable mediocrity, then prevent you from progressing further.
    Michał poleca: D750 / Z5 / 24-70

  6. #406

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez karolt Zobacz posta
    Do takiego zdjęcia - to tak jak pisałem. Zwykła lustrzanka (albo i kompakt), zwykły obiektyw, zwykły statyw i "zasada/reguła 600". Plus nieco umiejętności podczas edycji zdjęć, żeby wyciągnąć to co trzeba.
    Rozumiem, dziękuję za pomoc. Zadam jedno ostateczne pytanie i biorę się za lekturę Reguły 600. Co powiesz o Panasonic DMC-FZ72? Rozumiem że wystarczy zwykła lustrzanka, ale ciekaw jestem twojej opinii.

  7. #407

    Domyślnie

    To samo co oni:
    http://www.optyczne.pl/29.5-Test-Tes..._DMC-FZ72.html
    Teraz musiałbyś doczytać, czy pozwala on na pracę z czasami 30 s i dłuższymi.
    Jeśli dobrze liczę, to na najszerszym kącie w tym aparacie możesz się pokusić o czas 30 sekund, zanim gwiazdy zaczną się rozmywać.
    Rules are foolish, arbitrary, mindless things that raise you quickly to a level of acceptable mediocrity, then prevent you from progressing further.
    Michał poleca: D750 / Z5 / 24-70

  8. #408

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tom6533 Zobacz posta
    Troszkę ciężko określić, ale niech to zdjęcie będzie przykładem: http://fotoblysk.com/wp-content/uplo...6/N74A0458.jpg . Gdyby wydawało mi się to aż tak proste to nie pokusiłbym się by tu napisać jaki sprzęt wybrać, bo gdybym sam w to brnął bez pomocy, prawdopodobnie bym się zawiódł z niewiedzy. Za propozycję sprzętu będę równie wdzięczny jak za ten "już" poświęcony czas.
    Polecam poczytać wpisy w dziale porady na moim blogu. Link w stopce.
    Na początek wystarczy.

  9. #409

    Domyślnie

    Pytanie szybkie moja puszka to D3, prowadzenie to SW Adventur Mini, mam już 14 2.8 oraz 24-35 2.0, a teraz chcę kupić N 50 1.4 D albo N 85 1.4 D, a więc co z tych dwóch
    puszka i kilka oczek do niej

  10. #410

    Domyślnie

    Aby stary temat nie umarł, to trzeba go odświeżyć
    Moje ostatnie zmagania - galaktyka Wir zwana też Messier 51, w skrócie M51.

    Łączny czas naświetlania to 38,9h. Tak - prawie dwie doby, materiał zbierany przez ponad tydzień. Poprzedni tydzień był dosyć łaskawy dla astrofotografów.

    Poszczególne kanały:
    L 256x300s bin1, razem 21,3h
    RGB 51,42,42x300s, przy czym część była bin1, a część bin2, razem 11,25h
    Ha 38x600s, bin1, razem 6,3h

    Sprzęt to Atik 314e mono, TSAPO65Q, HEQ5.

    Wersja mono:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	M51-L.jpg
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	312,7 KB
ID:	23490

    Wersja kolor:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	M51-LHaRGB.jpg
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	380,2 KB
ID:	23491

    Proszę o konstruktywną krytykę
    Tomek
    Tomek D7100/N18-200VR/SB400/
    HEQ5/ TSAPO65Q/ Atik 314e mono/ SW 250/1200 /Hyperion 13 mm.

Strona 41 z 42 PierwszyPierwszy ... 3139404142 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •