Close

Strona 11 z 11 PierwszyPierwszy ... 91011
Pokaż wyniki od 101 do 104 z 104
  1. #101

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez freefly Zobacz posta
    Życzę szczęścia w sądzie, przy ewentualnym dochodzeniu roszczenia, przy zastosowaniu takich argumentów.
    W Twoim interesie jest, żeby obejrzeć towar przed zakupem, jeśli nie dokonujesz zakupu na odległość.
    Nie dotyczy, to produktów spożywczych ( z wyjątkiem owoców sprzedawanych luzem).
    Wada ukryta, to taka, której nie jesteś w stanie dostrzec przy oględzinach z zewnątrz lub taka która wyjdzie w trakcie użytkowania.

    Nawet ekskluzywną odzież, masz prawo obejrzeć i przyymieeeerzyyyyć. A co zrobisz, gdy rękawy będą za krótkie?
    Na jakiej podstawie będziesz chciał reklamować towar? To jest w Twoim interesie, dokładnie takim samym jak czytanie podpisywanych umów.
    Jeśli sprzedawca nie chce Ci umożliwić obejrzenia towaru przed zakupem, to po prostu nie kupujesz.
    Freefly, ja nie mówię o wadzie (o ile to mozna nazwać wadą) typu za krótkie rękawy tylko o ewidentnej wadzie typu brak tego rękawa - jeżeli kupuję produkt z nastawieniem na prezent to go np. nie otwieram (nie wypijam odrobiny koniaku kupionego dla szefa, nie próbuję bombonierki dla teściowej itp., nie jeżdżę samochodem kupowanym jako prezent z okazji rocznicy ślubu itp.). Kupując zakładam, że jest wszystko ok (powiedzmy, że za to płacę).

    Wiem, że można wszystko przekręcić tak jak się chce, można wykazać wiele róznych rzeczy przez obie strony, ale nie dajmy się zwariować . Nie wszystkie produkty da się obejrzeć przed zakupem, sprawdzić czy wszystko gra itd. Kupując zasilacz do komputera mam go włączyć w sklepie (abstrahując od tego że bez obciążenia się po prostu spali)? Kupując silnik do samochodu mam go odpalić i posłuchać przez 0,5h/ 1h/ 4 godziny czy równo chodzi? Kupując kite'a mam sobie polatać po sklepie na nim (a sprzedawca mi podmucha abym miał noszenie)?

    Jak do tej pory kupuję w takich sklepach gdzie nie mam problemów z ewentualnymi zwrotami (obojętnie czy stacjonarne czy wysyłkowe) i tego wszystkim życzę , aby każdy sklep był taki.
    szkoda, że to już nie to samo forum...

  2. #102

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Erie Zobacz posta
    Freefly, ja nie mówię o wadzie (o ile to mozna nazwać wadą) typu za krótkie rękawy tylko o ewidentnej wadzie typu brak tego rękawa - jeżeli kupuję produkt z nastawieniem na prezent to go np. nie otwieram (nie wypijam odrobiny koniaku kupionego dla szefa, nie próbuję bombonierki dla teściowej itp., nie jeżdżę samochodem kupowanym jako prezent z okazji rocznicy ślubu itp.). Kupując zakładam, że jest wszystko ok (powiedzmy, że za to płacę).

    Wiem, że można wszystko przekręcić tak jak się chce, można wykazać wiele róznych rzeczy przez obie strony, ale nie dajmy się zwariować . Nie wszystkie produkty da się obejrzeć przed zakupem, sprawdzić czy wszystko gra itd. Kupując zasilacz do komputera mam go włączyć w sklepie (abstrahując od tego że bez obciążenia się po prostu spali)? Kupując silnik do samochodu mam go odpalić i posłuchać przez 0,5h/ 1h/ 4 godziny czy równo chodzi? Kupując kite'a mam sobie polatać po sklepie na nim (a sprzedawca mi podmucha abym miał noszenie)?

    Jak do tej pory kupuję w takich sklepach gdzie nie mam problemów z ewentualnymi zwrotami (obojętnie czy stacjonarne czy wysyłkowe) i tego wszystkim życzę , aby każdy sklep był taki.
    Dlatego wszystko jest cacy, gdy nic się nie dzieje, zwłaszcza gdy kwoty nie są jakieś duże, lub gdy sprzedajacy ma kosmiczny narzut. Kupił za 5 zeta, a sprzedaje po stówie. W ten sposób, to może Ci zwrócić kasę nawet po dwóch latach za wadliwy towar, bo więcej będzie kosztować go rozpatrywanie reklamacji, bo pracownikowi płaci 10 PLN za godzinę, a towar wart był 5 PLN.


    Ale gdy przyjeżdżasz pod dom autem prosty z salonu i zauważasz rysę na drzwiach, to tłumaczenie, że nie zauważyłeś jej wcześniej tylko narazi Cię na śmieszność.
    I nie podawaj przykładu silnika i wad w jego działaniu, bo każda wada, która wyjdzie w trakcie użytkowania, będzie właśnie wadą ukrytą, którą własnymi gałami nie jesteśmy w stanie dostrzec. Nie ma w zwyczaju chyba testowania przed zakupem sprzętu, dopóki się nie zepsuje.

  3. #103

    Domyślnie

    ja podobnie uważam jak freefly to że nie wszystko odpieczętowujemy, nie oglądamy to nie znaczy że dobrze robimy.
    Większe prawa mamy przy zakupie internetowym. Tylko tam też rożnie jest z zapisami - nie jest jasno powiedziane co jest sprawdzeniem sprzętu a co użytkowaniem. Czy np. można zrobić 5 zdjęć czy 50. Gdyby wszystko było łatwe to niepotrzebni by byli prawnicy.

    A teraz ciekawostka:
    Aby być rzecznikiem konsumenta wcale nie trzeba mieć jakiś kursów czy też prawa skończyć. Wystarczy mieć wykształcenie wyższe.

    Więc czasem warto samemu poczytać przepisy bo może się okazać że ten rzecznik mniej wie od nas
    N i pare gratów

  4. #104

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez freefly Zobacz posta
    Dlatego wszystko jest cacy, gdy nic się nie dzieje, zwłaszcza gdy kwoty nie są jakieś duże, lub gdy sprzedajacy ma kosmiczny narzut. Kupił za 5 zeta, a sprzedaje po stówie. W ten sposób, to może Ci zwrócić kasę nawet po dwóch latach za wadliwy towar, bo więcej będzie kosztować go rozpatrywanie reklamacji, bo pracownikowi płaci 10 PLN za godzinę, a towar wart był 5 PLN.
    oczywista oczywistość

    Ale gdy przyjeżdżasz pod dom autem prosty z salonu i zauważasz rysę na drzwiach, to tłumaczenie, że nie zauważyłeś jej wcześniej tylko narazi Cię na śmieszność.
    albo jak wyjadę z salonu i "puknę bałwanka" , tylko... jeżeli okaże się że ta rysa nie jest spowodowana niedbałym prowadzeniem samochodu (przez kupującego), a została przykryta nową warstwą lakieru jeszcze w salonie to troszkę inaczej już jest panom w salonie i już się głupio nie będą uśmiechać

    I nie podawaj przykładu silnika i wad w jego działaniu, bo każda wada, która wyjdzie w trakcie użytkowania, będzie właśnie wadą ukrytą, którą własnymi gałami nie jesteśmy w stanie dostrzec. Nie ma w zwyczaju chyba testowania przed zakupem sprzętu, dopóki się nie zepsuje.
    no i w tym momencie przeczy to trochę wszystkim wątkom o testowaniu obiektywów/ aparatów w sklepie (których jest tutaj mnóstwo)
    szkoda, że to już nie to samo forum...

Strona 11 z 11 PierwszyPierwszy ... 91011

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •