Close

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 37
  1. #11

    Domyślnie

    Pff, tym tokiem myślenia wszystko da się nazwać "specyfiką obiektywu". Miałem do zrobienia portrety tym szkłem i dla mnie to ewidentna wada, a nie żadna "specyfika".
    forum.niekojarze.pl

  2. #12

    Domyślnie

    Ja mam 84 1.4 pod DXem i czesto mi jest za krotko. Na FF mierzylbym zdecydowanie w 135 jesli brac pod uwage waskie zastosowanie i komfort pracy. Jesli szczersze spektrum dzialania i nie boisz sie wyzwan silowych to zdecydowanie 70-200

  3. #13

    Domyślnie

    No i same dylematy. W mieście gdzie mieszkam nie ma możliwości wziąć do ręki i sprawdzić, 135 mm mnie odstrasza częstym problemem z AF. Chciałem więc potem kupić 70-200 VRII ten z kolei ma jakiś problem z opiłkami ponoć trudno trafić poprawny egzemplarz??? Więc chyba na pierwszy rzut pójdzie 85 1.4G a po 70-200 będę musiał przy chwili wolnej wybrać np. Do Warszawy i poszukać dobrego egzemplarza (choć to daleko 7 H jazdy samochodem

  4. #14

    Domyślnie

    Rety, Ty jakiś łatwowierny jesteś... Opiłki w 70-200 to dawno wyeliminowany problem. Ja wziąłem swojego z półki w FJ i nie mam z nim żadnych problemów. A 135 sobie sprawdź przed kupnem pod kątem BF/FF i tyle.

    Jeśli chodzi o wszystkie obiektywy brane pod uwagę, to nie masz tu dużego dylematu - wszystkie są świetne. Stałke wybierz po ogniskowej, a jak chcesz zooma, to bierz zooma. Sam musisz rozważyć zady i walety. Ja bym brał stałke, bo ten zoom to reporterski sprzęt - większa GO, ciężki i ma dużą odległość ostrzenia (największą ze wszystkich 70-200 dostępnych na rynku).
    forum.niekojarze.pl

  5. #15

    Domyślnie

    O na forum nie znalazłem info , że problem opiłków zniknął.... to super. A co do stałek to jak pisałem pierwszy będzie 85/1.4 a jako drugi 70-200, korci mnie cały czas 135 bo chcę do portretu na FX i tu może 85 okazać się za krótki. Pewnie gdybym mógł gdzieś wziąć do reki 135 i sprawdzić przed zakupem występowanie problemu z FF/BF to wziąłbym 135. No ale nic zobaczymy tak jak pisałem na Allegro pokazał się 135 w cenie 3400. A pro po 135 ktoś wie czemu jest tak trudno dostępny?????

  6. #16

    Domyślnie

    To raczej niszowe szkło, a jak ktoś już je kupi, to raczej nie spieszno mu sprzedawać
    forum.niekojarze.pl

  7. #17

    Domyślnie

    Jak bym miał pewnie też bym nie sprzedał

  8. #18

    Domyślnie

    jedno zdjęcie z dzisiaj z 135 jak sie nie mylę to 2.0

    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!
    Blog

  9. #19

    Domyślnie

    Holercia , można zachorować na to szkiełko oglądając takie zdjęcie , super... bokeh przepiękny...

  10. #20

    Domyślnie

    Pozwolę sobie...... S5 pro czyli DX + 85 1.4. Na zdjęciu f1.8


Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •