Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20

Wątek: Kit 18-55

  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Umbra Zobacz posta
    Pokręciłem, ale to, że da się zmieniać ogniskową manualnie, nie znaczy, że nie można przez aparat. Na stałce można ostrzyć manualnie, ale jest AF. Jeśli nie miałem wcześniej do czynienia z takim obiektywem, to skąd mogę o tym wiedzieć? I tak na koniec, panowie "mądrzy", nauczcie się stawiać przecinki tam, gdzie należy, zdanie zaczynać wielką literą, dowiedzieć się, jak wygląda wielokropek, kiedy się go stosuje i przy którym słowie powinien stać.
    No dobrze, ale Ty nie zadałeś pytania tak: "Pokręciłem obiektywem manualnie a czy da się ustawiać ogniskową z aparatu ?"
    D700 + N24-70 + N80-200D ED + N70-300VR, SB-900

  2. #12

    Domyślnie

    Aż sobie ściągnąłem instrukcję do d5000, wszystko ładnie w temacie opisane
    Moja galeria: www.darko.cal.pl, zapraszam na FB

  3. #13

    Domyślnie

    tylko są jeszcze potrzebne chęci aby ja przeczytać...
    D300s l MB-D10 l N35 1.8 l N18-105 l N 70-300VR l S 70-200 l Di622 MKII l Di866 MKII PRO l SB-700



  4. #14

    Domyślnie

    Ech, jak dzieci jak dzieci... Riposty jak z Bravo Girl normalnie...

    A co do autora to radzę przeczytać dokładnie instrukcje obsługi i nie robić z siebie więcej pośmiewiska, bo ignorancja jest bardzo tępiona szczególnie na forach tematycznych, a w szczególności na forach foto...

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Sapphiron Zobacz posta
    Riposty jak z Bravo Girl normalnie...
    skąd wiesz?
    Moja galeria: www.darko.cal.pl, zapraszam na FB

  6. #16

    Domyślnie

    Spokojnie, spokojnie...
    Nowy użytkownik jakiegoś sprzetu ma prawo czegoś nie wiedzieć. Tu akurat instrukcja do obiektywu by się przydała, a nie do aparatu.
    A gdyby natrafił na Nikkora 75-300, który jest "pompką" to kręcenie nic by nie dało (chyba, że kolega by "niechcący" wysunał obiektyw jednocześnie patrząc przez wizjer).

    Pytanie do zdenerwowanych sztderców: Jak kupisz Maybacha na giełdzie to kręcisz wszystkimi pokrętłami we wszystkie strony, żeby spradzić jak otworzyć schowek na sztuczną szczękę, która jest w lewym słupku? Czy zapytasz kogoś, kto ma taki samochód jak to się robi?

    Dla mnie prowakacją może być pytanie: Dlaczego w moim 70-200VR nie działa AF po upadku i co trzeba zrobić, żeby działał?
    Dla mnie to oczywiste, że należy kupić/zdobyć instrukcję serwisową, rozebrać, oszacować co się zepsuło, kupić część zamienną, wymienić ją i złożyć obiektyw. Dziecinnie proste i logiczne, ale niestety niektórzy takie pytania zadają na forum.

    Ludzie forum jest po to, żeby z niego korzystać (oczywiście z głową). Zanim zadamy pytanie - poszukajmy odpowiedzi
    D40 | 18-55 | SD-2GB | UV-52mm | Trumny z tektury falistej | Patenty | Nikon? | Ostre Koło | RENTANAL

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Skibek Zobacz posta
    Tu akurat instrukcja do obiektywu by się przydała, a nie do aparatu.
    Ja tam jestem spokojny
    Zadałem sobie trud ściągnięcia instrukcji do D5000 i jak wcześniej już napisałem: wszystko w instrukcji jest opisane, łacznie z pokazanym obrazkiem
    Moja galeria: www.darko.cal.pl, zapraszam na FB

  8. #18

    Domyślnie

    Nie chcę zakładać nowego wątku, więc podczepię się pod ten "śmiechowy".

    Zamierzam nabyć używanego nikkora 18-70, ale naczytałem się sporo sprzecznych opinii. Przed wszystkim, że w każdym egzemplarzu na 70mm są mniejsze lub większe luzy, że zasysa kurz, że winietuje, ale jest jednym szybszych nikkorów z takimi ogniskowymi. Z drugiej strony prawie wszędzie na forach poleca się go bardziej niż 18-55 VR (swoją drogą niezłe mydło na brzegach 18mm i f3,5), który zazwyczaj jest jednak w opiniach internetowych (wiecie, tych pod testami np.) wyżej oceniany (ale mam wrażenie, że przez tych co nie wyszli poza niego i mają body typowo amatorskie). Od razu zaznaczam, że nie mam kasy nawet na używane 18-105 czy coś ze światłem 2.8. Po prostu wykosztowałem się na body i tele z f2.8.
    Czyli w sumie wyboru w tej cenie chyba nie mam?

  9. #19

    Domyślnie

    18-70 to bardzo zacne szkło, jeśli kasa na nic wiecej nie pozwala, brać i się nie zastanawiać
    x-pro2 + xt-10 | 23 2.0 + 35 1.4 + 50 2.0 <3
    www.ma-foto.pl

  10. #20

    Domyślnie

    Bez przesady z tą winietą w 18-70. To udane i tanie szkło a do tego ostre. Miałem, polecam. Luzy, zapewne chodzi o luz na ruchomej części tubusa. Powstaje od zapinania bardzo ciasno spasowanego "tulipana" - w niczym nie przeszkadza. W tej cenie trudno o lepszy "zamiennik"
    D2H,D700, SB800, Jupiter 37A 135, PCS ARSAT H 35 F2,8, Nikkor AiS 28 F2,8, Nikkor 80-200 F2,8, Nikkor 24-70 F2,8, Nikkor 55 F1,2, Nikkor 105 2 DC, Sigma 50 F1,4.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •