Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie d700 i zacinający się AF

    Może ktoś już przerabiał taki przypadek.

    Od jakiegoś czasy zaczyna mi się zacinać AF. Dzisiaj zauważyłem, że ta przypadłość występuję z moim: 50 1.4 G, T28-75 AF, N70-300, S10-20. A nie występuję z N85 1.8 D. Czyli zacina się z tymi co mają silniczek.
    Jak to wygląda: Podpinam np. 50 1.4 G. Cykam, cykam, czasem dłużej czasem krócej i nagle AF przestaje reagować. Kręcę w ramach luzu, odpinam, przeczyszczam styki i nic. Podpinam inne szkło i śmiga. Po czym znowu po jakimś czasie zacinka. Znowu przepinam szkło i działa.

    Czyli na to zacinanie metodą jest podpięcie innego szkła.

    Czy ktoś to przerabiał? :/ Dodam, że mam firmware 1.02.

    Serwis, czy może jest jakieś inne wyjście?
    Ostatnio edytowane przez Hamarama ; 06-11-2010 o 23:37
    Nikon D997 Nikkor 10-500 f/0,7, SpeedLight SB 920 GT.

  2. #2

    Domyślnie

    Miałem podobne przeboje z D700+N50 1,4G, oraz D700+N24-70/2,8 AFS (problemy pojawiały się tylko w trudnych warunkach oświetleniowych). Wymieniłem N50/1,4G na Sigmę 50/1,4 oraz N24-70/2,8 AFS na T28-75 AF i problemy zniknęły. Moim zdanie to nie body ale poszczególne egzemplarze nikonowskich szkieł są kapryśne.
    OMG, I have finally discovered what's wrong with my brain: On the left side, there is nothing right, and on the right side, there is nothing left.

  3. #3

    Domyślnie

    U mnie problem występuje również z T28-75 :/ Chociaż rzadziej. 50tka 1.4 G praktycznie po zapięciu obróci kilka razy af i zdycha. Tamron po dłuższej pracy. Poza tym z moim d300s nie ma tego problemu z tymi samymi szkłami. Kurcze, zastanawia mnie taki fakt: Włąsnie robiłem synowi fotki poranne (d700 i 50tka) Po 4 zdjęciach AF padł. Podpjąłem Tamrona, włączyłem aparat i wyłączyłem. Podpjąłem 50tkę i af ruszył. Kilka zdjęć i znowu zdechł.
    Ostatnio edytowane przez Hamarama ; 07-11-2010 o 09:28
    Nikon D997 Nikkor 10-500 f/0,7, SpeedLight SB 920 GT.

  4. #4

    Domyślnie

    Dzisiaj przez cały dzień bawiłem się sprzętem (d700+50tka) i nawet nie zajęknął. Śmiga aż miło. I co ja mam napisać do serwisu Pewnie padnie jak pójdę na imprezę jakąś.
    Nikon D997 Nikkor 10-500 f/0,7, SpeedLight SB 920 GT.

  5. #5

    Domyślnie

    Może masz zaśniedziałe styki bagnetu. Przeczyść je dokładnie. Obiektywy z własnym silnikiem wykorzystują o 2 piny więcej niż te bez.
    Z Tamronami 28-75 (również 17-50) ten problem został opisany tu na forum. Taka uroda szkła. Cichy gdzieś pisał, że na jego C5d z T28-75 tez czasami się zacinał.
    Pozdr.
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

  6. #6

    Domyślnie

    Styki obiektywu odpada. Bo wtedy nie śmigał by tylko dany obiektyw. A styki puszki możliwe. Przetarłem je wczoraj. Ale po przeczyszczeniu się i tak przyciął. Ale dzisiaj śmigał bez przycinania. W każdym razie chyba nie powinny po kilku miesiącach się zabrudzić. Zobaczymy co będzie dalej. Poki co dzisiaj jestem zadowolony.

    A tak przy okazji to czym wy czyście? Spiryt, czy macie jakieś inne sposoby? Myślałem już o roztworze z "KRETA" Na moje rury działa. Może i d700 pomoże hahaha
    Nikon D997 Nikkor 10-500 f/0,7, SpeedLight SB 920 GT.

  7. #7

    Domyślnie

    Może być niedokładne mocowanie w bagnecie aparatu (może zbyt 'przygięte' styki w aparacie).
    tu pokazane, jak powinno być - ale przecież maszyny się zużywają.

    Pzdr.
    D700 + N24-70 + N80-200D ED + N70-300VR, SB-900

  8. #8

    Domyślnie

    A próbowałeś może odginać je?
    Nikon D997 Nikkor 10-500 f/0,7, SpeedLight SB 920 GT.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wasilewk Zobacz posta
    Odpowiedziałem na PW.

    Wklejam tu Twoją odp. Może się komuś przyda. Wyślę puszkę do serwisu, bo dzisiaj działa, a jutro przestanie. Ale dużo mi podpowiedziałeś. Myślę, że się przejadę tam osobiści z 50tką i powiem w czym problem.


    Cytat Zamieszczone przez wasilewk
    Nie, napisałem w cudzysłowie 'odgięte'. W rzeczywistości są one najpierw klejone a potem przykręcane, więc wystarczy brak kontroli lub niedostateczna i gotowe. W serwisie w W-wie wymienią całe łoże i z głowy.

    Swoją drogą, to po 2-ch latach i ja zobaczyłem m-c temu raz (pierwszy i jedyny raz !) Error na zielonym wyświetlaczu z podpiętym N24-70. Ostrzyłem ręcznie i poruszyłem niechcący całym obiektywem. Tak więc to mocowanie nie musi być tak dokładne jak się tego wymaga. U mnie więcej się nie pojawił błąd.

    Pzdr.
    Nikon D997 Nikkor 10-500 f/0,7, SpeedLight SB 920 GT.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •