Close

Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Czy prowadzi ktoś warsztat samochodowy?

    Tak się składa, że lubię grzebać w samochodach i ciągle kupuję różne narzędzia i maszyny. Lubię też 'motać' głównie w samochodach 4x4, więc potrzebna mi dobra tokarka, frezarka i pewnie giętarka do rur.

    Muszę niestety w jakiś sposób zamortyzować hobby i znaleźć jakieś usprawiedliwienie dla wydatków, więc myślę sobie czy nie iść na całość... Postawić budynek ok.200m2 i otworzyć warsztat o wąskiej specjalizacji (np amerykańskie i japońskie 4x4). No i czy to dobry pomysł? Albo bym lokal podnajął komuś z możliwością korzystania przeze mnie, albo bym znalazł pracowników i otworzył samemu warsztat, przy okazji samemu sobie pogrzebał, pozarządzał ludźmi, podszkolił.

    Moje takie luźne wątpliwości to:

    - Czy wąska specjalizacja to dobrze? Czy może lepiej skody i golfy reperować? Wolałbym nie.
    - Czy znajdę 3-4 pracowników, którzy by nie pili i coś umieli, czy graniczy to z cudem?

    Chętnie bym się dowiedział paru rzeczy od kogoś kto ma z tym styczność. Bo ja swoje samochody reperuję sam od 8 lat, więc nie wiem jak dzisiaj się mają warsztaty, jaka jest jakość itd.

  2. #2

    Domyślnie

    Podstawowe pytanie czy jesteś mechanikiem samochodowym czy tylko zapalonym amatorem? Od razu odpowiem na to pytanie jeśli był byś mechanikiem ze stażem wiedział byś w co się pakujesz i jaką odpowiedzialność wiąże ze sobą otwarcie warsztatu. Proponuję obejrzeć kilka odcinków ''KUCHENNYCH REWOLUCJI'' i zobaczyć co dzieje się z interesami pootwieranymi przez ludzi którzy nie mają o tym pojęcia w Polsce. Ale nie znam twojego budżetu może masz do wydania parę milionów wtedy rób co chcesz! (''Bo ja swoje samochody reperuję sam od 8 lat,'') natomiast jeżeli jesteś mechanikiem samochodowym od 8 lat sam powinieneś wiedzieć jakie są potrzeby rynku temat dla przeciętnego ''kowalskiego'' śliski tak jak dla większości ludzi otwarcie banku. Średnia wypłata w Polsce dla mechanika wykwalifikowanego to kasa rzędu 2400 do 3000 PLN/mc więc jeżeli cię stać na rozkręcenie interesu.....a to trwa przez co najmniej 1 rok i wypłatę każdego miesiąca dla tegoż mechanika to możesz otwierać co zechcesz! (P.S. ja od jakiegoś roku próbuje robić zdjęcia i nie podjął bym się otwierać studia .... dlaczego??? bo moja wiedza jest zbyt mała w tym temacie!
    D700+50mm f1.8G+Di866

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •