Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 30
  1. #1

    Domyślnie Uchwyt Bowens - poziomy

    Witam!
    Filozofii wielkiej tu nie ma. Jednak parę osób prosiło bym pokazał jak przerobiłem ten wynalazek z wersji pionowej na poziomą. Cierpliwość została wynagrodzona i oto:


    Całość sprowadza się do odkręcenia szyny prowadzącej od reszty szpeju. Wstawienia tam kątownika i złożeniu w calość. Ja użyłem do tego celu kawałka aluminiowego płaskownika. Odpowiednio wygiąłem. Powierciłem otwory, tak by pasowały do istniejących już w elementach uchwytu. Nagwintowałem, złożyłem i gotowe.


    Lampa w tak przerobiony uchwyt wchodzi głębiej, co wcale nie uważam za wadę, a zaletę. Jednak jeśli komuś to nie odpowiada, może spokojnie wykonać to tak jak mu pasuje. Kwestia długości jednego ramienia kątownika.

    pozdrawiam Krzysiaczek
    _________________
    lasciate ogni speranza, voi ch'entrate

  2. #2

    Domyślnie

    Skąd żeś dorwał to mocowanie? bo chętnie bym zakupił :P nawet w wersji pionowej...

  3. #3

    Domyślnie

    A od metra tego było,swego czasu na pewnym portalu aukcyjnym.
    Aktualnie chyba są jakieś przejściowe problemy na tym odcinku frontu....
    pozdrawiam Krzysiaczek
    _________________
    lasciate ogni speranza, voi ch'entrate

  4. #4

    Domyślnie

    przejściowe problemy sa od 3 jak nie więcej miesięcy... co wchodzę na stronę quantuma lub na allegrosz to nima, puchy totalne...

  5. #5

    Domyślnie

    Mają być podobno za ok. 2 tygodnie, ale to chyba wymówka dystrybutora już od jakiegoś czasu.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez doyen Zobacz posta
    ale to chyba wymówka dystrybutora już od jakiegoś czasu.
    Niestety już czytałem to 3 razy w mailu...

  7. #7

    Domyślnie

    Świetna robota!
    Nikon D300 | D5000 | N50 f/1.4 | N18-55 VR | S50-150 f/2.8II | YN 460-II | YN RF-602 | + sporo gadżetów

  8. #8

    Domyślnie

    Mój BK-3 po przeróbce w stoczni

    Szacun dla Nikona, kanonier:
    5D mkII; EF 70-200 4ISL; EF 85 1.8 USM; EF 50 1.4 USM; EF 24-70 2.8L; Quant 600DP; 580 EXII; Pixel TR-332RX. RAWmachine: X-rite CChP +Lightroom3@iMac24"

  9. #9

    Domyślnie

    Pojawiły się BK-3. Są w sklepie foto-tip.pl i fotoellite.pl oraz multifoto.pl
    Ostatnio edytowane przez Galen ; 01-12-2010 o 15:11
    Nikon D300 | D5000 | N50 f/1.4 | N18-55 VR | S50-150 f/2.8II | YN 460-II | YN RF-602 | + sporo gadżetów

  10. #10

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •