Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 30

Wątek: Spyder LensCal

  1. #11

    Domyślnie

    Nie znalazłem narazie nigdzie informacji jak poprawnie skalibrować obiektyw. Czy ewentualny błąd ostrzenia jest stały w całym zakresie ogniskowania obiektywu? Bo jak skalibrowałem obiektyw na bliską odległość ostrzenia, to wydawało mi się, że pogarsza się na ogniskowaniu na dalsze odległości (obiektyw stałoogniskowy, przy zoomach jest pewnie jeszcze gorzej). Gdzieś czytałem, że odległość ostrzenia przy kalibrowaniu powinna wynosić 5 ogniskowych, ale czy ktoś to może potwierdzić?

  2. #12

    Domyślnie

    Wg Canona 50 x długość ogniskowej, ale skalę przyrządu słabo wtedy widać, lepiej jest widoczna przy odległościach rzędu 25-30 x ogniskowa. Tutaj więcej (choć po angielsku): http://www.northlight-images.co.uk/r...erlenscal.html

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez markB Zobacz posta
    Wg Canona 50 x długość ogniskowej, ale skalę przyrządu słabo wtedy widać, lepiej jest widoczna przy odległościach rzędu 25-30 x ogniskowa. Tutaj więcej (choć po angielsku): http://www.northlight-images.co.uk/r...erlenscal.html
    Tego właśnie szukałem. Wielkie dzięki.

  4. #14

    Domyślnie

    rewelacja Skibek! Wielkie Ci dzięki!
    obiecuję, przeczytam regulamin...

  5. #15

    Domyślnie

    Bardzo fajne urządzenie, bo pozwala zmierzyć BF/FF nie tylko dla centralnego punktu, jak na ukośnej kartce. Można pomierzyć wszystkie punkty na lewo od środka, przydałaby się więc jeszcze wersja lustrzana tego wynalazku. Również na całej powierzchni należałoby zrobić mniejsze kwadraciki do celowania. Ja bym jeszcze narysował poziomą linię na podstawie od środka w kierunku aparatu, pozwoliłaby ona na łatwiejsze ustawienie w osi obiektywu. Drugi kierunek załatwia poziomica w sankach.
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  6. #16

    Domyślnie

    Skibek mógłbyś wrzucić jeszcze raz pedeefa? Bo niestety link na Twojej stronie nie działa.
    D200 MB-D200 D60 | 35 85 | SB-800


  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Błażej Zobacz posta
    Skibek mógłbyś wrzucić jeszcze raz pedeefa? Bo niestety link na Twojej stronie nie działa.
    Bo na końcu (przed kropką) musisz skasować cyfrę "2" i będzie okej.
    Musiałem "zakodować" link, bo te pliki są wystawione na aukcji i nie chciałem, żeby ludzie bezpośrednio z aukcji wchodzili na ZTS
    Oczywiście dla Nikoniarzy jest za free

    Mam już nową wersję przygotowaną (bez klejenia), ale muszę zrobić opis i dopiero go opublikuję
    D40 | 18-55 | SD-2GB | UV-52mm | Trumny z tektury falistej | Patenty | Nikon? | Ostre Koło | RENTANAL

  8. #18

    Domyślnie

    Ok, wielkie dzięki.
    D200 MB-D200 D60 | 35 85 | SB-800


  9. #19

    Domyślnie

    Dziękuję Skibek za pomysła jak powiedział by F. Kiepski. Zrobiłem sobie taki model składany. Po złożeniu jak pocztówka. Jest dyżo wygodniejszy w użyciu od tej kartki ustawianej pod katem 45 st. Samo to stoi, można łatwo użyc w sklepie (nawet bez statywu) do sprawdzenia słoika. Skorzystalem przy zakupie używanej Sigmy 15-50 2,8.

  10. #20

    Domyślnie

    Nowa wersja już opublikowana (wiecie gdzie).
    Ściągajcie, testujcie i piszcie opinie, to wspólnie go dopracujemy
    A właśnie... Jak plik się nie chce ściągnąć to należy skasować z linku literkę/cyferkę przed kropką.

    A tak to wygląda:

    A tak przed złożeniem:
    D40 | 18-55 | SD-2GB | UV-52mm | Trumny z tektury falistej | Patenty | Nikon? | Ostre Koło | RENTANAL

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •