Close

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 37
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bach Zobacz posta
    Już rozumiem co masz na myśli, choć trochę zawile kilka zdań brzmiało. Myślałem że zalecasz, aby profil skalibrowanego monitora wczytać do PhotoShopa i w ustawieniach go przypisać. Jasne samo przez się dla mnie jest natomiast, że skalibrowany monitor pracuje pod kontrolą ICC monitora. Mnie najbardziej nurtuje, czy zdjęcie konwertujemy do profilu ICC z LABU na końcu jego obróbki, czy na początku i na nim obrabiamy zdjęcie. Poza tym, dlaczego po konwersji do profilu z LABU wyświetlane zdjęcie nie zmienia kolorystyki? Nie musi być to widoczne na moim monitorze?
    Zawsze na końcu, jeśli nie zmienia kolorystyki tzn że maszyna + papier nie mną żadnych "przesunięć" koloru.
    Nikon d700+Mb-d10/D800 + MB-d12|Zenitar 16 2.8|N16-35 4 vr|Sigma 70-200 F2.8 II EX DG MACRO HSM|2xSB-800|YN 560|Samyang 85 1.4 AE UMC|Naneu Urban Gear u120

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bach Zobacz posta
    Poza tym, dlaczego po konwersji do profilu z LABU wyświetlane zdjęcie nie zmienia kolorystyki? Nie musi być to widoczne na moim monitorze?
    Może zamiast konwertować przydzielasz profil, wówczas różnicy nie będzie.
    W PS jest opcja włączenia podglądu obrazu z innym profilem ICC, i moim zdaniem najlepiej jest na takim podglądzie pracować, a lab przecież i tak przekonwertuje zdjęcie do swojego ICC.

    Zapisuj więc normalnie z profilem sRGB lub AdobeRGB. Bo jak przekonwertujesz do profilu labu to już ,,odwrotu'' nie masz i w innym labie lub chcąc zrobić korektę będziesz mieć sieczkę.
    Nikon D7100 + Nikon D3200 (Nikkor AF-S DX 18-105mm f/3.5-5.6 ED + Sigma APO 70-300mm f/4-5.6 DG MACRO + Nikkor AF-S DX 18-55 mm f/3.5-5.6G ED II)

  3. #23
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2009
    Miasto
    Świętochowo
    Posty
    219

    Domyślnie

    Profilu monitora nie trzeba "wgrywać" do PSa. On jest w systemie i steruje wyświetlaniem monitora. Zdjęcie konwertujemy, a w zasadzie osadzamy w pliku ze zdjęciem profil labu przy zapisie zdjęcia na końcu obróbki. Natomiast w trakcie obróbki można polecić PS'owi aby wyświetlał na ekranie (cały czas pracującym pod kontrolą ICC monitora) monitora symulację wydruku na podstawie zainstalowanego profilu ICC labu. Czyli np. będzie można zobaczyć jak lab poradzi sobie z drukowaniem danego koloru, oczywiście na tyle, na ile pozwalają na to możliwości samego monitora (w innym przypadku jakość monitora i jego poprawna kalibracja nie miałyby znaczenia ). Trzeba pamiętać że są obszary kolorów, które lab (choć bardziej dobra drukarka) jest w stanie wydrukować a których monitor nie ma szans wyświetlić.

    Sorki za zawiły tok myślenia, ale tłumaczyć raczej nigdy nie potrafiłem, a i poprzedniego posta na telefonie "klepałem".
    No i sprawa najważniejsza - w dziedzinie zarządzania kolorem jestem na bardzo amatorskim poziomie, choć nie tylko teoretycznym - zdjęcia drukuję osiągając zadowalające efekty.
    Natomiast nie mogę dać gwarancji, że powyższe wyjaśnienia, mimo że zgodne z moją obecną wiedzą, nie są jedynie stekiem kompletnych bzdur

    Pozostaje mieć nadzieję, że zajrzy tu któryś z naszych forumowych guru w temacie "Color Management" definitywnie wyjaśniając Twoje wątpliwości.

    Edyta.
    No i nie zauważyłem dwóch powyższych postów pisząc to co powyżej
    Ostatnio edytowane przez darek6902 ; 29-07-2014 o 01:30 Powód: Ślepota lub późna pora ;)

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Limax7 Zobacz posta
    Może zamiast konwertować przydzielasz profil, wówczas różnicy nie będzie.
    W PS jest opcja włączenia podglądu obrazu z innym profilem ICC, i moim zdaniem najlepiej jest na takim podglądzie pracować, a lab przecież i tak przekonwertuje zdjęcie do swojego ICC.

    Zapisuj więc normalnie z profilem sRGB lub AdobeRGB. Bo jak przekonwertujesz do profilu labu to już ,,odwrotu'' nie masz i w innym labie lub chcąc zrobić korektę będziesz mieć sieczkę.
    serio? żaden szanujący się lab nie będzie ingerował w plik klienta, jaki by on nie był. Może jeszcze od razu kolory poprawią i wykadrują "bo tak będzie lepiej"? Skoro lab udostępnia swój profil ICC to możesz go użyć bądź nie(wielkiej masakry bez ICC labu nie powinno być) ale lab nie powinien ingerować w nadesłane pliki.
    Nikon d700+Mb-d10/D800 + MB-d12|Zenitar 16 2.8|N16-35 4 vr|Sigma 70-200 F2.8 II EX DG MACRO HSM|2xSB-800|YN 560|Samyang 85 1.4 AE UMC|Naneu Urban Gear u120

  5. #25
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2009
    Miasto
    Świętochowo
    Posty
    219

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mateo912 Zobacz posta
    serio? żaden szanujący się lab nie będzie ingerował w plik klienta
    Oj tam, szanujący się lab umożliwia wybór opcji drukowania zdjęcia: z korektą lub bez

    Faktem jest, że jeśli lab udostępnia profil ICC i jesteśmy w stanie sensownie go wykorzystać to dlaczego tego nie zrobić. Zawsze to większa kontrola nad efektem końcowym.

  6. #26

    Domyślnie

    Dostałem info z Labu że mam najpierw podpiąć ich profil ICC i na nim pracować ze zdjęciem. I bądź tu mądrym.

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bach Zobacz posta
    Dostałem info z Labu że mam najpierw podpiąć ich profil ICC i na nim pracować ze zdjęciem. I bądź tu mądrym.
    Bez sensu. Pierwszy raz się z takim czymś spotykam a drukuje sporo i zawsze wychodzi tak jak mam na monitorze.
    Nikon d700+Mb-d10/D800 + MB-d12|Zenitar 16 2.8|N16-35 4 vr|Sigma 70-200 F2.8 II EX DG MACRO HSM|2xSB-800|YN 560|Samyang 85 1.4 AE UMC|Naneu Urban Gear u120

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mateo912 Zobacz posta
    serio? żaden szanujący się lab nie będzie ingerował w plik klienta, jaki by on nie był. Może jeszcze od razu kolory poprawią i wykadrują "bo tak będzie lepiej"? Skoro lab udostępnia swój profil ICC to możesz go użyć bądź nie(wielkiej masakry bez ICC labu nie powinno być) ale lab nie powinien ingerować w nadesłane pliki.
    Chyba nie rozumiesz co napisałem, przeczytaj jeszcze raz a potem pisz takie teksty.
    Nikon D7100 + Nikon D3200 (Nikkor AF-S DX 18-105mm f/3.5-5.6 ED + Sigma APO 70-300mm f/4-5.6 DG MACRO + Nikkor AF-S DX 18-55 mm f/3.5-5.6G ED II)

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Limax7 Zobacz posta
    Może zamiast konwertować przydzielasz profil, wówczas różnicy nie będzie.
    W PS jest opcja włączenia podglądu obrazu z innym profilem ICC, i moim zdaniem najlepiej jest na takim podglądzie pracować, a lab przecież i tak przekonwertuje zdjęcie do swojego ICC.

    Zapisuj więc normalnie z profilem sRGB lub AdobeRGB. Bo jak przekonwertujesz do profilu labu to już ,,odwrotu'' nie masz i w innym labie lub chcąc zrobić korektę będziesz mieć sieczkę.
    Zrobię oczywiście najpierw kopię.

    Na innych zdjęciach widać jednak różnicę po skonwertowaniu do profilu ICC Labu, ale tylko w kolorach żółtych i czerwonych, stają się one bardzo przygaszone a czasem okropnie wypłowiałe jakąś dziwną satuaracją. Nawet nie wiem jak mógłbym te kolory poprawić (przywrócić do upragnionego wyglądu) pracując na Profilu, bo samo zwiększenie nasycenia i kontrastu nie pomaga za wiele. Zaczyna mi się to nie podobać, nie wiem czy nie pozostanę przy Adobe RGB.

    Jak odinstalowuje się ten profil z PS?

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Limax7 Zobacz posta
    Może zamiast konwertować przydzielasz profil, wówczas różnicy nie będzie.
    W PS jest opcja włączenia podglądu obrazu z innym profilem ICC, i moim zdaniem najlepiej jest na takim podglądzie pracować, a lab przecież i tak przekonwertuje zdjęcie do swojego ICC.

    Zapisuj więc normalnie z profilem sRGB lub AdobeRGB. Bo jak przekonwertujesz do profilu labu to już ,,odwrotu'' nie masz i w innym labie lub chcąc zrobić korektę będziesz mieć sieczkę.
    Cytat Zamieszczone przez Limax7 Zobacz posta
    Chyba nie rozumiesz co napisałem, przeczytaj jeszcze raz a potem pisz takie teksty.
    czego nie zrozumiałem?
    że:
    a) przydzielenie i konwertowanie do profilu daje to samo ale jedno z "podglądem" zmian a drugie bez?
    b) że sugestia aby najpierw konwertować do profilu labu a później obrabiać jest zła? gdyż plik tak przygotowany będzie bezużyteczny gdziekolwiek indziej niż lab?
    c) czy może w tym że szanujący się lab (czyli w 90% przypadkach te co udostępniają pliki icc) nie będzie grzebał w plikach klienta tylko wydrukuje jak jest (z profilem icc lub bez)?
    Nikon d700+Mb-d10/D800 + MB-d12|Zenitar 16 2.8|N16-35 4 vr|Sigma 70-200 F2.8 II EX DG MACRO HSM|2xSB-800|YN 560|Samyang 85 1.4 AE UMC|Naneu Urban Gear u120

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •