Close

Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 78
  1. #21

    Domyślnie

    A czy przypadkiem nie jest tak, że owe dziewczęta, występując w tym "show", "tracą" prawo do swojego wizerunku na takiej samej zasadzie jak np. sportowcy podczas meczu ?
    NIKON Coolpix S510

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Le Sir Zobacz posta
    A czy przypadkiem nie jest tak, że owe dziewczęta, występując w tym "show", "tracą" prawo do swojego wizerunku na takiej samej zasadzie jak np. sportowcy podczas meczu ?
    Nikt nigdy nie traci prawa do swojego wizerunku. Są to prawa osobiste i gwarantuje je ustawa zasadnicza (Konstytucja).

  3. #23

    Domyślnie

    U nas problemy miał własciciel restauracji który w ramach reklamy wrzucił filmik z sylwestra na jutjuba. Musiał usunąć bo kilka osób oburzyło się że wrzucają ich na net bez zgody.

    Z fotografiami jest pewnie tak samo, ale nie widze zeby ktos sie specjalnie tym przejmował (mało osób sie oburza będąc w necie:P)

    Regulamin regulaminem. Jakby było tam też ze dozwolone jest bicie się po twarzy krzesłami to nie znaczy ze jest to zgodne z prawem polskim i niestety ten regulamin nie jest obowiązujący
    A7R II/ D90+18-55VR + Sigma 70-300+Tokina 28 mm 2.8 + pierścienie

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez KUBACZ Zobacz posta
    Regulamin regulaminem. Jakby było tam też ze dozwolone jest bicie się po twarzy krzesłami to nie znaczy ze jest to zgodne z prawem polskim i niestety ten regulamin nie jest obowiązujący
    ale przecież rozpowszechnianie wizerunku jest w Polsce dozwolone prawem. Tylko trzeba wyrazić/uzyskać zgodę. I jeżeli organizator imprezy ustali, że wejście oznacza wyrażenie zgody, to tak będzie. Jeżeli ktoś się na to nie zgadza - nie wchodzi. Proste.

  5. #25

    Domyślnie

    Moja sprawa skończyła (?) się w ten sposób, ze szanowny menager striptizerek które występowały w erotic show organizowanym w klubie do sądu mnie nie pozwał, zdjęć również ode mnie nie kupił.

    Myślałem, że na tym koniec, ale coś mnie tkneło zeby jakiś czas temu wejść na jego strone (strone erotic show) i jakie było moje zdziwienie gdy ujrzałem na niej zdjęcia mojego autorstwa... Ała... Innym słowy koleś skopiował sobie zdjęcia z galerii klubu i wrzucił je na swoją komercyjną stronę z ofertą erotic show. Okradł mnie ?

  6. #26

  7. #27

    Domyślnie

    Spytam wprost; czy moge w takim wypadku liczyć na jakieś zadośćuczynienie za kradzież ($) ?
    Czy ktoś spotkał się już taką sytuacją ?

  8. #28

    Domyślnie

    Chamstwo nie zna granic ...
    Kobieta z Sonnarem też może

  9. #29

    Domyślnie

    Nie chcąc zakładać nowego tematu pytam tutaj ponieważ moje pytanie dotyczy tego samego tematu, ale odpowiedzi nie udzielono.
    1)Czy robiąc zdjęcia w klubie podczas imprezy jako zatrudniony przez dany klub mogę potem wybrane zdjęcia umieścić na swoim portfolio i fanpageu'?

    2)Jestem też ciekaw jak skończyła się kwestia założyciela tematu i tego, że został okradziony?

    3) Co w sytuacji jak zrobię komuś zdjęcie w klubie podczas zabawy on podejdzie, że sobie nie życzy i że mam przy nim usunąć to zdjęcie- usuwacie czy jakoś wybrnąć z tego sposobu można?

    Byłbym wdzięczny.
    Ostatnio edytowane przez ASAHI ; 28-06-2013 o 10:34 Powód: lit.
    D750, D700, MB D10, Z 16 2.8, N 35 1.8G, N 50 1.8G, N 85 1.8D, SB-800

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Michaelg Zobacz posta
    3) Co w sytuacji jak zrobię komuś zdjęcie w klubie podczas zabawy on podejdzie, że sobie nie życzy i że mam przy nim usunąć to zdjęcie- usuwacie czy jakoś wybrnąc z tego sposobu można?

    Byłbym wdzięczny.
    nic nie usuwam. Mówię coś w tym stylu: nie może mi pan/Pani zabronić fotografowania. Ale jeżeli nie chce pan/pani być na zdjęciach, powstrzymam się od robienia panu/pani zdjęć. Zrobionych już zdjęć nie usunę, a jeżeli to się panu/pani nie podoba, to proszę wezwać policję. Im się będę tłumaczył, panu/pani nie.
    No chyba, że ten ktoś ma 2 metry i 150 kg.

    oczywiście zakładam, że robisz zdjęcia za zgodą właściciela lokalu, organizatora imprezy itp.


    a na miejscu autora wątku, poszukałbym jakiś jajogłowych. Podmieniliby zdjęcia na rysunki Myszki Miki.
    Ostatnio edytowane przez miron19j ; 27-06-2013 o 19:55

Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •