Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    11 2007
    Miasto
    Bydgoszcz, Strzelno
    Posty
    2

    Post jaki obiektyw zamiast kitowego

    Witam wszystkich na forum.
    Jestem nowym użytkownikiem i amatorem jeśli chodzi o fotografię. Mam aparat D40X z kitowym obiektywem 18-55.

    Chce w najblizszym zmienić szklo na inne i mam wielki dylemat bo mam kilka na oku i prosiłbym Was o pomoc. Na pewno są użytkownicy poszczególnych szkiełek i mogą doradzić. Fotografię traktuję czysto amatorsko, coś tam wiem... trochę się uczę Potrzebuję uniweralny obiektyw do różnego rodzaju zastosowań (spotkania rodzinne, spacery z synkiem, auta itp). Chciałbym też mieć stabilizację w obiektywie no i oczywiście z powodu posiadanej puszki wbudowany silnik. Bydżet raczej ograniczony do najwyższej ceny nowego z pniższych obiektywów

    Poniżej opcję nak którymi się zastanawiam:
    Nikkor 18-105 VR
    Nikkor 16-85 VR
    Sigma 17-70 HSM OS
    Sigma 18-125 HSM OS

    Dylemat nowy czy używany pomijam bo jak będę wiedział co mam kupić to kwestia porównania cen.

    Zastanawiam się też nad jakimś tele..ale to raczej w późniejszym terminie.

    Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.

  2. #2

    Domyślnie

    Proponuję rozważenie zakupu N 18-105mm. Cena przystępna, zakres dość uniwersalny, jakość obrazu bardzo dobra. A jak fundusze zostaną -dozbierać na zakup Nikorra 70-300mm.

  3. #3

    Domyślnie

    skoro bierzesz pod uwagę 16-85, to budżet w okolicach -1600zł....

    tak to widzę....idę do sklepu, kupuję na raty 18-200 vr, wpłacam połowę i a reszta na kilka rat.....
    ja bym tak zrobił..... różnica między ogniskową 200-300 w amatorskim zastosowaniu jest marginalna.....w większości przypadków przeważa uniwersalność i wygoda nad drugim obiektywem,minimalnie dłuższą ogniskową, większą torbą, ciężarem, zmienianiem szkła....itp

  4. #4

    Domyślnie

    200-300 raczej mało przydatne.
    Tutaj jest... podpis

  5. #5

    Domyślnie

    To może po prostu Tamron 17-50/2.8?
    Odkryjesz "nową moc" światłosilnego szkła...
    24355050508080135105200...
    www.jswierad.pl

  6. #6
    Oszczędny w słowach Awatar daromax
    Dołączył
    09 2010
    Miasto
    Oświęcim/Kraków
    Posty
    167

    Domyślnie

    Jeśli potrzebujesz uniwersalnego szkła to chyba wybór zakresu 18-200 jest tutaj najlepszy, i chyba masz w zasadzie 2 opcje..

    a) Dołożysz jeszcze troszkę albo na raty i Nikkor 18-200 AF-S VR
    b) Zakupisz tańszą Sigmę 18-200 OS HSM ;] sam posiadam i sprawuje się poprawnie.
    Coolpix P300 - mały....ale WARIAT !!!

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gander Zobacz posta
    Jestem nowym użytkownikiem i amatorem jeśli chodzi o fotografię. Mam aparat D40X z kitowym obiektywem 18-55.

    [...]Potrzebuję uniwersalny obiektyw do różnego rodzaju zastosowań (spotkania rodzinne, spacery z synkiem, auta itp). Chciałbym też mieć stabilizację w obiektywie no i oczywiście z powodu posiadanej puszki wbudowany silnik. Budżet raczej ograniczony do najwyższej ceny nowego z poniższych obiektywów
    Nie chciałbym Ci mieszać w głowie, ale moim zdaniem nie napisałeś jednej ważnej rzeczy: Co najbardziej przeszkadza Ci w 18-55. Za krótka maksymalna lub za długa minimalna ogniskowa? Zdjęcia wychodzą za mało ostre lub poruszone? Jakieś inne sprawy (winietowanie, dystorsja)?

    Każdy z tych obiektywów będzie trochę lepszy od zooma - jeśli nie ostrością zdjęć (osobiście, jako użytkownik 18-55 VR chyba wolałbym przesiadkę na 16-85 VR niż na 18-105 VR), to odrobinę jasnością (Sigma 17-70 OS) czy dwukrotnie zakresem ogniskowych (Sigma 18-125 OS) - natomiast sam się kiedyś mocno zastanawiałem, czy warto wydawać taką konkretną kwotę po to, by zakupić "lepszy odpowiednik kita", stabilizowany, ale wciąż ciemny i w sporej części pokrywający zakres ogniskowych który już mam...

    Za te same pieniądze możesz dokupić sobie do zestawu całkiem przyzwoity zoom 70-300, albo jasną, ostrą stałkę 35 lub 50 mm, czy nawet (w razie potrzeby) podstawową zewnętrzną lampę... A jak dobrze pokombinujesz, to nawet dwie z tych rzeczy. Oczywiście, sam wiesz najlepiej czego Ci najbardziej potrzeba - chciałem tylko zasygnalizować tą drobną, acz może istotną różnicę pomiędzy zamianą fabrycznego "kita" na "kita z plusem", a rozbudową zestawu...

  8. #8
    Oszczędny w słowach Awatar Patryk Blaut
    Dołączył
    09 2008
    Miasto
    Dąbrowa Górnicza
    Posty
    13

    Domyślnie

    a ja bym polecił 18-70. Za 400 zł jak poszukasz to znajdziesz. Kapitalne szkiełko.

  9. #9

    Domyślnie

    Ale gander wyraźnie napisał, że chce stabilkę Gdyby kładł nacisk na architekturę i krajobraz, to poleciłbym 16-85, wiadomo - każdy chwali co ma Mam egzemplarz z zadowalającą ostrością od pełnej dziury i trudno mi wskazać wady, które wyraźnie mnie denerwują. Wcześniej mocno się zastanawiałem nad Sigmą 17-70 OS, z uwagi na światło, ale tu odstraszyły mnie rozbieżne opinie na temat rozdzielczości. Jedni piszą, że kupili "mydło", drudzy nie mają zastrzeżeń. Jeśli szukasz w miarę uniwersalnego obiektywu, to proponuję mocno się zastanowić nad innym, który sam wyłapałeś, a który zdaje się mało na tym forum wychwalany - o S 18-125 f/3.8-5.6 DC OS HSM. Zwłaszcza, że cena dużo niższa od rzeczonego Nikkora!
    Ostatnio edytowane przez żółto-czarny ; 26-11-2010 o 11:43
    Nikoś D90 + MB-D80 + Nikkor 16-85 VR + Nikkor 70-300 VR + Cosina 100 macro + SB-600 + Velbon Sherpa 600R
    Moja racja jest mojsza, niż Twojsza. Moja racja jest najmojsza!

  10. #10
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    11 2007
    Miasto
    Bydgoszcz, Strzelno
    Posty
    2

    Domyślnie

    dziękuję bardzo za info i cenne porady... ostatnio jednak rozważam S 18-125 lub S 18-200 oczywiscie obydwie z OS i HSM.... co do kita który mam to głównie przeszkadza mi za krótka ogniskowa oraz brak stabilizacji...czytałem jakieś porównania ale zastanawiam się czy tak duże szkło jak np 18-200 nie będzie za duże do d40x.. muszę chyba jednak wybrać sie do slepu i przymierzyć sie do nich... chociaz dzisiaj w fotojokerze usłyszałem, że nie dostają już raczej 18-125 (?) chyba się coś kolesiowi pomyliło

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •