Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Thumbs up d3100/d7000 - filmowanie w praktyce

    Jestem ciekawy jak wypadają filmy full hd z autofocusem; przykłady można znaleźć np. na youtube, ale chciałbym poznać opinie forumowiczów. W d3100 nie ma możliwości podpięcia zewnętrznego mikrofonu, więc czy są jakieś metody/triki pozbycia się dźwięku silnika af? Interesuje mnie też pewien aspekt - jak tryb filmowania wypada w makrofotografii? co jeśli bym użył np. zestawu 50/1.8 + pierścienie pośrednie - jaki będzie efekt? jak wówczas zachowuje się af? domyślam się, że się raczej zgubi... a jak wychodzą filmy z manualnym ostrzeniem? byłbym wdzięczny za podanie linka do przykładowego filmiku
    doświadczenia w tym zakresie posiadaczy d90/d5000 też będą dla mnie cenne...

  2. #2

    Domyślnie

    zobacz tutaj http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=163729
    prześledź szczególnie posty Fatmana a o d7000 dowiesz się b. dużo.
    Wątek długi ale wart przejżenia.
    Ostatnio edytowane przez Juramis ; 26-11-2010 o 11:59

  3. #3

    Domyślnie

    Mam D 3100 i filmuje FullHD tylko z ostrzeniem manualnym, tak mi wygodnie . Moje corki filmuja z AF i wyraźnie słychać szlifowanie AF. Co do jakości filmów to szłu nie ma, szczególnie szybkich obiektów, ale jeśli światło dopisze to obraz wyraźnie sie poprawia. Dobrym rozwiązaniem jest statyw lub bezruch obiektywu. Zapis gubi sie przy podążaniu za obiektem.. w końcu to nie kamera tylko aparat. Używam starych szkieł Nikkora i tamrona bez AF.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Juramis Zobacz posta
    zobacz tutaj http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=163729
    prześledź szczególnie posty Fatmana a o d7000 dowiesz się b. dużo.
    Wątek długi ale wart przejżenia.
    Przeczytałem i wszystko już jasne
    Nikon

  5. #5

    Domyślnie

    przejrzałem wątek Fatmana (na razie do połowy...) i rzeczywiście temat d7000 potraktowany został wyczerpująco... a jak ma się sprawa z d3100? czy znacząco się różni od tych filmów robionych d7000?
    fajnie jakby ktoś zapodał linki do choćby kilkusekundowych materiałów z d3100 jeszcze jakby były filmiki z różnymi obiektywami to będę w pełni ukontentowany (że się tak ładnie wyrażę)
    pozdrawiam

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •