Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: Papier foto

  1. #1

    Exclamation Papier foto

    Witam serdecznie!

    Chciałbym prosić o radę użytkowników, którzy mają w tej kwestii jakieś doświadczenie.
    Chodzi o papier foto formatu 10x15 - moje pytanie: Czy jest jakaś zauważalna różnica w jakości/szybkości wydruku lub wpływu na drukarkę atramentową przy korzystaniu z "tanich" papierów foto.
    Potrzebuję 10 opakowań po 100szt. - licząc po cenach Epsona czy HP wychodzi 10x40zł=400zł, kupując taki papier http://allegro.pl/100x-foto-premium-papier-photo-glossy-10x15-235g-i1317056752.htm mamy 4x mniejszy wydatek, bo tylko 10x10zł=100zł. Moja drukarka to HP DeskJet F4180, ale planuje zakupić coś w granicach 400zł, żeby mieć 4 pojemniki z tuszem, a nie czarny + 3in1 jak to ma miejsce w mojej drukarce. Tutaj też bym prosił o radę, jaka drukarka najlepiej i jakiej firmy zamienniki (XXL) do niej aby uzyskać najlepszy stosunek jakości do ceny.

    Z góry dziękuję za odpowiedzi!
    Pozdrawiam
    Szymon W.

  2. #2

    Domyślnie

    Z mojego doświadczenia w domowych zastosowań dobrze spisuje się Epson r285 (sam taki posiadam). Teraz jest jego następca Epson P50. Jeśli chodzi o koszty atramentu, to najlepiej wychodzi zakup stałego zasilana. Ja kupiłem w tutaj i jestem zadowolony. Tylko trzeba zrobić proifl do drukarki, ale to nie problem.

    Jeśli chodzi o papier, to ja już nie bawię się w tańsze papiery. Kupuję tylko Epsona lub jakieś droższe, na specjalne okazje.
    Ostatnio edytowane przez kh29228 ; 25-11-2010 o 17:57
    Mamiya + Sony

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki za szybką odpowiedź - odnośnie drukarki, sprawa chyba jasna, P50 jest polecany przez większość osób. Tylko co z resztą - papier, tusze + skalibrowanie tego wszystkiego. Generalnie muszę wydrukować około 1000 zdjęć formatu 10x15 i zmieścić się w 1000-1300zł wliczając drukarkę. Jakość nie musi stać na b. wysokim poziomie, bardziej liczy się szybkość i ekonomiczność. Po odliczeniu drukarki pozostaje jakieś 1000zł - czyli 1zł/zdj. Czy w tej cenie dam rade zakupić tusze i 1000szt. papieru? Ktoś coś wspominał że za 109zł można dostać 6x 100ml tuszu i samemu uzupełniać, no i pozostaje kalibracja - kto, gdzie, za ile? Mieszkam w Poznaniu, sprawa dość pilna więc będę wdzięczny za jakiekolwiek wskazówki i rady.

    Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki z góry za odpowiedzi.
    Pozdrawiam
    Szymon W.

  4. #4

    Domyślnie

    wg mnie nie wystarczy:
    1. system stałego zasilana 270PLN
    2. atrament 72PLNx6=432
    3. papier 10x15 Epson 13x80sztuk 13x50PLN=650
    4. profil 100PLN
    razem: ~1500 PLN


    p.s. ceny ze strony gellexu i epson-store
    Mamiya + Sony

  5. #5
    Rozmowny
    Dołączył
    04 2005
    Miasto
    Częstochowa
    Posty
    383

    Domyślnie

    Sadzę iż przy tej ilości zdjęć i formacie 10 x 15, jeśli bardzo nie zależy Ci na jakości odbitek to lepiej zanieś zdjęcia do wykonania w labie. W dobrym (średnim) labie przy tej ilości zdjęć zapłacisz za szt 0.65 - 0.70 złocisza co daje ok. 700,- stówek.
    A oszczędność czasu i kasy będzie tu znaczna.
    Stosowałem zamienniki tuszy i papiery na epsonie R285 i z efektów nie byłem zadowolony.
    Jeśli już chcesz drukować to w tej cenie masz szanse zmieścić się kupując drukarkę termosublimacyjną np Canon selphy np 510 + papier. Przy większej ilości papieru i kupując drukarkę na alledrogo możesz zmieścić się w kwocie ok. 1200 - 1300 złociszy, a efekty będą lepsze niż na atramentówce z zamiennikami. O czasie tu nie mówię, bo stracisz go sporo na tej robocie.
    Ostatnio edytowane przez wist ; 25-11-2010 o 21:43

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wist Zobacz posta
    Sadzę iż przy tej ilości zdjęć i formacie 10 x 15, jeśli bardzo nie zależy Ci na jakości odbitek to lepiej zanieś zdjęcia do wykonania w labie. W dobrym (średnim) labie przy tej ilości zdjęć zapłacisz za szt 0.65 - 0.70 złocisza co daje ok. 700,- stówek.
    A oszczędność czasu i kasy będzie tu znaczna.
    ...
    Przy takich ilościach możesz śmiało negocjować cenę.
    Wyjdzie jeszcze taniej.
    Tutaj jest... podpis

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wist Zobacz posta
    Stosowałem zamienniki tuszy i papiery na epsonie R285 i z efektów nie byłem zadowolony.
    a miałeś zrobiony profil do zamienników?
    Mamiya + Sony

  8. #8

    Domyślnie

    Więc słuchajcie - lab odpada ze względu na charakter całej akcji. Generalnie sprawa wygląda tak - ja mam te zdjęcia robić i od razu drukować, po czym wręczyć za darmo dzieciom jako pamiątkę ze spotkania z Mikołajem. :]
    Kolejna sprawa - system stałego zasilania, czy to się opłaci skoro to jest jednorazowa akcja??? Drukarka ma wydrukować te 1000-1500 zdjęć i to koniec jej funkcji fotodrukarskich, ja prywatnie, swoje zdjęcia wołam w labach.
    Dlatego też ponawiam pytanie - dzisiaj jadę kupić Epsona P50 i do niego potrzebuje materiałów eksploatacyjnych (tusze, papier) na zadrukowanie 1000-1500zdj. w formacie 10x15. Jakie rozwiązanie polecicie? Przypominam że ze względu na "darmowość" tych zdjęć jakość odgrywa tutaj drugorzędną rolę(oczywiście jakiś tam przyzwoity poziom musi trzymać).
    Pozdrawiam
    Szymon W.

  9. #9

    Domyślnie

    Nie ukrywam, że dość mocno się czaję na ten papier http://allegro.pl/100x-foto-premium-...336373260.html - jak myślicie sprawdzi się?
    Pozdrawiam
    Szymon W.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez SzymonWojciechowski Zobacz posta
    Więc słuchajcie - lab odpada ze względu na charakter całej akcji. Generalnie sprawa wygląda tak - ja mam te zdjęcia robić i od razu drukować, po czym wręczyć za darmo dzieciom jako pamiątkę ze spotkania z Mikołajem. :]

    Przypominam że ze względu na "darmowość" tych zdjęć jakość odgrywa tutaj drugorzędną rolę(oczywiście jakiś tam przyzwoity poziom musi trzymać).
    Z całym szacunkiem, ale co ma rzeczy 'darmowość' w kontekście zadowolenia dzieciaków. Sugerujesz że skoro za to nie zapłacą zrobisz byle jaki chłam a one maj być zachwycone bo dostały kartonik z czymś tam nie do końca rozpoznawalnym? Kiedy moje chłopaki chodziły do przedszkola to trafiałem na 'dzieła' robione chyba z podobnymi założeniami...

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •