Close

Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 78
  1. #1

    Domyślnie Prawa autorskie (fotografia klubowa) ważne.

    Witam Serdecznie,

    Mam dość nieprzyjemną sytuacje i prosiłbym o rade.

    Otóż od jakiegoś czasu pracuje w klubie.
    Jakiś czas temu w klubie organizowany był tzw Erotic Show. Zdjęcia z tego wydarzenia jak zwykle trafiły na strone klubu.
    Menager dziewczyn które występowały w eroticu zainteresował sie moimi zdjęciami w celu umieszczenia ich na swojej stronie. W tym celu wysłalem mu na email zdjęcia "testowe" o niskiej rozdzielczosci i zabiezpieczone znakiem wodnym. Dzisiaj poinformowałem go ze moge mu je sprzedać, gdy on to usłyszał postawił mi ultimatum, tzn albo wysylam mu te zdjęcia za darmo albo on lub jego dziewczyny robią mi sprawe w sądzie że zdjęcia z ich wizerunkiem ukazały się na stronie www klubu. Dodając, że nie mam żadnych praw do tych zdjęć. Czy ma on w ogolę takie prawo?

    Dodam ze w regulaminie klubu jest zaznaczone ze każdy kto wchodzi do klubu go akceptuje a przy tym zgadza się na wykorzystywanie jego wizerunku na stronie www.

    Proszę o pomoc bardziej doświadczonych kolegów.

  2. #2

  3. #3

    Domyślnie

    zdjęcia robiłeś na zlecenie klubu i to klub je publikował na własną odpowiedzialność. Spokojnie więc
    Ostatnio edytowane przez t0m3k ; 07-12-2010 o 13:49 Powód: literówka
    D800 || D810
    Samyang 14 F2.8 || Sigma 24-35 F2 || Sigma 85 1.4 A || Tamron 70-200 F2.8 G2
    https://wedd.photo/

  4. #4

    Domyślnie

    Masz pełne prawo do publikacji tych zdjęć na portalu klubu dla której pracujesz (ale tylko i wyłącznie tam). Jesteś także właścicielem tych zdjęć, można także do woli robić komuś zdjęcia ale nie wolno publikować tych zdjęć bez zgody osoby fotografowanej. Więc sprawa imo wygrana.
    I adres strony możesz dać

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Żwirek Zobacz posta
    Dodam ze w regulaminie klubu jest zaznaczone ze każdy kto wchodzi do klubu go akceptuje a przy tym zgadza się na wykorzystywanie jego wizerunku na stronie www.
    Taki zapis w regulaminie jest nieważny.





  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Żwirek Zobacz posta
    Dodam ze w regulaminie klubu jest zaznaczone ze każdy kto wchodzi do klubu go akceptuje a przy tym zgadza się na wykorzystywanie jego wizerunku na stronie www.
    Swoją drogą "ciekawy" zapis, tylko czy osoby, które wchodzą do klubu dostają regulamin na piśmie i go podpisują?
    Bo moim zdaniem to pic na wodę i właściciel tego klubu chyba nie wie co robi... ale może się mylę... niech ktoś obcykany w tych kwestiach się wypowie.

  7. #7

    Domyślnie

    Aha zapomnialem dodać ze on jako wielki arugment użył fakt że dostał ode mnie następującego emaila :

    "Witam Serdecznie,

    nawiązując do rozmowy z ostatniej soboty, przesyłam próbkę zdjęć o które prosiłeś.

    Paczka zawiera zdjęcia z ostatniego występu (miss pośladków) a także z wcześniejszego (lesby show).
    Przesłane zdjęcia mają charakter wyłącznie pokazowy (zostały skompresowane do rozdzielczości 800px, a także został dodany znak wodny), po za tym wszystkie ich prawa są zastrzeżone.

    Zdjęcia właściwe mają rozdzielczość około 3800x2500 px, a także pozbawione są znaku wodnego.
    Jeśli będziesz zainteresowany pozyskaniem powyższych zdjęć włącznie z możliwością ich publikacji bardzo proszę o kontakt zwrotny.

    Pozdrawiam Serdecznie"

    I że w takim wypadku jestem ugotowany, bo chciałem sprzedać zdjęcia z wizerunkiem jego dziewczyn. TO jest jakis argument?

    Ps. stronka aktualnie nie działa niestety.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Żwirek Zobacz posta
    I że w takim wypadku jestem ugotowany, bo chciałem sprzedać zdjęcia z wizerunkiem jego dziewczyn. TO jest jakis argument?
    Jeśli masz zgodę osób ze zdjęć na posługiwanie się ich wizerunkiem, to możesz sprzedawać.

  9. #9

    Domyślnie

    No ok ale finalnie nie uzylem nigdzie slowa "sprzedać" a także w efekcie przeciez tych zdjęć nie sprzedalem wiec chyba nie ma sprawy tak ?

  10. #10

    Domyślnie

    Jesli zdjecia byly na stronie, to moze miec pretensje do wlasciciela strony, podobnie z roszczeniami.
    co do zgody osob na zdjeciach i sprzedazy to nie do konca sie gadzam z tym co napisal freefly, sprzedac a nawet opublikowac mozna zawsze ale trzeba sie liczyc z konsekwencjami (przykaldy to paparuchy, albo mase zdjec w agencjach, nie stockach, bo tam potrzebny jest MR)
    Jelsi tych zdjec nigdzie nie publikowales to moze Cie cmoknac...
    Taka sytuacja patowa, ty ich nie mozesz publikowac, dziewczyny tez nie

    EDIT chociaz jakbys wkleil paski na oczy uniemozliwiajace rozpoznanie, to mozesz opublikowac chocby na forum w dziale reportaz

Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •