Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 30

Wątek: Spyder LensCal

  1. #21

    Domyślnie

    Oto link do pliku PDF: http://www.skibek.pl/pliki_robocze/lenscalv2.pdf
    Orali link do szerszego opisu wersji 2.0: http://www.skibek.pl/zts/2011/03/nowy-lenscal/

    Częstujcie się.
    D40 | 18-55 | SD-2GB | UV-52mm | Trumny z tektury falistej | Patenty | Nikon? | Ostre Koło | RENTANAL

  2. #22

    Domyślnie

    Wielkie dzięki, świetny projekt, idealnie dopasowany po wycięciu.

  3. #23

    Domyślnie

    Witam, i tak się teraz zastanawiam czy "krzyż" do ustawiania ostrości nie powinien mieć centrum na linii 0 w magicznym urządzeniu?? Bo jak dobrze rozumiem ustawiamy ostrości na linii "0" a centrum krzyża do ustawiania ostrości znajduje się na wysokości około "4,5mm" może się mylę ale wolę się odezwać w tej sprawie. A tak ogólnie pomysł kozak
    Nikon D60; Sigma 70-300 f4-5,6; Tamron 17-50 f2,8 VC; Nissin Di622 Mark II;

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Croix Zobacz posta
    Witam, i tak się teraz zastanawiam czy "krzyż" do ustawiania ostrości nie powinien mieć centrum na linii 0 w magicznym urządzeniu?? Bo jak dobrze rozumiem ustawiamy ostrości na linii "0" a centrum krzyża do ustawiania ostrości znajduje się na wysokości około "4,5mm" może się mylę ale wolę się odezwać w tej sprawie. A tak ogólnie pomysł kozak

    Chyba dałeś plamę... ...zobacz po złożeniu.
    D700 + N24-70 + N80-200D ED + N70-300VR, SB-900

  5. #25

    Domyślnie

    Wykonałem według pierwszej wersji chyba lepszej. Nowa wersja może bardziej wyrafinowana, ale wolę poprzednią.
    1.Wzór graficzny ma większy rozmiar, można testować z małej i dużej odległości.
    2.Środek wzoru jest dokladnie w punkcie zerowym (nie przesunięty wgórę). W nowej wersji odległość jest zachowana ale centrum wzoru jest powyżej środka skali. Nie wływa to wprawdzie na pomiar ale jest wizualnie mniej eleganckie.
    3.Wersję pierwszą wykonałem z tylko dwu części i po złożeniu ( tylko dwa zagięcia) chowam do instrukcji Nikona.

  6. #26

    Domyślnie

    wasilewk, powiem tak siedząc dziś w robocie dopiero skumałem o swojej gigantycznej wtopie ;P ale cóż zakręcić się czasem można. Ale ze mnie taki "JUH przemyślny i to przez to"
    Nikon D60; Sigma 70-300 f4-5,6; Tamron 17-50 f2,8 VC; Nissin Di622 Mark II;

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Vifoto Zobacz posta
    Wykonałem według pierwszej wersji chyba lepszej. Nowa wersja może bardziej wyrafinowana, ale wolę poprzednią.
    1.Wzór graficzny ma większy rozmiar, można testować z małej i dużej odległości.
    2.Środek wzoru jest dokladnie w punkcie zerowym (nie przesunięty wgórę). W nowej wersji odległość jest zachowana ale centrum wzoru jest powyżej środka skali. Nie wływa to wprawdzie na pomiar ale jest wizualnie mniej eleganckie.
    3.Wersję pierwszą wykonałem z tylko dwu części i po złożeniu ( tylko dwa zagięcia) chowam do instrukcji Nikona.
    no właśnie nowa wersja nie jest taka duża jak v1.0 dzięki czemu po rozłożeniu zajmuje mniej miejsca. Oczywiście można ją wydrukować w powiększonej skali Co prawda podziałka wtedy nie będzie co milimetr, ale proporcje będą zachowane.
    Zrobię nowszą wersję powiększoną, żeby łatwiej się "celowało" obiektywami, które mają dużą odległość minimalnego ostrzenia.

    Co do przesunięcia tarczy celowniczej, to znajduje się ona w pobliżu środka kadru, gdzie obiektyw wykazuje najlepsze właściwości. Gdyby była powiedzmy w 1/4 szerokości kadru, to już byłby problem.
    Mam już pomysł jak to dopracować, ale to będzie w wersji 2.1 nad którą zaczynam pracę

    Dzięki za Wasze opinie.
    D40 | 18-55 | SD-2GB | UV-52mm | Trumny z tektury falistej | Patenty | Nikon? | Ostre Koło | RENTANAL

  8. #28

    Domyślnie

    Poprzednia wersja była o tyle fajna, że można było celować również bocznymi polami AF (wszystkie na lewo od centralnego), a czasem warto to sprawdzić.
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  9. #29

    Domyślnie

    Skibek, wielkie dzięki za Twój DIY! Mam 3 pytania do Was:
    1) Jak zagwarantować (czy to konieczne- wydaje mi się, że tak), aby "oś obrotu" obiektywu była na identycznym poziomie co środek tarczy celowniczej?
    2) Czy trzeba a jeśli tak, to jak skutecznie, wypoziomować aparat jeśli nie ma się poziomiczki na statywie? Muszę kupić taką na gorącą stopkę?
    3) rozumiem, że bazą do wydruków są kartony A4 (pdf to A4)?
    Z góry dzięki za wsparcie
    D700, N24D, N35D, N85D, S150

  10. #30

    Domyślnie

    Rewelacyjne, dzięki
    Nikon D90 + Nikor 18-105 VR; Nikor 35 1,8; samyang 14/2,8 i kilka drobnostek

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •