Close

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 56
  1. #11

    Domyślnie

    Mi sie ten bajer ostatnio przydal. Po odebraniu z "serwisu" 35 1.8 sie okazalo, ze jest ma maksa nie ostra. Nie musze pisac, ze przed oddaniem ostrzyla prawidlowo. Na szczescie +20 i problem z glowy. Byle dalej od Postepu.
    D300 | N35 1.8 | N17-55

  2. #12

    Domyślnie

    Na marginesie - czy komuś w tej kwestii serwis coś pomógł? Z tego co czytam na forum to strach tam iść.

  3. #13

    Domyślnie

    mnie pomógł, kalibrując 16-85 pod D90 (by spory FF)... Zrobili to od ręki. Po zmianie na D300s obiektyw nadal ostrzy jak trzeba.
    N

  4. #14

    Domyślnie

    Zakupiłem sigmę 50mm 1,4 niestety ma niewielki FF, mikrokalibracja nic nie pomaga, czy ustawię na -20, +20 ostrość jest w tym samym miejscu przed obiektem. Trzeba będzie wysłać na serwis sigmy puszkę i szkło.
    Jak będę miał chwilkę to wieczorkiem przetestuje mikrokalibrację z Tamronem 17-50 2,8 ( choć Tami strzela z ostrością idealnie)
    Może w d300s ten "gadżet" zwany mikrokalibracją działa tylko z wybranymi szkłami - ehh.
    Na razie radzę sobie tak, iż po wciśnięciu spustu migawki do połowy pochylam się troszeczkę do przodu wtedy mam pewność że strzelając zdjęcie będzie ostrość tam gdzie chce.

    Zakochałem się w tej sigmie, dodam iż przechodzę z E- systemu.
    Ogólnie z d300s jestem bardzo zadowolony- myślę że to był dobry wybór

    Testowałem kalibracje AF w Olympusie E-30 - tam to można z czystym sumieniem powiedzieć że funkcja sprawuje się znakomicie, niestety w trzysetce jakoś z sigmą nie widzę różnicy.

  5. #15

    Domyślnie

    Wydaje mi się że każdy obiektyw i każda puszka nawet tej samej marki to inne "osobniki". My pewnie też trochę inaczej odbieramy tą ostrość.
    PS. A jak ty się tak pochylasz przy każdym zdjęciu to jak się czujesz po sesji np ślubnej w kościele. Mi by się wyrobił trik nerwowy. Nie lepiej skalibrować pozycję?

  6. #16

    Domyślnie

    Tak, zgodzę się iż jak wspomniałem wcześniej najlepszym wyjściem będzie wysłać body + szkło do kalibracji na serwis sigmy.
    Ślubów jeszcze nie robię choć nie ukrywam iż zamierzam zabrać się za nie.
    To iż kalibracja oferowana w body nie działa w ogóle z tym obiektywem, nie zmienia faktu iż jestem bardzo zadowolony z przesiadki na trzysetke.
    Wady kręgosłupa jeszcze się nie nabawiłem ponieważ puszkę mam raptem 3 tygodnie, i muszę ją lepiej poznać.

    Pozdrawiam Oge.
    D800/Sigma 50mm 1,4 / Nikkor 35 1,8 /Tokina 11-16 2,8 / Tami 90 2,8/ Ciamciang 8mm / Sb900/ Tamron 24-70

  7. #17

    Domyślnie

    Mikrokalibracja to i zbawienie, i problemy.
    Kupiłem kiedyś 135/2,0. Cena - okazja. Z D50 śmigał jak miło (moim), założyłem gdziekolwiek indziej - C.D.D.
    Kupiłem D300 i wymagał regulacji +20 i jeszcze było mało. Wtedy zrozumiałem czemu sprzedający puścił tak tanio.
    Obecnie znaczna część szkieł jest na zero, lub mogłaby być na zero gdyby tej regulacji nie było. ale są i takie gdzie jest -10 albo +10 lub około, czyli nie mało.
    I niestety nie załatwia to sprawy do końca - czasem okazuje sie że na danym, sprawdzonym ustawieniu jest ni z tego, ni z owego źle, choć było dobrze i trzeba szukać nowego (T17-50) a przy 2,8 to widać że nie trafia, lub też jest dobrze na 17, a na 50 wymaga zupełnie innego ustawienia.
    Do serwisu mam kawałek (o wiele za duży) więc sobie głowy nie zawracam, szczególnie po rozmowie w której pan przyciskany telefonem do ściany powiedział, że skalibrowanie danej pary aparat - obiektyw moze rozkalibrować inne szkła...

    Dodam, bo to ważne, ze praktycznie zawsze używam centralnego pola. Okazuje się że na innych mikrokalibracja powinna być ustawiona nieco inna. Szczególnie góra - dół. Niestety.
    Ostatnio edytowane przez ekonet ; 04-01-2011 o 02:07 Powód: proszę nie pisać postu pod postem.
    tedd
    D cośtam + stos szkła, metalu i innego badziewia
    www.fotopodhale.net

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez oge Zobacz posta
    Tak, zgodzę się iż jak wspomniałem wcześniej najlepszym wyjściem będzie wysłać body + szkło do kalibracji na serwis sigmy.
    Przynajmniej serwis Sigmy w miarę ok robi takie rzeczy.
    Mi do D3000 skalibrowali 50mm 1.4 ok.
    Może czasem aparat nie trafia w zakresie 1.4-1.8 (zwłaszcza gdy jest ciemniej lub mnie kontrastowy obiekt), ale nie ma jakiejś wyraźnej tendencji BF/FF.
    Przypuszczam, że w znacznej części jest to zasługa prostszego AF D3000 niż w wyższych modelach.
    Dla porównania serwis Nikona przy dwukrotnej wysyłce 50mm 1.4 z aparatem nie zrobił nic.
    W efekcie Nikon 50mm 1.4G daje mi przy F2.0 identyczną ostrość jak Sigma przy 1.4
    2.0 w Sigmie odpowiada 2.8 w Nikonie !!!

  9. #19

    Domyślnie

    Podłączę się do wątku: czy ktoś się orientuje - jeśli przyjadę osobiście na Postępu z obiektywami i aparatem to czy zrobią kalibrację obiektywów od ręki?
    D700 | N16-35/4 | N50/1.4G | N85/1.8D

  10. #20
    Oszczędny w słowach Awatar Treakeya
    Dołączył
    03 2010
    Miasto
    Warszawa, Łódź
    Posty
    60

    Domyślnie

    Najlepiej - zadzwoń, przedstaw sprawę, zaproponuj dzień i spytaj, ile to potrwa.
    W moim przypadku kalibracja korpusu i obiektywu trwała od 10 do 13-tej.
    Agata

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •