Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18
  1. #1

    Domyślnie Satelitki w KD - wieszac czy stawiac?

    Pytanie kierowane glownie do osob ktore maja doswiadczenia z wlasnego podworka.
    Jako ze przygotowujemy sie do remontu mieszkania w wersji od podstaw, to prubojemy pewne rzeczy zaplanowac. Kwestia zawarta w temacie nie zostala rozwiazana.
    Kolumny to JBL E20. Element ryzyka to bobas I tak sobie kombinujemy ze w przypadku skorzystania z jakis podstawek vel standow to wzrasta zagrozenie dla bobasa bo taki nie przytwierdzony do standa glosnik moze spasc dosc szybko. Uchwyt np TAKI z tego punktu widzenia wydaje sie byc nieco bezpieczniejszy. Chyba.... Kwestie estetyczno - praktyczne tez sa istotne. Standy to dodatkowy mebel choc zaleta jest mobilnosc - znudzi sie aranzacja pokoju i mozna przestawic bez klopotu. Z uchwytami montowanymi na scianie juz tak prosto nie jest choc wydaja sie rozwoazaniem dyskretniejszym i bardziej estetycznym.

    Osiolkowi w zloby dano........

  2. #2

    Domyślnie

    SprÓbujcie słuchawek .

  3. #3

    Domyślnie

    ups Sie wymsknelo. Na usprawiedliwienie mam tylko fakt ze jeszcze nie spalem I mi sie literki pozamienialy.

    A sluchawki...... no to juz bez kometarza

  4. #4
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    E20 robią za "fronty" czy masz je z tyłu?
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  5. #5

  6. #6
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Strus Zobacz posta
    tyl
    To ja bym powiesił. Trzeba by było w takim przypadku zabezpieczyć kable przed maluchem (listwa na ścianę).

    EDIT: Ja właśnie próbuję złożyć KD z wykorzystaniem obecnego zestawu stereo. Lekko nie będzie.
    Ostatnio edytowane przez Rafał_Sz ; 21-11-2010 o 10:42
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  7. #7

    Domyślnie

    odpowiedz sobie sam na pytania: czy bedzie to salon filmowo-muzyczny, czy pokoj do mieszkania? W drugim przypadku: czy bedziesz mial tyle miejsca, zeby nikt standow nie tracal?
    Z mojego doswiadczenia: pokoj ok. 25 m2, w ktorym koncentrowalo sie zycie rodziny. I nawet jak mlody podrosl, ciagle ktos tracal stojak i lapal glosnik w ostatniej chwili. Jezeli zdazyl Glosniki powedrowaly na sciane i mielismy jeden problem z glowy. A w pokoju przeznaczonym do zycia i tak nie da sie odczuc roznicy. Za duzo roznych przeszkadzaczy i rozpraszajek dla dzwiekow..
    Jezeli robisz remont. Znajomy przewidzial dwie opce ustawienia glosnikow w salonie. Przewody poprowadzil w scianie w rurkach. Te pierwsze wyprowdzil na zewnatrz. W drugich umiescil tzw. piloty, czyli cienkie stalowe druty, ktore zostawil w scianie. Jezeli bedzie przestawial meble, wydlubie piloty, przeciagnie przewody i po klopocie. A i tak przemeblowanie wiaze sie z odnawianiem
    Ostatnio edytowane przez miron19j ; 21-11-2010 o 13:09

  8. #8

    Domyślnie

    Będą wisieć

    To ciągnąc temat - B-Tech BT77 czy VOGELS VLB200 ? Bardziej bym się skłaniał ku drugiej opcji ale może przez przypadek ktoś z Was miał do czynienia z tymi modelami i może coś o nich powiedzieć.

    B Tech niby ma regulację w poziomie 180 stopni a Vogels 15 stopni. Na B Tech'a nie trzeba kombinować z maskownicą (moje E20 mają maskownicę na całości frontu) ale z kolei Vogels jest chyba lepszą firmą i nie ma tych blaszek po bokach..... ehhh
    Ostatnio edytowane przez Strus ; 17-01-2011 o 13:19

  9. #9

    Domyślnie

    Strus - widze ze mamy podobny problem
    Podobny bo ja musze powiesic i to stosunkowo wysoko (nad drzwiami tarasowymi) czyli ok 2,3m.
    Szukam od tygodnia uchytow ktore beda:
    a) male
    b) utrzymaja satelitki o wadze prawie 5kg
    c) pozwola na skierowanie kolumny ok 30-40st. w dol
    d) oprocz skierowania kolumny w dol, pozwola na regulacje lewo - prawo

    Na dodatek nie wchodza w gre u mnie takie uchwyty jak pokazales,
    bo moja satelitka ma maskownice na calym przodzie i tych uchwytow nie mozna skierowac za bardzo w dol
    Nie wiem czy nie bede musial wykombinowac jakiejs samorobki...

    Co do uchwytow ktore bierzesz pod uwage (B-Tech, Vogels) to doradzano mi wlasnie vogelsa w kiku miejscach.

  10. #10

    Domyślnie

    U mnie będę wisieć po obu stronach kanapy więc wysokość mogę dobrać tak aby nie kierować ich bardzo w dół. Ważniejsza raczej będzie możliwość obrotu w poziomie. I tu zasadniczo Vogels wypada słabiej bo ma tylko 15 stopni Vs 180 B Tech'a. 5 kg to wytrzyma większość. Problemem może być potrzeba wiercenia dziur w głośnikach. Ja zdecydowanie chcę tego uniknąć stąd poszukiwania zaciskowych uchwytów. A tych jest jak na lekarstwo.

    A widziałeś na żywo Vogels'y i B Tech'y ?

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •