Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 30

Wątek: Spyder LensCal

  1. #1

    Domyślnie Spyder LensCal

    Ostatnio natrafiłem na takie cudo Spyder LensCal. Kosztuje jakieś 240zł, więc sobie odpuściłem.
    Postanowiłem zrobić coś podobnego (póki co zrobiłem prototyp z tektury).

    Tak to wygląda:


    Jak ktoś chcesz więcej poczytać i ściągnąć pliki do samodzielnego montażu to tu jest opis.

    W skrócie:

    Potrzebne materiały:
    1. Drukarka + papier wizytówkowy
    2. Tektura
    3. Nożyczki
    4. Klej do papieru (ja użyłem stolarskiego „Wikolu”)

    Wydruk odpowiednich wzorów zrobiłem na zwykłej drukarce atramentowej na papierze wizytówkowym, potem wzory nakleiłem na tekturę i wyciąłem po liniach zewnętrznych.
    Przy sklejaniu całości należy zwrócić uwagę, żeby płaszczyzna do ustawiania ostrości (kontrastowy kwadrat) była na jednej linii z „zerem” na miarce głębi ostrości. Całość warto nakleić na jakąć sztywną podstawę (np. tekturę).

    W skład „urządzenia” wchodzą:
    1. Kwadrat ustawienia ostrości
    2. Miarka głębi ostrości
    3. Podstawa podziałki głębi ostrości (kwadrat przecięty po przekątnej – czyli 45st.)
    D40 | 18-55 | SD-2GB | UV-52mm | Trumny z tektury falistej | Patenty | Nikon? | Ostre Koło | RENTANAL

  2. #2

    Domyślnie

    Pomysłowy Dobromir, ale warto się pomęczyć

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wilk325 Zobacz posta
    Pomysłowy Dobromir, ale warto się pomęczyć
    Tam od razu pomęczyć
    15 minut (włącznie z wydrukiem) podczas oglądania "Majki na Wspólnej"
    D40 | 18-55 | SD-2GB | UV-52mm | Trumny z tektury falistej | Patenty | Nikon? | Ostre Koło | RENTANAL

  4. #4

    Domyślnie

    Proste i w sumie fajne urządzonko . Można się pobawić w sprawdzenie ile ma się głębi na danym szkle i danej odległości obiektu
    D610. F801s. N28-70/2,8. N50/1,4D. N55/1,8micro. N85/1,4. N70-200/2,8VR. Sb800. LP mini trekker

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Robert_P Zobacz posta
    Proste i w sumie fajne urządzonko . Można się pobawić w sprawdzenie ile ma się głębi na danym szkle i danej odległości obiektu
    No i wyregulować jak ktoś ma FF/BF (bo w sumie do tego to "urządzenie" zostało stworzone. Oczywiście jak ktoś ma możliwość regulacji AF z poziomu puszki
    D40 | 18-55 | SD-2GB | UV-52mm | Trumny z tektury falistej | Patenty | Nikon? | Ostre Koło | RENTANAL

  6. #6
    Blasius.G
    Gość

    Domyślnie

    A jest to to wersja przenosna, czy stacjonarna bardziej? Mysle, czy by to sie dalo do sklepu brac by przed zakupem obiektyw sprawdzic
    Jak wiec jest z solidnoscia konstrukcji?

  7. #7

    Domyślnie

    Ponieważ kolega Skibek alias Słodowy przykleił to Wikolem, to wątpliwe, żeby się składało. Ale pewnie taką wersję też się da wykombinować. Oryginał jest składany, bo zbudowany z plastiku.

  8. #8

    Domyślnie

    Jak dla mnie bardzo pomysłowe.
    OMG, I have finally discovered what's wrong with my brain: On the left side, there is nothing right, and on the right side, there is nothing left.

  9. #9

    Domyślnie

    No to mam dzisiaj zajęcie....szkoda, że jak forum nie działało to gdzieś tego nie zobaczyłem

  10. #10

    Domyślnie

    Fajne, musze w wolnej chwili też coś takiego sobie zmontować, a tak na marginesie to cena jest z kosmosu!
    N D90 +18-105 VR, N 50mm 1.8, Falcon 8mm, N 80-200 2.8 D ED, Sigma 70-300 APO Macro Super,Metz 48 AF-1,YN 460II,Velbon Sherpa 600r } Lowepro Rover AW II

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •