Close

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 53
  1. #1

    Domyślnie D200-D80 a może nie ? Może D3100 ?

    Witam Szanowne grono Nikoniarzy

    Poczytałem trochę tu waszych opinii i dyskusji o kultowych aparatach no i jakoś nie bardzo przybliża mnie to do podjęcia decyzji raczej obraz mi się zaciemnił. Ale dużym plusem jest to że bardziej precyzyjnie potrafię określić swoje wymagania, no więc zaczynając od początku (wymaganie pomieszne z poglądami):
    1. Amatorem jestem ale nie nowicjuszem, lustrzankami robiłem zdjęcia i bardzo dawno (Zenit) i nie dawno (S5).
    2. Aparat musi dla mnie przede wszystkim dobrze leżeć w ręce
    3. Robię zdjęcia impulsywnie co oznacza, że przydało by się niezłe body (takie co wytrzyma spacer w mrozie czy pobyt w słońcu)
    4. Nie jestem szumofobem czy coś nie licytuje się na MPix, zdjęcia mają być naturalne, a tapety na ścianę z nich robił nie będę
    5. Lepsze gorsze body i lepsze szkło niż odwrotnie

    No i teraz do sedna, oglądam D200 / D80 lub 90 a może wogóle nowa koncepcja typu D3100 i lepsze szkła (o ile uda się to uda). Od razu powiem że na D300 mnie nie stać. A teraz można kupić D200 lub D80 w cenie nawet poniżej D3100. No i teraz mam problem. Napewno nie chciałbym sytuacji w której kupię tanie body a później za każde szkło w miarę sensowe będę musiał dopłacać 1000zł bo silnik musi być. Chodzi o to że powiedzmy w przyszłości mogę wydać 1500 na jakiś obiektyw który będzie mi potrzebny ale nie 2500 bo na fotografii nie zarabiam tylko ją kocham
    No i jeszcze aparopo ergonomii
    D90 trzymałem - jest ok lubię ciężkie aparaty
    D3000 (!) - ergonomii tu raczej nie ma (ale może to kwestia przyzwyczajenia) D3100 nie mierzyłem ale pewnie są zblizone.
    D200 - nie mierzyłem.

    No i co teraz powiecie ? Którą koncepcję wybrać kupić D200 czy może nowa technologia D3100 ?
    Ciekaw jestem opinii na ten temat.

    Pozdrawiam
    Artur

  2. #2

    Domyślnie

    Miałeś Fufu S5 jak piszesz, więc zapewne wiesz co otrzymasz z D200. Różnica w cenie z D80 niewielka i tym samym odrzuciłbym D80. D90 to inna matryca, pozwalająca na nieco więcej, ale piszesz też, że nie jesteś szumofobem. W związku z tym, ja osobiście postawiłbym na D200. Ciągnie mnie ten aparat i pewnie sam go sobie też w końcu sprawię. Ma śrubokręt, a to daje jednak pewne możliwości używania dobrych, tańszych szkieł.

  3. #3

    Domyślnie

    Właśnie nie do końca wiem co otrzymam bo z D200 nie miałem przyjemności nawet za szkłem witryny

  4. #4

    Domyślnie

    Pisałeś, że używałeś S5 - rozumiem, że chodzi o popularnego Fufu, czyli Fuji S5 Pro? Obrazek z D200 będzie bardzo podobny do obrazka z s5.
    Zerknij sobie może na jakiś pixel-peeper albo dpreview lub pbase.com i porównaj. S5 niestety cenowo odstaje od D200. Mało kto się tego pozbywa, bo to świetny aparat jest

  5. #5

    Domyślnie

    Tak oczywiście Fuji S5 tyle, że używałem pożyczony i pewnie gdybym mógł to bym poporstu go kupił. Ale trop jest dobry porównam sobie, chociaż nie jestem przekonany czy obrazek z D200 dorówna S5, ale o tym nie ma co dyskutować bo S5 jak mówiłem jest poza zasięgiem.

  6. #6

    Domyślnie

    Tu na giełdzie wisi S5 na sprzedaż.
    Cytat Zamieszczone przez Xideen Zobacz posta
    Właśnie nie do końca wiem co otrzymam bo z D200 nie miałem przyjemności nawet za szkłem witryny
    Też jest świetny, gdyby nie szumy miał bym go nadal.
    Ostatnio edytowane przez emge ; 25-11-2010 o 16:54
    D300+ N35 1.8, T 12-24 4, SY85 1.4, SB800 i S600r

  7. #7

    Domyślnie

    A zamieniłeś na D90 i jakie wrażenia z przesiadki ?

  8. #8
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Jeśli liczy się przede wszystkim obrazek, to D90. Jeśli ergonomia to D200.
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  9. #9
    Rycerz
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rsz Zobacz posta
    Jeśli liczy się przede wszystkim obrazek, to D90. Jeśli ergonomia to D200.
    bez przesady czego brak w obrazku z d200 ?

  10. #10

    Domyślnie

    Tylko obawiam się że D90 to jest niezłe body + słaby obiektyw bo tak powiedzmy do 3500 może jeszcze uciułam.
    Przy tej kasie D200 (za 1800-2000) + szkło za 1000 + bajery
    Czy powiedzmy ten S5 (2200) + szkło za 1000

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •