Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Pilna prośba o pomoc z D3

    No i coś jest chyba nie tak - mam problem z:
    - punktami AF - jak jest ciemno to świecą mi się na czerwono - jednak na jasnym tle nadal są czerwone a wydaje mi się że kiedyś na jasnym niebie po prostu były czarne - czy się mylę i zawsze jest czerwone (bo czarnych nie widzę czarne są w D700)? Niemniej po wyłączeniu podświetlania puntów AF nie widzę żadnego punktu Af...
    -puszka trochę stała nieużywana bo wybiegałem często z inną - patrzę ostatnio a tam 40% baterii i 110zdjęć zrobionych - no to myślę naładuję i włożę - patrzę a tu 98% - bateria ładowana przedwczoraj czyli 2% w 2 dni...??? bateria zawsze działała ok - generalnie to ma stan zużycia 1
    - przy obiektywach bez procesora i wpisaniu danych często zdarza się że światłomierz przy przejściu z np 2 na wartość pośrednią pomiędzy 2 i 2.8 czyli w skoku o pół EV pokazuje już 2.8 mimo że 2.8 jest dopiero następne - czasem to mruga i za jakiś czas pokazuje się normalna wartość czyli dalej 2 (bo nie ma wyświetlania połówek w nonCPU) - dzieje się tak dla różnych przysłon - w szkłach z prockiem jest ok. W D700 tego nie zauważyłem...

    Co mogło się stać i ew jak rozwiązać problem? Czy reset może pomóc? Pytam bo nie chce mi się roztegowywać wszystkich ustawień... Z góry dzięki za pomoc....

    EDIT
    Strzeliłem teraz może ze 30 zdjęć i kolejny 1% baterii mniej....
    EDIT 2 - po kilku minutach zabawy menu kolejny 1% baterii mniej - już 96%... ?? wtf?

    Czy może to być wina baterii? Nie pokazuje żeby ją kalibrować ale zawsze mogę kliknąć żeby się skalibrowała bo obecnie ładuję drugą żeby podmienić i zobaczę czy też będzie to samo...
    Ostatnio edytowane przez Mariusz888 ; 13-11-2010 o 14:36
    Dawniej system N - obecnie L(M) + F

  2. #2

    Domyślnie

    1. Są czerwone na jasnym i ciemnym.
    2. Zgadza się, u mnie nigdy nie ma 100%, nawet po świeżym naładowaniu i jednym dniu bezużyteczności, szczególniee jeśli stan zużycia już nie jest na zero.

  3. #3

    Domyślnie

    No to mnie trochę uspokoiłeś bo trochę mnie nakręciło że coś "nie halo" - a nie pamiętałem np jak to było z tymi punktami - w razie czego i tak dałem tą jedną baterię żeby się skalibrowała niemniej dzięki
    Dawniej system N - obecnie L(M) + F

  4. #4

    Domyślnie

    Z podanych "objawów" śmiem twierdzić że to normalka.
    MarcinWilk

  5. #5

    Domyślnie

    Spoko, bez paniki ;D - z baterii na początku uciekają szybko procenty, potem już wolniej
    D750X2 /FM/ dużo gratów

  6. #6

    Domyślnie

    mariusz, punkty sa ok, czerwone w jednym i drugim przypadku, bateria tez nie powinna cie za bardzo martwic, u mnie w d3s po zabawie tez znikaja procenty. co do obiektywow manualnych to sprawdz co ile masz ustawione pokazywanie przeslony, bo w tym moze byc problem, ze nie lapie i zaokragla - jak dobrze pamietam parametr B2.

  7. #7

    Domyślnie

    Dzięki wszystkim no to mnie uspokoiliście
    jak dobrze pamietam parametr B2
    Sprowadziłem i w obu puszkach mam krok na 1/3 bo tak wolę przy szkłach z prockiem - natomiast faktycznie jednorazowo zmieniłem na 1/2 w D3 i działa ok, przywróciłem 1/3 i też ok - tyle że to tak bawiąc się nim chwilkę - zobaczymy jak będzie "w boju"
    Dawniej system N - obecnie L(M) + F

  8. #8

    Domyślnie

    W boju będzie dobrze. Idź robić zdjęcia i nie przejmuj się aku. Zapewniam Cię że będziesz z ilości zrobionych zdjęć bardzo zadowolony

  9. #9

    Domyślnie

    Już uspokojony, ale dopiszę że u mnie jest to samo z D3, więc normalka

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •