Close

Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456
Pokaż wyniki od 51 do 56 z 56
  1. #51

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MstrG Zobacz posta
    Polecam @Studio5s
    Dziękuję Mister G
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

  2. #52

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stachmuszel Zobacz posta
    Panowie, sorki za odgrzebanie dinozaura
    Córki D300+Sigma 17-50/2.8 potrzebuje skalibrowania. Gdzie to wysłać, podpowiedzcie?
    Dziękuję serdecznie za info.
    proponowałm bym do sigmy, d300 nie miało problemów, szkoda aby w nim grzebali bo może być problem z innymi obiektywami, ewentualnie podepnij pod d300 pewne inne szkło i sprawdź
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  3. #53

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bogdi64 Zobacz posta
    proponowałm bym do sigmy, d300 nie miało problemów, szkoda aby w nim grzebali bo może być problem z innymi obiektywami, ewentualnie podepnij pod d300 pewne inne szkło i sprawdź
    Na Nikkorze 18-70 jest ok, ale to trochę ciemniejsze szkło. Puszka jest chyba ok.
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

  4. #54

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MstrG Zobacz posta
    Polecam @Studio5s
    Panowie, rozmawiałem z serwisem. Pan na pytanie o koszty odpowiedział, że przez telefon nie jest w stanie tego określić, bo może trzeba wyregulować i korpus i szkło. Koszty mogą skończyć się na kilku stówkach. Przy obecnej wartości zestawu D300+S17-50 nie wiem, czy to ma sens. Ustawiłem mikrokalibrację na +15 i jest w miarę OK.
    Czy używacie mikroregulacji w swoich systemach? Ma to jakieś negatywne skutki?
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

  5. #55

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stachmuszel Zobacz posta
    Panowie, rozmawiałem z serwisem. Pan na pytanie o koszty odpowiedział, że przez telefon nie jest w stanie tego określić, bo może trzeba wyregulować i korpus i szkło. Koszty mogą skończyć się na kilku stówkach. Przy obecnej wartości zestawu D300+S17-50 nie wiem, czy to ma sens. Ustawiłem mikrokalibrację na +15 i jest w miarę OK.
    Czy używacie mikroregulacji w swoich systemach? Ma to jakieś negatywne skutki?
    Może z ciekawości napisz do serwisu Nikona ile kosztuje aktualnie kalibracja D300 do wzorca. Następnie by wypadało wysłać korpus z obiektywem do Sigmy, pewnie też sobie coś policzą. Jak używasz tej Sigmy tylko z jednym korpusem to chyba bym tylko skupił się na wysłaniu na kalibrację do producenta obiektywu.
    Oczywiście, że używałem mikrokalibracji, ale na zoomie mogą wychodzić inne wyniki na 17mm, inne na 50mm i jeszcze inne przy różnych odległościach ostrzenia
    Pamiętam jak kalibrowałem S35Art przez USB docka... ale się udało
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z6 + Z6II + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + Tokina 100 f/2.8 + SB-910

  6. #56

    Domyślnie

    No właśnie USB dock chyba nie obsługuje tej Sigmy, bo za 300pln można kupić nowy.
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •