Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 32
  1. #1

    Domyślnie Nikon D3100 vs Nikon D5000 vs Canon 550D

    Przede wszystkim chciałem się przywitać i opowiedzieć trochę kim jestem
    Fotografia zajmuje się bardzo amatorsko. Pstrykam fotki różnym obiektom ale do głównych należy motoryzacja a w szczególności moje autko. Do tej pory używałem Canona G3. Oto dwie fotki wykonane z niego:
    http://michal1226.flog.pl/wpis/2005910/autko/
    http://michal1226.flog.pl/wpis/2005919/
    W tej chwili zacząłem rozglądać się za nowym aparatem i wybór padł na następce tzn. Canona G12. Niestety cena aparatu jest na tyle wysoka że powoli można szukać lustrzanki za to. Kwota jaką sobie przeznaczyłem na moje pierwsze lustro to około 2700zł
    W związku z tym wybór padł na 3 modele wymienione w tytule:
    1. Nikon D3100 + OBIEKTYWY NIKON + NIKON AF-S 18-55 VR + NIKON AF-S 55-200 ED II
    2. Nikon D5000 + OBIEKTYWY NIKON + NIKON AF-S 18-55 VR + NIKON AF-S 55-200 ED II
    3. CANON 550D + OBIEKTYW Canon EF-S 18-55mm IS (ze stabilizacją)
    Wiem, że jest to forum nikona i wszyscy raczej bedziecie za nim ale prosze o obiektywną radę. Jeżeli chodzi o lustrzanki jestem w nich nowy a wiec nie istnieje u mnie zjawisko takie ze jestem przyzwyczajony do menu nikona czy canona. Jestem nowy i każde menu będzie dla mnie nowością. Tak samo sam aparat. Nie trzymałem lustrzanki przez wiecej niż 5 min w reku i nie jestem przyzwyczajony. Wszystkie aparaty miałem okazje oglądać trzymać w reku itd. I żaden z nich nie jest zły. Miałem trochę wrażenie że D3100 jest troche hmmm kobiecy ale też nie stanowi to dla mnie problemu to tylko moja mała drobna opinia. Pewnie połowa z was zaraz krzyknie abym dołożył 700zł i kupił D90 ale niestety 2700 jest już szczytem szczytów na co moge sobie pozwolić. Bardzo prosze o pomoc i opinie na temat tych lusterek.

  2. #2

    Domyślnie

    Witaj, miło mi i nam....

    Wszystko pięknie, ale czy użyłeś chociaż raz opcji szukaj?, czy poczytałeś to co już zostało napisane?
    pewnie nie, bo wtedy na pewno ten wątek by nie powstał....

    lubię pomagać, ale nie będę się znowu produkować po raz któryś w stale wałkowanych wątkach....

  3. #3

    Domyślnie

    Kolego Antonioo Starałem się przejrzeć jak najwiecej tematów i kilka krotnie podawałem hasla D3100, D5000.... w opcji szukaj. Ale konkretnej odpowiedzi na moje pytanie nie odnalazłem. Jest sporo pytań o D3100 i sporo o D5000 Są prośby o rade w wyborze ale brana jest też pod uwage D90 którą wszyscy polecają a mnie na dzień dzisiejszy na nią nie stać. Dokładnej odpowiedzi na moje pytanie nie znalazłem dlatego postanowaiłem je zadać. Jeżeli gdzieś coś przegapiłem i gdzies istnieje już taki sam wątek to bardzo bede wdzięczny gdy podrzucisz mi do niego linka. Z góry dzieki.

  4. #4

    Domyślnie

    d3100 i dobre szkiełko i będziesz zadowolony
    Sabinki dwie, Nikony dwa ,nikkory dwa ,tamrony dwa i ryba

    WWW-makro widoki itd [/COLOR]

  5. #5

    Domyślnie

    Mam i polecam D3100 z 18-105. Wygodny w obsludze, zdjecia nawetna wysokim ISO bardzo dobre.
    Zaraz mnie tu wszyscy zjada ale w D5000 nie podobaja mi sie kolory z jpg. Robie rowniez w nef-ach ale jakchce komus na szybko pokazac zdjecia z wycieczki do lasu to nie bede przeciez obrabial 100 zdjec.
    D7000, N18-105 (bez AF ), N35 f/1.8, SIGMA 28-80 macro II, T60 Macro f/2.0...

  6. #6

    Domyślnie

    D3100 nie ma bracketing-u co przy robieniu HDR jest przydatne Troche dziwne że moja G3 z przed 1000lat miała taką opcje dość nowa lustrzanka tego nie ma.

  7. #7

    Domyślnie

    ok, ja bym się skłaniał do d5000/18-105 vr....a na drugi obiektyw czy lampę, przyjdzie pora
    wiem, co ta matryca potrafi.. i uważam, że spokojnie wystarczy...kwestia szkła natomiast....
    lepiej wg mnie na początku iść w uniwersalność....(zwłaszcza jeśli $ ograniczone) i kupić coś po prostu wygodnego, żeby się nie zrazić...
    zawsze z czasem można dokupić 70-300 lub zamienić na 18-200....
    Bo 55mm na długim końcu to tak troszkę krótkawo.....

  8. #8
    Oszczędny w słowach Awatar tkopec
    Dołączył
    08 2010
    Miasto
    Łuków/Radzyń Podlaski
    Posty
    35

    Domyślnie

    ja tez polecam d5k+18-105,świetny zestaw

  9. #9

    Domyślnie

    Witam.

    A może wyskrobiesz jeszcze kilka pln? <LINK>
    I masz calutki zestaw na start. No chyba że tylko nowy wchodzi w grę (ten jest jeszcze na gwarancji). Sprzęt z Wa-wy, więc możesz podjechać i oblookać co i jak. Na pewno ten zestaw jest bardziej rozwojowy niż D5000.

    PS. Sam mam jeszcze PowerShota G3. Bardzo zacny sprzęt, i o dziwo ciągle robi fajne zdjęcia

    Pozdrawiam.

  10. #10

    Domyślnie

    ja z tych trzech, to chyba bym bral canona, bo imo lepiej wykonany (np d5000 trzeszczy obudowa) i podepniesz pod niego normalnego gripa. jak nikon, to wybralbym d5000.
    a moze warto zerknac na pentaxa k-r, miesci sie chyba w budzecie, a imo oferuje np stabilizacje w body i pomiar z manualami. lv chyba rowniez lepszy niz ma to miejsce w nikonie.
    D300 + N 18-55mm VR + N 35/1.8 G + S 18-200 DC OS HSM + H MC 44m-4 58/2 + N SB-700 + N Di466

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •